reclamatie funky

Nenea, Gigel mi-a furat lopoţica !

Moderator: Moderators

Locked
DrinK*VoDkA
Incepator

reclamatie funky

Post by DrinK*VoDkA » 19 Aug 2010, 01:44

Din moment ce eu am facut reclamatia,as dori sa stiu si eu la ce concluzie s-a ajuns sau eventuale sanctiuni.Oricum nu am nicio speranta ca cineva va indrepta situatia,e haos total pe server.As dori doar un raspuns de la vim,daca funky nu va fi macar atentionat,avand in vedere ce am patit eu pentru un ban in conditii similare (un player vorbea foarte urat pe forum si abera mult si l-am banat pe server ) .Apropo,supravegheaza cineva gozii?nu ca i-as fi vazut pe server in ultimul timp.
SabeR
Master of Spam

Re: reclamatie funky

Post by SabeR » 19 Aug 2010, 01:49

Sanctiunile care or sa fie luate daca este cazul or sa fie discutate de mine si de colegii mei in orele/zilele ce vor urma.

Ban-ul de 30 de minute este meritat, aveam alte asteptari de la un fost coleg.
La urmatoarea abatere de acest gen o sa iei o pauza mult mai lunga.

Nu cred ca este cazul sa recurgi la ironii la adresa mea si a colegilor mei legat de timpul petrecut pe server, aceasta nu este problema ta.
Ce ar trebui sa te intereseze pe tine este sa vorbesti frumos si sa joci corect, atat.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
DrinK*VoDkA
Incepator

Post by DrinK*VoDkA » 19 Aug 2010, 02:17

Am devenit un "fost" coleg deoarece mi s-a parut ca abuzurile gozilor nu mai incetau,si nu exista nimeni sa ii verifice,asa ca am incetat sa mai respect regulile cat timp nimeni nu le respecta si eu eram singurul tras la raspundere(poate aveam ghinionul sa il prind pe vim tot timpul doar eu).Ceea ce nu inteleg eu sunt unitatile de masura prin care se judeca sanctiunile in anumite cazuri.Tare sunt curios ce are sa-mi zica vim in legatura cu banul dat pentru ceva facut in afara serverului,asa cum am facut si eu.

-- Thu Aug 19, 2010 1:17 am --

Am inteles ca vim s-a retras,asa ca serverul e pe mainile nimanui.Degeaba ma agit,oricum toti va aparati intre voi gozii.N-am ce face,se va ajunge probabil la concluzia ca white a gresit dand unban si ca funky are dreptate,doar ce,el e smecher si poate da ban cand altii il injura,oriunde,altii nu.Nu mai are rost.Trebuie ca cineva sa devina lider,unul singur,impartial,cum era Charliee.Nici eu nu l-am avut la inima la inceput recunosc,dar in particular discutam,dar nu imi placea deloc modul lui de a actiona.Dar dupa ce a plecat el am observat ca aici e ceva gen "no one's land",fiecare face ce vrea.Vim nu are timpul necesar sa va puna la punct,asa ca totul se duce de rapa.Rhaoul nici nu stiu cand mai intra pe server...Doppel ce mai facea ordine dar e ocupat cu politia.Restul e cancan.
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 19 Aug 2010, 02:31

Eu nu stiu de ce te intereseaza pe tine ce face fiecare... Te intreaba pe tine ce faci cu timpul tau? Te-ai gandit ca poate fiecare are anumite probleme?
Intradevar charliee tinea serverul in frau... dar il tinea pentru ca nu il contrazicea cand gresea sau cand lua anumite decizii. Nu tot timpul deciziile lui erau corecte. In momentul respectiv nu eram un nucleu de jucatori care sa se uneasca si sa spun "asa nu".

Eu nu am nimic personal cu tine sau cu niciun alt jucator de pe server si va rog sa va vedeti de jocul vostu respectand in primul rand sa respectati bunele maniere!

