Poblema amxbans

Probleme? Aici le gasiţi soluţiile!

Moderator: Moderators

Post Reply
cops
Nou Venit

Poblema amxbans

Post by cops » 28 Dec 2010, 13:31

Buna va cer ajutor in instalare amxbans, am mai instalat amxbans care a functionat normal dar acum am vrut sa il schimb si imi da aceasta eroare :

L 12/28/2010 - 12:04:12: [amxbans_main.amxx] [AMXBans] Connection failed!
L 12/28/2010 - 12:04:12: [amxbans_main.amxx] [AMXBans] Threaded Query Error, Place: 1
L 12/28/2010 - 12:04:12: [amxbans_main.amxx] [AMXBans] Message: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 0 (2013)

Si am scris la fel in sql.cfg ca si cum era la celalalt amxbans.

Multumesc de ajutor
vim
Mini tehnicus

Re: Poblema amxbans

Post by vim » 28 Dec 2010, 22:43

Nu prea inteleg de ce ai postat pe acest forum. Nici amxbans si nici mysql nu sunt dezvoltate de noi. Dar fie de data asta ...

E problema de la serverul mysql, nu de la amxbans. Specifica la adresa de la serverul mysql "localhost" in loc de "127.0.0.1". Dupa asta iti poti spanzura Sys Admin`ul cu siretul de la pantofi.

Totusi nu inteleg de ce se continua utilizarea amxbans, care are bug`uri pana in maduva codului si in plus de asta a fost suspendata si dezvoltarea lui.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
cops
Nou Venit

Re: Poblema amxbans

Post by cops » 29 Dec 2010, 13:11

vim wrote:Nu prea inteleg de ce ai postat pe acest forum. Nici amxbans si nici mysql nu sunt dezvoltate de noi. Dar fie de data asta ...

E problema de la serverul mysql, nu de la amxbans. Specifica la adresa de la serverul mysql "localhost" in loc de "127.0.0.1". Dupa asta iti poti spanzura Sys Admin`ul cu siretul de la pantofi.

Totusi nu inteleg de ce se continua utilizarea amxbans, care are bug`uri pana in maduva codului si in plus de asta a fost suspendata si dezvoltarea lui.

Eu la instalare am pus localhost + port cu care a lasat sa instalez deoare ce cu ip nu ma lasa sa fac nimic.
In loc de amxbans imi poti spune ceva cu care pot sa vad ce si cum fac admini?
Iti multumesc de raspuns daca imi poti da un id de mess prin pm as multumi.
Post Reply