Ban marghita

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

Post Reply
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Ban marghita

Post by white.russian » 15 Nov 2010, 21:44

Ca sa nu stau sa raspund la zeci de reclamatii, Marghita are ban 30 de minute pentru injuraturi la adresa tuturor jucatorilor in urma a zeci de atentionari, gag-uri cu retry, ban-uri cu retry si spamari cu injuraturi, si 2 amenintari cu ban pe clasa dupa care iar injuraturi.

Va mai avea ban si mai mult oricand este cazul.
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
Xp3*
Incepator

Re: Ban marghita

Post by Xp3* » 15 Nov 2010, 21:47

scuzama white k imi permit sa intervin din nou ... dar unii chiar vreau sa joace pe acest server ... fiind serverul preferat .... nu doar un mic hobby odata la saptamana ... si nu prea imi convine ... sa suport consecintzele a greshelilor facute de altzii
Image
Image
white.russian

Post by white.russian » 15 Nov 2010, 21:53

Xp3, crede'ma ca esti unul dintre jucatorii pe care chiar ii inteleg. Mereu te'ai purtat frumos, nu ai vorbit urat. Insa eu nu am ce sa fac in momentul in care din 8 jucatori din marghita 6 imi injura. Dau gag si ii rog frumos sa taca. Am facut asta. Isi dau retry, ii rog sa vorbeasca frumos, am facut asta. Ma injura, si nu oricum, ci cu gatu si cu mama, daca intelegi ce vreau sa spun, ii dau iar gag si il amenint cu banul. Cand isi da retry si iar injura, ii dau ban, schimba IP reintra injura si mai tare. Ok, avem un jucator problema.

Dar ce ai face cand ai 5 jucatori problema, toti cu IP asemanator. Stii ce s'a intamplat dupa ce am banat doar 10 minute 79.119? unu cu ip de 79.119 a intrat cu ip 79.113 ca sa ma injure pe mine.
Rezultatul? 79.113 si 79.119 banate 30 de minute. Si Y2K cu acces pierdut pentru totdeauna.

Am incercat pe acest server de atatea ori sa facem cumva sa pastram jucatorii buni din marghita. Avem si admini din marghita, insa in aceste momente..nu puteti decat sa ii bateti pe copiii aia teribilisti ca sa se abtina..altfel ban-ul ala dureaza la infinit. Roaga'te cand intra acum la loc sa nu injure iar toti ca mai stati putin pe bara.
Xp3*
Incepator

Post by Xp3* » 15 Nov 2010, 22:00

Pai intrun fel ai si tu dreptate ... la aceasta problema nu prea este alta solutzie ... nici mie nu miar conveni sa stau si sa impart pe comenzi toata ziua pentru 3-4 persoane ... in fine ... asta este situatzia trebuie sa suportam consecintzele ... iar cu batutul.... nu te potzi apuca sa cautzi prin orash copii de 12-13 ani ... si sa ma caute parintzii cu politzia a2a zi ... toate peste toate unii chiar itzi pot fi prieteni ... si nu te potzi certa pentru un joc PC fiindca nu prea au inclinatzii !

Oricum apreciez explicatziile ... o seara placuta in continuare
Image
Image
white.russian

Post by white.russian » 15 Nov 2010, 22:02

Eh, era utopic momentul cu batutul..daca se putea ma urcam in tren si veneam eu cu niste bate. Si pentru mine este linistitor sa vorbesc si civilizat cu lume de acolo.

Spor.
Post Reply