Ps: Ce relevanta avea cuvantul "gay"? Daca nu era un jucator gay cine era? Harta sau jucatorii care o votasera?
Nici mie nu imi plac anumite harti si niciodata nu am spus ca nu vreau sa se bage ca nu vreau eu... Cand nu imi place o harta ies si intru mai tarziu. Cu toate ca as putea sa spun ca nu vreau sa se puna o anumita harta si poate nimeni nu o sa ma contrazica nu am facut acest lucru si nici nu o sa il fac pentru ca majoritatea decide mereu!
DrinK*VoDkA
Incepator

Post by DrinK*VoDkA » 19 Aug 2010, 02:50

Eu vreau doar sa fiu tratat cu aceeasi unitate de masura,nu vreau nimic altceva.Poate am gresit cu banul acela,poate am gresit de prea multe ori,sunt o fire mai irascibila,dar vreau ca si altii sa suporte consecintele pentru greselile pe care le comit.Totusi joc pe server cu mult timp ca inainte ca altii,sa fi auzit de el,de pe vremea ****,cred ca ma pricepeam destul de bine la adminat,exclusiv pe server,nu sunt bun de forumuri si nici nu imi plac.Acum vad admini total inactivi,jucand cu codatii langa ei,preocupati mai mult sa dea gaguri pentru mici nerespectari de litera a regulamentului,cum ar fi Tintax azi.E un admin destul de bun,poate a avut o zi mai proasta.Ce sa mai zic de Tidiana sau alte exemple,cine le-am mai vazut pe server recent?

Nu imi doresc nimic,doar ca de bunastarea acestui server sa se ocupe persoane responsabile.Fara suparare Saber,nu te-am vazut nici cand eram admin de prea multe ori pe server,as dori ca cineva care are timp sa fie cel care se ocupa de supravegherea adminilor,cineva responsabil si nu foarte egocentrist.Rhaoul era foarte activ si se ocupa foarte bine inainte,dar se pare ca cresterea in grad i-a sucit mintile,nu l-am mai recunoscut,din persoana care glumea si judeca corect a devenit foarte iubitor de sine.In orice caz,chiar imi pare rau de modul in care a ajuns acest server rareori gasesc admin,la orice ora intru,gasesc cateodata pe white tintax...si funky restul mai rar.Problema e ca vim nu mai are timp,varsta sau rabdarea necesara sa stea sa se certe cu toti pe forum,mai ales acum ca are o relatie cu ana si fiecare persoana aduce in discutie relatia dintre ei,in orice problema ar fi ana implicata,cred ca s-a saturat.
As dori un om care tine,dar cu mai mult timp,ca vechiul rhaoul,ca peach sa se ocupe de supravegherea tuturor...si impartialitate.Tin minte ca inainte la ora 10 seara era serverul foarte plin ne strangeam multi admini si jucam impreuna si glumeam...acum westwood 5v5,urmeaza snow 6v6 dupa care cbble 5v6.Asta releva foarte bine starea in care a ajuns acest server.Niciun admin la ora 10 seara.Pei inainte asa ceva se intampla o data la 3 luni.Asta e.Bafta

-- Thu Aug 19, 2010 1:50 am --

Am folosit foarte plin ca sa accentuez..
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 19 Aug 2010, 03:11

Ai postat ceva doar de dragul de a posta din punctul meu de vedere...
In continuare nu stiu ce te deranjeaza pe tine ce face fiecare cu timpul lui liber si cine cu cine are o relatie...

Intradevar nu am o activitate pe forum precum rhaoul sau alti jucatori si am mentionat mereu acest lucru dar tot am destul de multe ore jucate cu numele meu sau cu alte nume (eu intru de f multe ori pe server fara sa stie alte persoane tocmai pentru a remarca greselile altor colegi).

Din punctul meu de vedere rhaoul este aceeasi persoana ca si la inceput, tu avand in vedere ca ai avut anumite contre cu el ai o anumita parere. El este una din putinele persoane din cs cu care mai comunic uneori cand am timp.

