Intrebare.

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike 1.6

Moderator: Moderators

*horiAS*
Vorbaret

Intrebare.

Post by *horiAS* » 25 Nov 2010, 15:16

As avea o propunere ... dar nu stiu daca o sa si mearga.
Se poate ca adminii ( indiferent de grad ) sa vada doar injuraturile sau jignirile scrise pe say_team de la echipa adversa?
Spun acest lucru deoarece consider ca adminii au un usor avantaj vazand ce vorbesc cei din echipa adversa despre modul de ,,atac" pe diferite harti .
De exemplu eu vorbeam cu un player sa dam rush scara( dust2) , adminul din ecipa adversa vazand acest lucru a stiut unde sa astepte si astfel luandu-ne . Si nu vorbesc doar de o faza de acest gen... se intampla de multe ori . Am vazut ca exista un program care cenzureaza injuratuirle **** si ma gandeam ca se paote face ceva si in sensul acesta.

Sper sa nu o luati in nume de rau, dar ma gandeam ca se paote face ceva. (daca topicul nu isi are rostul va rog sa il stergeti)

O zi buna .
hale
Junior

Re: Intrebare.

Post by hale » 25 Nov 2010, 16:17

Sunt de acord cu ceea ce zici tu si te inteleg perfect. Dar pluginul ala nu cenzureaza si cuvintele despartite (nu pot da exemple, dar intelegi tu), astfel cei care injura nu iau gag automat. Prin faptul ca vedem ce scrieti, detinem controlul total asupra serverului...Si cu siguranta se implementa pluginul pana acum daca intr-adevar era nevoie. Cat despre faptul ca uneori adminii vad tacticile adversarilor, tind sa cred ca este doar o coincidenta ceea ce zici tu.
Image
Mr.Weed
Retired - CS Staff Leaders

Post by Mr.Weed » 25 Nov 2010, 17:30

Sincer sa fiu, nici mie nu prea imi convine ca adminii vad absolut tot ce se discuta pe server - asta din punctul de vedere al jucatorului de CS. Si acuma sa fim seriosi, nu ai cum sa ignori cand vezi ca cealalta echipa face o strategie. Indiferent de decizia pe care o iei, sa te duci sa-i astepti sau sa incerci sa-i eviti (sa-i iei prin "invaluire"), tot ai un avantaj.
Ca si admin e bine totusi ca se vad discutiile. Este intr-adevar o modalitate de a nu scapa lucrurile de sub control. Se incearca pastrarea unui "climat" placut pe server.
Image
white.russian

Post by white.russian » 25 Nov 2010, 18:00

Ar fi ideal un astfel de plug-in. Insa nu poti gasi toate injuraturile din lume, nu le poti lua pe toate sa le bagi in plug-in.

Sa zicem ca "but" este cenzurat si vine unu si zice "eram mai but acum 2 ani cand m-am apucat", sunt multe cuvinte care pot fi interpretate altfel.
+ ce a zis si Hale, scriu aia cu cratima intre si gata
+ inversarea literelor (un caz de ieri cu fww, plua, etc)
+ ce e mai important, discutiile aberante. Nu se ia mereu gag doar pentru injuraturi, se ia si pentru nesimtire, lipsa de respect, ofensa indirecta. Alea cum le mai vezi? Stiu ca nu prea va place voua ca luati gag cand sunteti doar putin nervosi si ca sariti cu gura ca gag se ia doar la injuraturi..dar ar scapa copiii de sub control.

Nu mai zic ca la ce imaginatie au unii, cred ca s-ar inventa injuraturi noi #-crazy
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
rhaoul

Post by rhaoul » 26 Nov 2010, 09:54

Crezi ca pe mine nu ma afecteaza faptul ca alt admin din echipa adversa vede ce scriu?
Rareori scriu pe say_team vreo indicatie,iar daca scriu imi asum riscul de a ma intalni cu adminul respectiv.
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 26 Nov 2010, 11:46

Daca toti adminii ar juca doar intr-o singura echipa....atunci se poate lua ca si avantaj, dar atata timp cat admini sunt in ambele echipe nu cred ca se mia aplica acel avantaj.Ma indoiesc ca vreunul din admini sa mearga si sa stea la panda sa mai ciupeasca un frag doar ca a vazut ce a scris un anume jucator. La partea cu injuraturile....orice este posibil si cum romanul este tare inventiv se gasesc si alte injuraturi noi.Am jucat pe un server care avea asa ceva instalat si crede-ma ca nu ai vrea sa vezi ce puteam scrie :oops: cu tot cu acel plug-in instalat.

