Cerere Unban

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

hale
Junior

Re: Cerere Unban

Post by hale » 26 Aug 2010, 00:06

Stii ce? Pacat de tine ca ai atatea cunostinte in ale cs-ului....Si l-ai mai facut de ras si pe Basa...
Image
MeSSy`
Suspect de spam

Post by MeSSy` » 26 Aug 2010, 00:12

Poti sa ai tu instalat anticheatu de la playzeek sau pgl daca nu merge cand joci cs :)
Image

Image
Athlon
Junior

Post by Athlon » 26 Aug 2010, 00:14

dar ce legatura are basalisk cu acest topic nu inteleg :|

am folosit numele lui doar ca m-ati intrebat de unde am ajuns pe server ...

daca aveti de gand sa il bagati si pe el in discutia asta ... sa-l invinovatiti ... atunci scuza-ma nam ce cauta aici ...

deci nu va rog .... insist sa nu il bagati in discutia asta ...

dupa cate vedeti sunt o persoana destul de calculata ... si am avut grija ce am zis si cum ... daca eream un nesimtit sau un mahalagiu imi bagam picioarele in tot si flodam sv si forumul ... dar nui vad rostu ... aveti backup pe forum ... in ctv ore l-ati repune pe picioare ... si sa continuam sa ne jucam dea stersu si repusu e plictisitor ...

cer doar sa il excludeti pe basalisk din aceasta incurcatura ...
Live Free..... Die Hard... Be a Pro
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 26 Aug 2010, 00:15

Athlon wrote:frate ce dovezi vrei sa iti dau??? nam ce...

am zis ... steam on... si cont playzeek cu anticheat instalat ... regula e clara... cod pe steam=banarea contului ... nu ma crezi incearca ....

altceva nam ce sa va zic ...

P.S. luc1an pe tine te bate rau cs ... tu ce dovada ai da sa dovedesti ca nu ai cod ...??? asa pentru cunostintele mele sa nu mor prost nu de alta ...

ma nu ma bate stai potol :))

trimite mie hdd-ul prin posta sa ma uit prin el :twisted:
Charliee
Retired - CS Staff Leaders

Post by Charliee » 26 Aug 2010, 00:16

Haideti sa nu vorbim fara vreun verdict.
Bala, nu stiu, poate tu ai uitat, insa aim-ul nu functioneaza dupa ce inamicul este mort. Iar cand pe inamic il vezi ca sare in aer, inseamna ca a murit si urmeaza animatia. Altfel ramanea acolo si doar primea dmg.

Demo athlon3 - la primul frag facut observati a 2-a rafala data de athlon, cum face "lock target" pe zid (inamicul inca fiind viu), si apoi la a 3-a rafala il ia.
- fragul nr-ul 2 - tinta nu se duce brusc pe inamic, si nici lock target nu exista. La sensibilitate mare tinta se duce usor doar dintr-o miscare usoara de mouse (ce-i drept e ca-ti trebuie un mouse bun).

Il asteptam si pe basalisk, daca tot el e cel ce l-a adus pe server, sa-si spuna parerea.
Athlon
Junior

Post by Athlon » 26 Aug 2010, 00:22

mersi frumos charlieee pacat ca nu ai fost ON de la inceputul topicului ...
nu se mai lungea in atatea pagini ...

basa nu e momentan acasa ... maine sar putea sa posteze ...
bala
Incepator

Post by bala » 26 Aug 2010, 18:17

Charliee wrote:Haideti sa nu vorbim fara vreun verdict.
Bala, nu stiu, poate tu ai uitat, insa aim-ul nu functioneaza dupa ce inamicul este mort. Iar cand pe inamic il vezi ca sare in aer, inseamna ca a murit si urmeaza animatia. Altfel ramanea acolo si doar primea dmg.

Demo athlon3 - la primul frag facut observati a 2-a rafala data de athlon, cum face "lock target" pe zid (inamicul inca fiind viu), si apoi la a 3-a rafala il ia.
- fragul nr-ul 2 - tinta nu se duce brusc pe inamic, si nici lock target nu exista. La sensibilitate mare tinta se duce usor doar dintr-o miscare usoara de mouse (ce-i drept e ca-ti trebuie un mouse bun).

