Counter Strike v.1 by Athlon (Protocol 47)

Jocuri PC sau console. Noutăţi, sfaturi, întrebări, sperăm că şi răspunsuri ...

Moderator: Moderators

Athlon
Junior

Counter Strike v.1 by Athlon (Protocol 47)

Post by Athlon » 27 Aug 2010, 22:28

Last edited by Athlon on 27 Aug 2010, 23:20, edited 5 times in total.
Live Free..... Die Hard... Be a Pro
Ionea
Junior

Re: Counter Strike v.1 by Athlon

Post by Ionea » 27 Aug 2010, 22:29

The file you are trying to access is temporarily unavailable.
Cand se remediaza problematiunea? ;))
Image
Cine-i prost de mic, cand ii mare numa se joaca!
Athlon
Junior

Post by Athlon » 27 Aug 2010, 22:32

Ionea wrote:The file you are trying to access is temporarily unavailable.
Cand se remediaza problematiunea? ;))

Gata ... nu se inregistrase in baza lor de date ....
Ionea
Junior

Post by Ionea » 27 Aug 2010, 22:35

tot la fel... poate de pe ip-ul tau merge, nush ce ar putea fi. Incearca si tu sa intrii cu un proxy (gen hidemyass - google it) si vezi daca poti sa il descarci.
Eu unul nu reusesc.
Image
Athlon
Junior

Post by Athlon » 27 Aug 2010, 22:37

incerc sa il upladez cu un alt site ... revin cu un edit
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 27 Aug 2010, 22:37

Lasa-ma sa ghicesc, ai schimbat un file, ai schimbat poza de inceput si ai scris "by Athlon" dupa care ne-ai aratat si doua poze de pe alt server, nu evosys.

Eu ti-am zis sa lasi lucrurile asa cum sunt..
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
Athlon
Junior

Post by Athlon » 27 Aug 2010, 22:44

naveam cum sa fac poze dupa evosys ca am ban ...

am scos din el ce nu erea nevoie ... + am rezolvat problema cu click-ul ... si e versiunea steam modificata ...

din nou iti zic ... daca nu iti convine nu downlada ...

nu trebuie sa imi dovedesti ca nu ma suporti la fiecare post care il faci ....
white.russian

Post by white.russian » 27 Aug 2010, 22:46

Athlon wrote:naveam cum sa fac poze dupa evosys ca am ban ...

am scos din el ce nu erea nevoie ... + am rezolvat problema cu click-ul ... si e versiunea steam modificata ...

din nou iti zic ... daca nu iti convine nu downlada ...

Nu e vorba ca nu imi convine mie, e vorba ca este munca altcuiva pe care tu o modifici si ti-o atribui.
Athlon
Junior

Post by Athlon » 27 Aug 2010, 22:49

de unde sti? ai stat tu langa mine ??? nu e prima oara cand fac asa ceva ... dar am vazut ca versiunea dp sv e default ... fara alte skinuri sau altceva ... pot pune si skinuri pluginguri si scripturi ... dar am zis sa il las simplu ...
1: pt download usor
2: ocupare spatiu redusa
3: simplist pentru oricine
Ionea
Junior

Post by Ionea » 27 Aug 2010, 23:02

Athlon, te rog specifica sa inteleg si eu, dar si restul. Versiunea care este facuta de tine, este de fapt steam-ul, si modificat? Sau este versiunea facuta de vim si modificata de tine?
Si daca este versiunea lui vim, modificata, de ce iti pui "dreptul de autor", cand de fapt toate meritele sunt ale lui vim ?
Image
Athlon
Junior

Post by Athlon » 27 Aug 2010, 23:05

nu e versiunea lui Vim pentru ca nu am reusit sa imi dau seama ce avea ... am verificat tot ce am crezut de cuviinta ... si tot nu am diagnostificat problema ...

