Ban wasd ^ Andrei

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

Post Reply
Arashii.
Nou Venit

Ban wasd ^ Andrei

Post by Arashii. » 13 May 2011, 18:10

As dori si eu daca se poate, player`ul wasd ^ Andrei sa fie banat permanent

I-am dat prima data un gag apoi i-am zis daca continua va lua ban 30 de minute pentru limbajul lui.

http://www.2shared.com/document/X7NfTEoR/Ban.html

Nume: wasd ^ Andrei

IP: 94.53.37.33

Voi decideti.
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Re: Ban wasd ^ Andrei

Post by Doppelwhipper » 13 May 2011, 19:04

Soliciti o masura drastica unui jucator cu care nu am avut probleme pana acuma. Ban-ul de maxim 30 de minute era mai mult decat suficient.
In primul rand jucatorii trebuie sa constientizeze ca nu fac bine ceea ce fac atragandu-li-se atentia prin gag si la repetare ban 15-30 minute. Daca nu se observa nicio modificare, abia atunci vom lua masura propusa de tine.
Deocamdata asteptam sa vedem reactia lui wasd ^ Andrei.
Arashii.
Nou Venit

Post by Arashii. » 13 May 2011, 19:09

Foarte bine...

Dar crede-ma ca nu esti prima data si avand in vedere ca sunt doar helper nu ii pot da ban 15-30 de minute.

Ideea este ca nu a prima abatere i-am atras atentia de nenumarate ori, a primit nenumarate gag`uri nu numai de la mine.
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 13 May 2011, 19:12

wasd Andrei a creat probleme inca de la prima conectare, numai mie mi-a vorbit cu "papusa" si "fa" dar am incercat sa il ignor
Deci cred ca ar trebui luat in considerare si faptul ca i se zice de 3-4 ori sa vorbeasca frumos si nu o face
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
*horiAS*
Vorbaret

Post by *horiAS* » 13 May 2011, 21:03

Da am observat ca are un limbaj mai aparte, insa ceea ce soliciti tu nu se poate , deoarece regulamentul zice sa nu se dea ban permanent pentru limbaj . Insa daca vezi ca de retry dupa gag ii dai din nou 5 minute avertizandu-l ca daca mai da un retry are ban (de obicei 5 minute , insa variaza si dupa comportamentul jucatorului dupa trecerea gagului si dupa faptul daca acesta a mai folosit comanda retry) . Daca nu e nici un admin cu optiunea de ban pe servar pentru a-i aplica acestuia pedeapsa meritata , eu zic sa ii dai gag pe toata perioada de timp ramasa din mapa ( daca el contiuna sa vorbeasca urat).

O seara buna sa aveti . #-crazy
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 14 May 2011, 00:51

Din punctul meu de vedere..
vim wrote:Feedback from here (Reguli Counter-Strike [Update: 10/Iunie/2010])
1. Nu se acceptă un limbaj vulgar, ofensator, defăimator la adresa celorlalţi jucători, din partea NIMANUI. => gag ; la repetare kick/ban 5 - 30 min.
Daca cel inculpat iar injura propun dupa cele 5-30 min. de banare sa fie inmultita x2 adica 60 de minute si tot asa pana cand se calmeaza si realizeaza ca atrage prea multa atentie asupra sa cu comportamentul sau de mahala.

L.E. - Sper ca ai bagat bine la cap Andrei. Sunt sigur ca ai citit acest post dar intr-un fel te feresti sa dai un reply din simplul fapt ca te simti vinovat.
Paradox lexical:
Propozitia urmatoare este adevarata. Propozitia anterioara este falsa.
Mr.Weed
Retired - CS Staff Leaders

Post by Mr.Weed » 14 May 2011, 17:57

Eu de acuma, dupa ce am avut de-a face personal cu el ii dau ban cate 30 de minute la fiecare injuratura/jignire/amenintare. Cu el consider ca deja s-a trecut peste faza de gag - nu are efect.
Inca mai sper sa-si dea seama ca asta e un server pe care incercam sa pastram un limbaj civilizat.
Image
Post Reply