Ban pe GRATIS

Nenea, Gigel mi-a furat lopoţica !

Moderator: Moderators

Locked
1_BUN
Incepator

Ban pe GRATIS

Post by 1_BUN » 24 Aug 2010, 23:35

Daca ai avut o zi proasta dute si te relaxeaza,nu trebuie sa te descarci pe alti ca tot prost o sa iti mearga .

pt ca ti-am zis mori fa nu este necesar ban ..gag .sau alta pedeapsa asupra jucatorului .,oricum te-am vazut de mai multe ori facand la fel cu multi playeri ..dar in final nu e treaba mea ,ar fi mai indicat sa citesti tu regulamentu nu alti ca sigur nu il cunosti bine si nu mai abuza de pozitia ta pe server ca nu e bine .Banu pt mine nu ma deranjeaza dar poate pe alti playeri nu le place cand il iau pe nedrept .
[cs.evosys.ro] Nick-ul tau: 1_BUN
[cs.evosys.ro] Admin: white.russian
[cs.evosys.ro] Motiv: fa cu mamica ta
[cs.evosys.ro] Banul expira dupa: 30 minute
[cs.evosys.ro] Data si ora banului: 24/08/2010 - 23:2
bafta pe viitor si aplica regulamentu ;)
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Re: Ban pe GRATIS

Post by white.russian » 24 Aug 2010, 23:48

Imi pare rau dar "mori fa" mi se pare suficient pentru ban. Este lipsa totala de respect, imi provoaca intoarcerea pe dos a stomacului si nu permit. Nu ma asemana prietenelor tale care poate iti permit asta.

Si valabil pentru toti, nu ajuta la nimic reclamatiile incepute cu astfel de fraze, cand faceti o reclamatie, o faceti civilizat daca vreti sa vi se raspunda civilizat.
Aici e vorba despre cazul tau in particular, nu esti in masura sa spui ca nu dau pedepse corecte. Regulamentul il stiu foarte bine, ca nu sunt de ieri aici. Iti aduc aminte cum te-ai descurcat ca admin, si te rog frumos sa iti reduci data viitoare reclamatia la ceea ce nu iti convine tie si atat. Lasa invatamintele pe alta data, cand voi gresi voi fi atentionata, apoi sanctionata.
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
1_BUN
Incepator

Post by 1_BUN » 25 Aug 2010, 00:18

@white.russian....Imi pare rau dar "mori fa" mi se pare suficient pentru ban.

1.Nu se acceptă un limbaj vulgar, ofensator, defăimator la adresa celorlalţi jucători, din partea NIMANUI. => gag ; la repetare kick/ban 5 - 30 min
2.tu ai dat direct ban asa ca nu mai zice ca respecti regulamentu.
3.pt ca am adus aminte cum ca tu cam abuzezi de putere nu trebuie sa te simti ofensata ca doar asa este fara suparare.
4.si pt adminu meu e ca nu l-am avut decat foarte putin timp si mi-a fost scos pt ca nu am pedepsit playeri cum meritau si nu invers...i-am lasat sa joace linistiti , si o gluma mai merge in timpu jocului dupa ce mori ca asta e ..

(mori fa ,nu cred ca este un limbaj vulgar sau ofensator).

spor la treaba ;)
white.russian

Post by white.russian » 25 Aug 2010, 00:31

Ba da este ofensator, lipsit de respect si foarte departe de a fi o gluma.
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
1_BUN
Incepator

Post by 1_BUN » 25 Aug 2010, 00:52

Nu uita ca acesta este un joc si noi jucam acolo nu eram pe strada sau in alte parti,nu o lua ca pe o chestie reala .daca o iei asa nu ar mai trebuii sa ne jucam de loc ...scopu jocului e de a omora cat mai mult nimik alceva ,iar daca tu o iei in alt mod treaba ta dar nu uita ca este un joc si apilca regulamentu corect si gata balciu.pa si la revedere
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 25 Aug 2010, 01:07

Cu toate ca am spus unele lucruri si am mentionat ca nu ma mai implic tu intreci masura deja...
Ban-ul este meritat!
Daca nu esti in stare sa vorbesti frumos te rog sa ne spui ca sa ti se ofere de fiecare data cand esti pe server gag.

Ai dreptate... este doar un joc virtual dar acest lucru nu iti da dreptul sa jignesti alte persoane din aceasta comunitate

Later edit:
Banuiesc ca o sa imi mentionezi ca in regulament nu scrie asa ceva dar vreau sa te anunt ca tu nu esti un jucator nou si cunosti ce trebuie sa faci si ce sa nu faci. De asemenea tin sa mentionez ca in regulament nu este nicio regula care sa faca referire la nesimtire.
Am inteles ca se punea problema sa ti se ofere helper... Ce exemplu esti tu pentru ceilalti jucatori? Un admin in primul rand trebuie sa stie cum sa vorbeasca si cum sa se poarte! Tu nu indeplinesti niciun criteriu...

Ai facut o reclamatie total nefondata, dupa ce ca tu ai gresit ai tupeul sa ii mai reprosezi aceste lucruri.
Acest topic o sa se inchida pentru ca nu are rost sa iti ofer dreptul la replica avand in vedere ca nu intelegi unele lucruri elementare ce tin de bun simt.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
rhaoul

Post by rhaoul » 25 Aug 2010, 09:53

Asta e motivul principal pentru care noi scapam lucrurile de sub control si reclamatiile curg garla de la un timp incoace.
Orice acuză facută pe forum la adresa unui alt jucator, fără să fie susţinută cu dovezi, se pedepseşte cu ban (pe forum) pe o perioadă de 7 zile
Aceasta regula nu se aplica si ca drept rezultat apar autodenuntatori cu reclamatii din ce in ce mai aberante.
In cazul in care acesti distinsi jucatori nu sunt penalizati cu ban 7 zile pe forum pentru reclamatii nefondate si acuze venite sa loveasca in imaginea echipei de administrare,eu personal am sa ma ocup de stergerea tuturor topicurilor,inca de la primul post.(pentru ca n-am comanda de ban)
Inchiderea topicurilor nu face decat sa lase impresia ca reclamantii au avut dreptate si da un exemplu pentru alti jucatori care se vor razbuna intr-un final pentru gag-urile si banu-urile luate de-a lungul timpului.

Rog un Global Moderator sa-l baneze pe 1_bun 7 zile pe forum.
Locked