Cs-ul asta e versiunea steamului ... modificata de mine ca sa mearga si pe non-steam ca orice kit normal de cs ...
o versiune lite scotand din el ceea ce nu e nevoie ... anumite module care nu sunt folosite niciodata ...
Last edited by Athlon on 27 Aug 2010, 23:06, edited 1 time in total.
white.russian

Post by white.russian » 27 Aug 2010, 23:08

Athlon wrote:de unde sti? ai stat tu langa mine ??? nu e prima oara cand fac asa ceva ... dar am vazut ca versiunea dp sv e default ... fara alte skinuri sau altceva ... pot pune si skinuri pluginguri si scripturi ... dar am zis sa il las simplu ...
Este asa:

pentru ca asa l-a facut programatorul, nu pentru ca "l-ai lasat tu" pentru noi :)
nu e versiunea lui Vim pentru ca nu am reusit sa imi dau seama ce avea ... am verificat tot ce am crezut de cuviinta ...
Atunci nu il numesti Evosys CS by Athlon, il numesti altfel. Evosys CS este versiunea facuta de vim pentru server.
Ionea
Junior

Post by Ionea » 27 Aug 2010, 23:09

Atunci respectele mele, daca este intr-adevar cum spui tu. Dar daca nu este asa cum zici tu, si vine vim si ne demonstreaza ca este opera sa (la care a lucrat destul de mult), esti dispus sa suporti consecintele? Ca sunt sigur ca el stie ce o modificat pe-acolo, ce imbunatatiri o adus si ce bug-uri o remediat.
Image
Athlon
Junior

Post by Athlon » 27 Aug 2010, 23:14

deci white fara suparare dar eu nu o sa iti mai raspund la posturi ca vad ca nu are rost tu o ti una buna a ta ... eu stiu ce am facut imi stiu munca depusa ... nu vad rostul acestor posturi ale tale ... nu vad in ele decat niste chimpi atintiti catre mine ...

da programu la transformat in EXE ... daca te-ai interesa ai afla ca doar un program poate comprima totul intr-un EXE ...
swds e modificat de mine ... cel folosit in patch-uri nu e recomandabil avand alte setari in el ... pentru versiunea Cs lan (adica cea in retea) si da a fost un program care la upladat ... unu integrat intrun site fara de care nu sar putea face stocare pentru ca alti sa poata downlada ...

erea de ajuns sa zici ca nu erea nevoie s-al fac sau ca am lucrat degeaba ca nu intereseaza pe nimeni ...
dar la urma urmei am tot dreptul sa fac post sau sa arat celorlati acest lucru ... e forum ... e topic special pentru asa ceva ...

Edit pentru Ionea:
Da sunt de acord sa accept orice consecinta .... o sa vada ca nu se aseamana cu ce a facut el ... el a modificat si skinul pentru consola ... e verde ... la el merg cautate servere pe net in cateva secunde si se gasesc cu miile ... la mine nu merge din cauza modificatilor aduse lui ....merg bagate doar sv la favorit ... cu DNS sau IP ... o sa fac o alta versiune daca e nevoie cu cautare servere ... skinuri ... consola\arme ... pluginguri si alte sunete....
Last edited by Athlon on 27 Aug 2010, 23:16, edited 1 time in total.
white.russian

Post by white.russian » 27 Aug 2010, 23:16

Athlon wrote:deci white fara suparare dar eu nu o sa iti mai raspund la posturi ca vad ca nu are rost tu o ti una buna a ta ... eu stiu ce am facut imi stiu munca depusa ... nu vad rostul acestor posturi ale tale ... nu vad in ele decat niste chimpi atintiti catre mine ...

da programu la transformat in EXE ... daca te-ai interesa ai afla ca doar un program poate comprima totul intr-un EXE ...
swds e modificat de mine ... cel folosit in patch-uri nu e recomandabil avand alte setari in el ... pentru versiunea Cs lan (adica cea in retea) si da a fost un program care la upladat ... unu integrat intrun site fara de care nu sar putea face stocare pentru ca alti sa poata downlada ...

erea de ajuns sa zici ca nu erea nevoie s-al fac sau ca am lucrat degeaba ca nu intereseaza pe nimeni ...
dar la urma urmei am tot dreptul sa fac post sau sa arat celorlati acest lucru ... e forum ... e topic special pentru asa ceva ...

Tu ai cerut versiunea noastra deja existenta, ai spus ca ii modifici un bug, apoi a aparut acest topic cu nume by Athlon. Asta ar fi fost furt. Daca zici ca nu e acea versiune, trebuia sa mentionezi.
Post Reply