Il asteptam si pe basalisk, daca tot el e cel ce l-a adus pe server, sa-si spuna parerea.
charliee nu am facut nici o referire la faza cu inamicul care eculcat de un coechiper si el s-a dus cu tinta dupa el...atcineva a facut asta...mie faza nu imi demonstreaza decat(inca odata aca mai e nevoie) ca omu' n-are pic de skill.
in alta ordine de idei...l-am urmarit toata harta aztec si stiu sigur ce am vazut.crede-ma ca omu' e submediocru ca skilll...nu are treaba cu cs-ul...juca doar "butonul" ptr el...din pacate nu era nici un admin pe server...i-am facut 2 demo inainte sa ies...asta postat de funky si unul in care nu are treaba cu jocul ci doar se uita prin pereti...apoi am iesit ptr ca eram f sictirit...sti ca intru doar ptr fun,si cand nu pot juca din cauza unora ca asta ma apuca spumele...ieri can a intrat pe ice am zis sa mai arunc un ochi pe el...si intre timp a intrat funky...i-am zis parerea mea,i-am dat cele 2 demo si l-am rugat sa consulte si ceilalti admini si apoi sa ia o decizie.
din partea mea puteti sa ii scoateti banul...cu aceasta ocazie o sa va convingeti cat e omu' de ...zeu si cat de bine stie el sa controleze reculul... :lol: hai ma charliee ce reaq...ca n-am imbatranit degeaba in cs-ul asta...
decizia va apartine,parerea mea e doar strict informativa...sti ca nu mai am treaba cu staff-ul :wink:
basalisk07
CS Team

Post by basalisk07 » 26 Aug 2010, 19:39

Am asteptat sa postez ca sa nu para ca ii iau apararea doar pentru ca il cunosc . Am vizionat demoul si am observat si eu faza dubioasa cand tinta se duce suspect in jos pe player. Tinand cont ca nu se vede playerul in demo nu imi dau seama cum vine tinta relativ de el . Desi demoul pune cateva semne de intrebare, inca nu consider ca e suficient de concludent petru a lua o decizie definitiva. Desi nu cred ca a venit pe server cu intentia de a juca codat , nu bag mana in foc pt nimeni si de aceea cred ca trebuie sa luam o decizie comuna in privinta lui. Parerea mea a fost expusa mai sus si astept si altele petru a solutiona problema.
Athlon
Junior

Post by Athlon » 27 Aug 2010, 12:11

astept decizia finala ....

respect
Athlon

-- 27 Aug 2010, 12:11 --

Au trecut mai mult de 48 de ore ... inteleg ca problema e destul de complicata ... pentru a se pune un verdict ... dar macar anuntati-ma daca va ganditi in continuare ... daca v-ati gandit sau daca banul ramane ...
Charliee

Post by Charliee » 27 Aug 2010, 14:12

Imi cer scuze bala, te-am confundat cu ionea :) . Defapt v-am asemanat dupa modul de formulare a ideilor (f corect) + oboseala mea => a aparut confuzia. Nevermind.

De asemenea imi cer scuze ca n-am mai postat de aproape 24 de ore insa consider ca aveti destula experienta ca admini (cu unele exceptii) ca sa puteti trage o concluzie. Nu trebuie sa fiti solidari cu o decizie pt ca sunt mai multi colegi de ai vostrii ce au tras aceeasi concluzie , iar inainte de a va da cu parerea urmariti cu atentie demo-ul si de mai multe ori fazele dubioase.
Observ ca sunt mai multe intrebari despre daca ar avea sau nu wall. Trebuia sa i se faca poze, nu avem cum sa ne dam cu parerea ca ar fi avut wall din demo. (decat daca ar fi fost noob).
Mi-am exprimat 2 puncte de vedere in postul facut anterior la care vad ca nu au existat explicatii. Nimeni nu a explicat dece la demo-ul athlon3, la primul frag, prima rafala e pe inamic si a 2-a pe peretele de langa inamic (in loc sa fie tot pe inamic - daca ar fi avut lock target si/sau auto-aim), caci cu totii stim ca lock target-ul pe zid nu se poate face (decat daca ti-ai modifica codul astfel incat atunci cand tragi prima oara sa tragi pe om, a 2-a oara sa tragi pe langa si a 3-a oara sa tragi din nou pe om, ceva destul de greu de realizat - o chestie ce nu se aplica si in demo-ul facut de bala - oare l-a modificat din nou - aici nu i-am descoperit tiparul ).

