Probleme cu cs-ul...

Toate mesajele care nu se conformează regulilor acestei comunitaţi.
Forum rules
Toate mesajele care nu se conformeaza regulilor acestei comunitati se regasesc aici.
Locked
Lucky-Strike
Vorbaret

Probleme cu cs-ul...

Post by Lucky-Strike » 05 Sep 2008, 19:23

Nu stiu din ce cauza exact, dar am lag, mare, dar in alte jocuri nu am probleme...
Ma poate ajuta cnv :( ?
:|
Ioi istenem!
vim
Mini tehnicus

Re: Probleme cu cs-ul...

Post by vim » 05 Sep 2008, 20:19

In ultima perioada au cam inceput sa moara peering`urile. Nu stiu exact de unde sunt probleme, insa se vede de la o posta ca sunt.
Am patit`o si eu, de aveam reply de 60 de ms din orice server de la evosys, pana si`au revenit peeringurile.
Incearca si tu sa dai un ping in server si daca iti vine reply mai mare de cate ms, inseamna ca ai si tu probleme cu peeringu.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
WiZaRd
Incepator

Post by WiZaRd » 27 Sep 2008, 12:28

vim wrote:In ultima perioada au cam inceput sa moara peering`urile. Nu stiu exact de unde sunt probleme, insa se vede de la o posta ca sunt.
Am patit`o si eu, de aveam reply de 60 de ms din orice server de la evosys, pana si`au revenit peeringurile.
Incearca si tu sa dai un ping in server si daca iti vine reply mai mare de cate ms, inseamna ca ai si tu probleme cu peeringu.
Nu mor peeringurile, face iLink dumping, sau ma rog e posibil sa primeasca suspend la BGP iLink din cauza dumpingului facut :) lasa-mi si mie un mail daca se poate vim :p
Solus Deus potest me iudicare.
Image
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 27 Sep 2008, 14:51

In perioada in care a postat el, erau probleme cu peeringurile intre toti marii provideri. Ma uitam pe statistici si o data la 10 min se mai inrosea cate ceva. Iti era mai mare dragul sa te uiti la ele. Parca era un pom de Craciun 8)

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
Locked