Nu pot edita accesele userului [2]

Moderator: Moderators

Locked
T-z3P
Nou Venit

Nu pot edita accesele userului [2]

Post by T-z3P » 30 Jul 2012, 13:02

1. Ce versiune a script-ului folosesti ?
2.0.0 RC1
2. Ce faceai cand a aparut problema, ce te asteptai sa se intample si ce s-a intamplat in realitate ?
Nu stiu daca sa-i spun bug, dar aici am crezut ca se incadreaza mai bine. Contul este inregistrat ca fiind global, dar eu ca administrator vreau sa-i pot da accese pe anumite servere, si pe celelalte nu. Ar trebui sa apara si celelalte servere sub 'All servers'.
3. Daca consideri ca un screenshot ar ajuta la explicarea intr-un mod mai facil a problemei, poti face acest lucru.
Image
vim
Mini tehnicus

Re: Nu pot edita accesele userului [2]

Post by vim » 30 Jul 2012, 20:42

Este normal. Contul global presupune folosirea unui singur nivel de acces pe toate serverele. Practic cand ii dai access de "God" global, are "God" pe toate serverele inregistrate in aplicatia CStrike-Regnick.

Daca vrei sa aiba accese diferite, ii scoti accesul global, or sa apara toate serverele in lista aceea si ii setezi acces diferit pe fiecare server in parte.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
T-z3P
Nou Venit

Post by T-z3P » 30 Jul 2012, 21:16

Daca incerci sa dai delete la accesul global o sa apara doar 'All servers'. Trebuie sa dai refresh la pagina ca sa apara toate serverele.
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 30 Jul 2012, 21:45

T-z3P wrote:Daca incerci sa dai delete la accesul global o sa apara doar 'All servers'. Trebuie sa dai refresh la pagina ca sa apara toate serverele.
Ala nu este bug, pt ca nu este implementata nici o alta metoda de refresh. O sa implementez in viitor.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
Locked