Nu zic ca ce apare in demo nu-i dubios, dar de asemenea sunt constient ca si eu am avut astfel de momente pe server. Un exemplu:
- o runda am facut 6 fraguri cu 6 headshot-uri facand rush pe harta aztec, pe pod.
- iar urmatoarele 4 sau 5 runde n-am mai facut nimic, decat poate maxim 4/5 fraguri in toate aceste runde.
Iar norocul a iesit din faptul ca in acea runda "suspecta" de-a mea oriunde imi focalizam atentia acolo se intampla sa fie inamicul ce mi-ar fi pus probleme (si asta de 5 ori consecutiv) - si cand trageam putin pe langa cap se ducea tinta hs, cand trageam spate se ducea tinta cap, cand puneam tinta pe langa gat se ducea cap, cand punea tinta piept - se ducea cap (scria hs, fara sa-mi explic dece).

Consider ca daca demo-ul ar fi fost mai lung se puteau trage concluzii corecte. Pe cand asa, dupa ce omul face 2 fraguri in ambele demo-uri noi trebuie sa ne decidem daca a avut sau nu cod, mi se pare destul de aiurea.

De i s-ar fi facut pe langa demo si poze atat cu admin_ss cat si cu admin_screen , sunt sigur ca de ar fi avut wall ne-am fi dat seama, si de asemenea in caz contrar am fi putut decide mai usor asupra faptului ca e doar bulan.

Dupa cum vad ar fi 2 optiuni:
- athlon sa fie constient ca a fost prins cu coduri dar sa fi fost un caz unic pt el, asa s-ar explica insistentele sale aici (mai ales pt faptul ca are ip stabil) - si de asemenea, in caz ca i-am dat unban nu ar mai juca vreodata cu coduri
- sa fi fost doar niste momente dubioase din cauza nenumaratelor bug-uri ce le au hartile in acest joc (care sunt aplificate si de rezolutia imaginii, sensibilitatea mouse-ului si a felului in care tragi).

Datorita faptului ca are ip stabil, nu ne-ar fi greu sa-l mai banam odata in caz ca situatia s-ar repeta si intradevar ar avea cod.

Deci cum facem?
bala
Incepator

Post by bala » 27 Aug 2010, 16:10

charliee nu am pus niciodata problema vis-a-vis de cate killuri face un player...sau cate hs da pe runda...se poate sa fie bulan se poate sa fie skill...si eu am facut faze la care mi-as fi dat ban singur :lol: ...nu spun ca nu ma pot insela...toata lumea greseste...dar consider ca am suficienta experienta sa deosebesc un ...bulan sau skill de un cod...si am vazut extraordinar de multi jucatori f buni in cs...multi chiar aici pe evo,jucatori care de multe ori intra undercover...niciodata nu am acuzat ...dar niciodata, un player aiurea...sant f multi..."parametrii" dupa care studiez un jucator...felul in care se misca,cum tine anumite pozitii,pozitia tintei in asalt,ungiurile in care alege sa traga,timpul de reactie,coordonarea pe harta in functie de coechipieri,in functie de sunet,etc...tinand cont de astfel de aspecte imi pot face usor o parere despre skilul unui jucator... in cazul baiatului de fata(daca ar fi sa-i dau o nota ptr skill de la 1 la 10 ar fi undeva in jur de 3-4,daca vrei va mai dau un demo sa vedeti si voi skillul jucatorului) )nu am pus problema nr de fraguri...putea sa culce si toata echipa ca nu aveam nici o treaba...singurul aspect este legat de revenirea tintei din recul...omeneste e imposibil sa revii cu tinta din recul in cateva milisecunde si tinta sa ramana blocata pe inamic...acest lucru e posibil doar cu "butonul magic" pe care il activeaza si dezactiveaza doar cand are nevoie si doar cat e necesar ca tinta sa se repozitioneze pe inamic...apoi trage normal...daca ar fi jucat cu el activat in permanenta ar fi fost prea evident codul...la fel si cu pozitionarea tintei...trebuie sa aiba tinta cat mai bine fixata pe inamic ptr ca daca ar fi pus tinta la un metru de el si ar fi tras cu butonul on se vedea klar cum sare tinta pe adversar...astea sant trucuri ptr a acoperii(zic ei!!) efectele...dar din pacate ptr el eu nu prea "patinez" la vrajeli de genul asta :mrgreen:
eu ,sincer, chiar as vrea sa il debanati...sant sigur ca va calca pe bec in cel mai scurt timp posibil.
Charliee

