iTunes account for iPhone

Probleme? Aici le gasiţi soluţiile!

Moderator: Moderators

Locked
heatON
Junior

iTunes account for iPhone

Post by heatON » 27 Nov 2010, 12:40

De curand mi-am cumparat un iPhone 3GS nou. Nu am nimic pe el (muzica, poze, aplicatii, etc.). Pe iTunes de unde se pot descarca aplicatii iti cere un cont, iar la crearea acelui cont ai nevoie optional de un card de credit pentru downloadarea aplicatiilor contra cost. Pe siteul iTunes la support spune ca poti sa pui "None" la card credit dar cand fac asta spune ca sunt obligat sa pun un card de credit. E putin "weird".

Cu cablul de date.. nu pot sa transfer nimic dupa PC pe el. Spune "acces denied" sau asa ceva daca bine-mi aduc aminte.
Chiar si legatura bluetooth dintre PC si iPhone nu se suporta intre ele facand imposibil transferul.

Toate sugestiile sunt binevenite.
Image
vim
Mini tehnicus

Re: iTunes account for iPhone

Post by vim » 27 Nov 2010, 13:33

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
heatON
Junior

Post by heatON » 27 Nov 2010, 15:45

Asa am facut doar ca la 10. Credit card nu mai este "None" doar nume de carduri.
Image
Mr.Weed
Retired - CS Staff Leaders

Post by Mr.Weed » 27 Nov 2010, 16:16

Intr-o vreme se putea face o "manarie" ca sa-ti faci cont fara card. Din pacate, din cate stiu eu, acuma nu se mai poate. Poti sa bagi linistit un card. Daca nu te apuci sa cumperi din App Store n-o sa-ti ia niciun ban.
Cred ca am la munca un link cu un tutorial despre cum sa-ti faci cont fara card. O sa-l postez. Poate totusi mai functioneaza.
Image
heatON
Junior

Post by heatON » 28 Nov 2010, 16:10

Am reusit sa-l fac. Multumesc pentru ajutor.
Image
Locked