Activitatea fiecarei persoane este monitorizata si cand o persoana nu ofera o motivatie concreta avand in vedere activitatea este exclusa/sanctionata. Avem o sectiune unde fiecare mentioneaza de ce nu poate sa mai intre o perioada de timp (de exemplu... ca nu mai are pc, ca zugraveste, ca a plecat la mare si asa mai departe).

Trebuie sa intelegi ca este perioada verii cand fiecare este in concediu/vacanta si nu are mereu timp sa intre in cs si mai pleca si din localitate.

Avand in vedere ca ti-am raspuns la reclamatie acest topic o sa fie inchis si o sa te rog sa nu mai deschizi altul legat de aceasta tema.
Multumesc.
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Post by rhaoul » 19 Aug 2010, 05:30

Eram sigur ca asta asteptau rechinii,sa nu intru o perioada pe server ca sa aiba motiv sa puna la indoiala calitatea mea de God.Chiar m-am intrebat care va fi primul "dusman" care va iesi din umbra.
@Drink-Vodka
Hai sa-ti explic de ce rhaoul n-a mai intrat pe server in ultima perioada,asa cum o facea in trecut ca un disperat,maniac si dependent de acest server(6-8 ore pe zi):
http://www.gametracker.com/server_info/ ... p_players/
In luna Iunie am fost ocupat cu un examen de absolvire in cadrul unei unitati de invatamant.
Datorita peroadei in care mi-am luat liber,a trebuit sa bag munca pana am recuperat toate zilele pierdute in perioada examenelor.Asta a durat o luna,timp in care am intrat pe server,dar nu la ore in care tu esti obisnuit sa intri(cand serverul este full).
Ca mai toti adminii de pe acest server,am fost la mare...probleme??? Stiam eu...
Datorita faptului ca nu-mi permit sa imi iau concediu pe timp de vara,a trebuit sa fac o conventie cu colegul meu(varul meu) si sa bag eu munca cat timp el se duce la mare,dupa care sa ma duc eu.
Trebuia sa te anunt pe tine? Iti raportam tie de fiecare data cand facem o pauza?
Ca nu am ocazia sa intru atunci cand esti tu pe server,nu poate decat sa ma bucure..
Mi se pare mie sau statisitica spune ca eu am activitate 99%? http://evosys.ro/cstats/player.php?id=481
Daca ai avea acces la admin session history,ai observa ca in 2 luni,au existat doar 5 zile fara sa intru pe server.

Aduti aminte ca perioada Iunie-August este o perioada moarta,timp in care stresul popularii serverului este mai mare,iar activitatea adminilor scade.Apar topicuri,apar nemultumiti,apar fosti admini expulzati,jucatori cu alergie la gag,care arunca vina asupra unui singur om.

Eram sigur ca voi trece si eu prin ce au trecut Charliee si Vim,atunci cand erau tinta criticilor multor nemultumiti(majoritatea in urma unor sanctiuni)...asta pentru simplul fapt ca numele meu e trecut inaintea colegilor mei.Uitati insa ca puterea de decizie se imparte in mod egal la fiecare membru Staff Leader,ownerul rezervandu-si dreptul de a interveni in anumite situatii.

Vedeti voi,Drink,atunci cand era in echipa,era prea timid si nu avea tupeul de a spune pe fata ce il deranjeaza.De fapt el nu dadea doi lei pe acest server,abia acum a realizat cu adevarat ce a pierdut.Abia acum s-a gandit el sa scoata in evidenta defectele administrarii,mai exact este suparat ca a fost banat 30 atunci cand a luat gag si a intrat pe messenger ca sa-si injure fostul coleg.

Si ca sa inchei,probleme grave in echipa de administrare nu sunt,decat o oboseala alimentata de schimbarile si tranzitia prin care a trecut serverul.
Locked