Post by Charliee » 27 Aug 2010, 19:33

Sunt de acord cu tine bala si am fost atent la toti acei parametrii care apar in demo. Si dece sa nu recunosc si mie mi s-a parut o faza suspecta la Athlon mai demult (nu mai tin minte ce-a facut doar stiu ca era suspecta, si erau minim 3 admini pe server).
Dar explica-mi cum trage in perete cu auto-aim, cand inamicul e langa el?
Si e posibil cum zici tu, sa-si activeze codul si apoi sa si-l dezactiveze. Dar mi se pare un mod nesanatos de a juca. Isi face mai mult rau lui.
Eu n-am zis ca n-o fi jucat cu coduri, ci doar ca in aceste 2 demo-uri este foarte posibil sa va inselati in privinta lui.
Poate o fi vreun viitor politician, ca la doar 18 ani s-o ti mortis cu o minciuna (timp de 3 zile cu nu stiu cate explicatii) cand poti sa cauti alt server, pare ceva rupt cu mult de la regula. De aceea am si vizionat cu mai multa atentie aceste demo-uri, pt ca ceva e anormal la mijloc. O fi jucat el codat sau or fi iesit ciudat demo-urile lui bala?

De aceea am si zis ca avand in vedere ca are ip stabil nu ne-ar fi greu sa-l mai banam odata la urmatoarea faza suspecta de auto-aim.

Insa eu abia acum am inteles ca bala cand i-a facut acele demo-uri nu era nici un admin pe server. In acest caz, dragi admini + bala va salut decizia. Si motivul pt care tine din rasputeri sa primeasca unban ar fi ca sa se retraga de pe acel server si sa vina aici ca admin. Oricum, pacat, promitea multe... De aceea am si tinut mortis sa fim siguri in ceea ce priveste sanctionarea lui.
Too bad :|

p.s.: a incercat careva de curand steam + cod pe un server non-steam (acu un an mergea parca mergea fara sa fi banat) ? si daca da, ti se baneaza contul? Eu am steam cu toate jocurile de counter-strike, deci nu ma risc cu 60 de euro investiti :D
p.p.s: stim de athlon ca juca cu steam cand erau adminii insa nu avem de unde sa stim cu ce juca cand era doar bala ca simplu jucator
Athlon
Junior

Post by Athlon » 27 Aug 2010, 19:39

daca as putea ti-as raspunde eu la aceasta intrebare ....

raspunsul e DA ...am prieteni care au ramas fara steam in urma folosiri codurilor pe el ...

Cel mai des e realteck si leis ... acestea pe vac2 la activare baneaza contul de steam ...

demoul pe aztec cand a fost facut nu erea admin ... daca isi aduce aminte lam si rugat sa imi dea demoul cand termina ... caci imi daduse de inteles ca imi face demo...
cel de pe ice a fost facut cu 3 admini online

P.S.
In legatura cu kitul de cs care il voi face ... sper ca nu va deranjeaza dar il fac default... cu cs de la steam doar ca ii modific swds.dll sa mearga pe non-steam ...

poza de inceput mam gandit la cea a lui ciubey ...
daca aveti alte poze le primesc cu placere...

(Specific ca fac acest lucru indiferent de decizia care o veti lua ... si nu o fac pentru a va schimba parerea ... am vazut doar ca sunt probleme cu acea versiune scoasa de evosys ...)
white.russian

Post by white.russian » 27 Aug 2010, 20:04

In legatura cu kitul de cs care il voi face ... sper ca nu va deranjeaza dar il fac default... cu cs de la steam doar ca ii modific swds.dll sa mearga pe non-steam ...
Kitul de cs merge pe non-steam daca la asta te refereai, eu nu am steam si il folosesc.
De ce nu lasi tu lucrurile asa cum sunt pana la urma?
Iti dau un sfat nelegat de serverul asta sau de ce vrei tu sa faci: sa iesi in evidenta nu e rau, dar cand iti bagi nasul peste tot si nu mai incetezi, te impui exagerat de mult unde nu este cazul si te comporti ca si cum ne-ai invata pe noi ceva, s-ar putea sa ii calci pe unii pe nervi. Probabil ai ce sa ii inveti pe unii dintre adminii nostri, recunosc ca si pe mine poate, dar in niciun caz pe toti.

Tine minte, erai owner acolo, aici nu mai esti.
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
Athlon
Junior

Post by Athlon » 28 Aug 2010, 14:11

eu doar mam oferit sa rezolv problema aceea cu mous-ul care il aveti ... si ma refeream la chitul care il fac eu ... ca modific steamul si il fac non steam :|

ai inteles gresit ceea ce vruiam eu sa spun..

daca nu iti place nu il iei ... e simplu ...

-- 28 Aug 2010, 14:11 --

Se mai zice ceva de cazul meu?
Locked