Bafta tuturor !
In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe
Nici un om nu este numit om mare daca si-a pierdut sufletul de copil!
*horiAS*
Vorbaret

Post by *horiAS* » 26 Nov 2010, 13:51

Nu prea ai inteles TINAX...lucur ala chiar sa intamplat si nu odata . Nu ma plang de acest lucuru cum a zis si rhaoul ,,imi asum riscu sa ma intalnesc cu acel jucator" era doar o idee de imbunatatire in caz ca se poate .
hale
Junior

Post by hale » 26 Nov 2010, 15:36

Nu stiu ce imbunatatire s-ar putea aduce, decat ca acel admin sa ignore tacticile echipei adverse. Daca noi n-am vedea ce se intampla pe server, ar fi un haos total.
Image
*horiAS*
Vorbaret

Post by *horiAS* » 26 Nov 2010, 15:39

aoleu am inteles asta...lsati-o asa ..Puteti inchde topiucul.
hale
Junior

Post by hale » 26 Nov 2010, 16:16

Dupa discutia cu tine pe mess, am inteles ca vrei de fapt un plugin pe server pt noi ,adminii, ca sa vedem doar injuraturile si jignirile din echipa adversa. Corect? Din cate mi-ai spus, ne poti tu ajuta cu asa ceva. Sa vedem si parerea celorlalti.
Image
*horiAS*
Vorbaret

Post by *horiAS* » 26 Nov 2010, 16:36

Da , sa imi zica vim dacare are ceva cunostiinte daca putem face un program in C++ pentru a vedea doar injuraturile:) . Probabil ca o sa imi ia ceva timp si probabil o sa im trebuiasaca numele fiecaraui admin ...ca sa il bag in program ca sa le transmita doar lor injuraturile si cuvintele jignitoare. Astept si o parerea a lui vim ..ca sa nu ma chinui degeaba.
Mr.Weed

Post by Mr.Weed » 26 Nov 2010, 17:31

Ideea era ca e aproape imposibil sa filtrezi toate cuvintele obscene. Ca sa nu mai vorbim despre jignirile adresate dar care nu contin acele cuvinte obscene. Daca lucrul asta ar fi fost posibil, ar fi mers pluginul care cenzureaza anumite cuvinte si da si gag jucatorului automat. S-a stabilit deja mai sus ca nu se poate face asa ceva.
Image
hale
Junior

Post by hale » 26 Nov 2010, 17:46

Ideea e sa imbunatatim serverul. Daca Horias a venit cu o idee si poate sa ne ajute, macar sa incercam.
Image
Mr.Weed

Post by Mr.Weed » 26 Nov 2010, 19:28

hale wrote:Ideea e sa imbunatatim serverul. Daca Horias a venit cu o idee si poate sa ne ajute, macar sa incercam.

Eu as fi foarte bucuros daca ar merge dar sunt doar putin sceptic (deh, defect profesional).
E foarte bine ca a venit cu o propunere. Nu asta e problema. Ci daca se poate pune in practica.
Image
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Post by Doppelwhipper » 26 Nov 2010, 20:10

Va agitati pentru o nimica toata. Daca adminul iti vede tactica si se ia dupa ea e treaba lui. Fara sa ti-o vada nu ai putea sa dai nas in nas cu el? Umplem serverul cu un plugin in plus.

Mai bine am incerca sa mai venim cu harti noi si sa eliminam de pe server hartile care chiar nu se joaca deloc. Nu-i asa? Haideti sa venim cu idei mai inventive ca doar e un server public totusi nu e un meci in liga unde meciul este facut dinainte. Instalati-va team-speak si vorbiti-va la microfon . :mrgreen:
Post Reply