Propunere Teligenta

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike 1.6

Moderator: Moderators

Post Reply
brigada
Incepator

Propunere Teligenta

Post by brigada » 17 Mar 2011, 15:10

Azi ma uitam pe site-ul evosys si am intrat pe game tracker,si deodata mi-a picat fisa: daca tot ducem asa o lipsa de playeri la momentul actual,nu exista vreo modalitate de a mentine serverul nostru cumva pe primul loc in lista ceea? SO?
Sunteti tineri si inteligenti,Evoluati continuu!

Image
hG.KID
Suspect de spam

Re: Propunere Teligenta

Post by hG.KID » 17 Mar 2011, 18:18

Ma abtin sa nu zic ceva :))
Image
Hawkeye
Junior

Post by Hawkeye » 17 Mar 2011, 21:10

E prea simpatic sa te superi pe el :)
Anachemowegan
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 17 Mar 2011, 21:38

Nu se poate.

Explicatia pe scurt:

Serverele sunt listate in acel top in functie de numarul de slot`uri disponibil pe fiecare server si media de jucatori online intr`o anumita perioada de timp. Atata timp cat media jucatorilor este scazuta pe un server si locul ocupat de acel server in clasament o sa fie unul mediocru.

Explicatia mai pe larg

Gametracker, ca si tracker-ul evosys foloseste formula ELO pentru calcularea statisticilor. Mai multe amanunte aici

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
brigada
Incepator

Post by brigada » 17 Mar 2011, 21:45

Merci pt raspuns si lamurire Vim, Hawkeye + 1 , Hg kid: te-ai nascut cumva geniu al informaticii. "ma abtin sa nu zic ceva" las-o mai moale man.
Sunteti tineri si inteligenti,Evoluati continuu!

Image
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 18 Mar 2011, 00:13

Auzi, nu sunt "geniu al informaticii" sau ceva, si cand am postat acel comentariu nu am zis ca nu e buna ideea ma refeream la altceva. Asa ca te rog .. mai gandeste-te la ce am zis

Ps. numele/nickul meu e hG.KID nu "Hg Kid"
Image
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 18 Mar 2011, 09:12

HG, atunci cand spui ceva e bine sa te gandesti si la consecintele pe care le are si cum se interpreteaza. Cred ca la fel ca si brigada, eu am inteles postul tau a fi unul negativ, in sensul "ma abtin sa comentez la ce prostie a zis". Spre deosebire de altii, brigada este implicat in problemele acestui server ceea ce este cu siguranta un lucru foarte bun. Stii cum se spune, intentia conteaza.
Cand spui ceva care poate fi interpretat si ca o jignire, printre altele, incerci fie sa te abtii fie sa explici mai bine situatia, nu lasi asa. In timp ce la Hawkeye s-a vazut buna intentie, tu ai tinut mortis sa spui ceva, fara a avea scopul de a-l ajuta sau de a ii explica ceva si de rau pe deasupra.

Mai mult, cred ca reactia lui brigada la postul tau a fost in continuare una cu bun simt, la care tu ai raspuns inca o data arogant.
Asa ca, stimate domn hG.KID sau hg Kid sau Hg KiD sau hg.k!d, fie iei in serios fie nu mai iei deloc. Daca tu nu ai intentii atat de bune, lasa-i pe altii sa aibe.

Ca sa nu te mai obosesti sa imi scrii ca "m-am referit la altceva si nu stiti voi la ce", iti spun eu ca data viitoare incearca sa explici la ce te referi si inchidem subiectul.

Bravo brigada.
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 18 Mar 2011, 10:03

Uite, eu m-am referit la unii admini, cum reactioneaza la orice .. unii admini nu mai sunt asa seriosi cand vine vorba de adminat.
Si eu am facut reclama la server pe la prieteni pe acolo pe aici cat am putut. Dar scuza-ma daca am gresit aici ..
Image
man4pot
Junior

Post by man4pot » 18 Mar 2011, 18:53

Salutare si bine v-am regasit.

Ar merge sa se inscrie adresa la Server aici http://www.xtremetop100.com/add.php si sa se voteze in fiecare zi, concursul se tine luna de luna fara nici un premiu, doar asa de votat si ma gandesc ca cei care voteaza pentru restul poate intra si pe aici sa se joace.

Salutare
Post Reply