ban exagerat

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

Locked
*horiAS*
Vorbaret

ban exagerat

Post by *horiAS* » 18 Aug 2010, 22:46

Am primit ban de la white.russian din motivul urmator :
SpoilerShow
(PLAYER) *horiAS* : vezi la fear
*** mano^negro killed Hucklbee's with a headshot from ak47 ***
mky killed iliescu with ak47
MoShYc* : :)))

*** carlos killed mky with a headshot from m4a1 ***
*** mano^negro killed MoShYc* with a headshot from ak47 ***
[ADMIN] Command AdR * Funky ^ used command admin_gag DrinK*VoDkA [5 Minutes ( say / say_team )]
*horiAS* (RADIO): Fire in the hole!
*** f3aR. killed *horiAS* with a headshot from ak47 ***
-> Message from Admin AdR * Funky ^ : * Folositi un limbaj civilizat *
[INFO] diablo (188.173.87.131, Bucuresti, Romania) trying to connect. (Distance: peste drum)
f3aR. has left the game
*** Iulian killed GAYNAtz with a headshot from m4a1 ***
*SPEC* AdR * Funky ^ : nu

*DEAD* *horiAS* : vezi ba nene ca are cod
mano^negro killed carlos with ak47
[ADMIN] Command: white.russian used command admin_ban f3aR. permanent (aim+wall demo)
POP (RADIO): Go go go!
*DEAD* MoShYc* : iti tremura tie ochi:)))))

*SPEC* AdR * Funky ^ : nu stiu

[ADMIN] Command white.russian used command admin_gag *horiAS* [5 Minutes ( say / say_team )]
* [Evo.Admin] Privileges set

BUILD 4883 SERVER (0 CRC)
Server # 34
Serverinfo packet received.
Clearing memory
Remote host: EvoSys CS 1.6 [cs.evosys.ro]
Spooling demo header.
SteamWaitForResources() tim
DEAD* *horiAS* : exces

*DEAD* mky : afk

*DEAD* *horiAS* : faci ana

*DEAD* coBra : doamne

*DEAD* sdfs : afk baza

AdR * Funky ^ killed napst3r with deagle
*DEAD* *horiAS* : esti admin am inteles... da te crezi prea sefa

-------------------- detalii ban pe cs.evosys.ro --------------------
[cs.evosys.ro] Ai primit ban pe server-ul cs.evosys.ro !

[cs.evosys.ro] Nick-DEAD* *horiAS*

[cs.evosys.ro] Admin: white.russian
[cs.evosys.ro] Motiv: scuteste-ma
[cs.evosys.ro] Banul expira dupa: 100 minute
[cs.evosys.ro] Data si ora banului: 18/08/2010 - 22:17:25

[cs.evosys.ro] Daca vrei lamuriri sau doresti sa faci o reclamatie,
[cs.evosys.ro] acceseaza forum-ul nostru la adresa http://forum.evosys.ro
-------------------- detalii ban pe cs.evosys.ro --------------------
Kicked by Console: "Citeste consola."
Kicked :"Citeste consola."
Host_EndGame: Server disconnected

You have been banned from this server.
----------------------------------------------------------------------------

horiAS: sa mor de nu ai ceva cu mine
horiAS: faci excese
horiAS: admineaza draq calumea si nu ma mai **** atata ..la cazuri dastea stia sa te uiti cand ala iese targand
Recunosc aici este gresala mea , am vorbit urat cu o fata...dar nu conteaza ,nu trebuia sa vorbesc urat.
M-am enervat deoarece am anuntat pe say_team @ si numele codatului cum se vede si in consola , a durat 2-3 runde sa ii se faca un amarat de demo pt care nu avea nevoie decat de 1 minut cand se vedea clar ca are aim+wall. Cand am vazut ca dureaza si ala ma mai omoara inca odata am zis si pe say team ca e codat , si primesc... gag... ( ok am primit pe merit deoarece asa zice regulamenutl ..dar nu inteleg de ce white.russian il aplica selectiv ). Nu situ cum a ajuns admin si nici nu ma intereseaza...doar sa aiba grija calumea de sv.. joc de 3 ani pe acest servar si nu stiu daca am mai vazut asa adminare din partea unui admin .
Ce mi se pare exagerat ...banul de 100 de minute. Atat am avut sa spun .
Last edited by vim on 18 Aug 2010, 22:46, edited 1 time in total.
Reason: Cenzureaza limbajul de mahala care il ai. Cel putin pe forum, daca pe server nu ai decenta.
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Re: ban exagerat

Post by white.russian » 18 Aug 2010, 22:46

Au trecut cateva luni bune de cand sunt admin si inca te atentionez aproape de fiecare data cand intri sa te abtii. Asta unu la mana. Injuri intotdeauna cand nu sunt admini pe server sau cand acestia sunt ocupati cu vreun codat, asta doi la mana.
Trei la mana, intri mereu cu alte nume si critici tot ce poate fi criticat pe acest server.
Patru la mana, te-am rugat astazi de 3 ori la numar sa te abtii, fara sa dau gag.
Cinci la mana, eram ocupata cu altceva cand a intrat acel codat, am fost singura care l-a observat si mi-a luat mai mult de o runda sa ii dau ban, ma scuzati ca nu sunt robot.
Sase la mana, ti-am spus ca "este ultima data cand te mai rog frumos sa te abtii" si tu mi-ai spus ca sunt prea sefa si nu mai stiu ce.

Mai vrei?
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
*horiAS*
Vorbaret

Post by *horiAS* » 18 Aug 2010, 23:16

1 la mana azi nu m.ai atentionat deloc
2 la mana pot sa intru cu ce nume vreau si sa critic ( criticile pot face bine ) si nu vred ca e scris in regulament ca nu am voie.
3 la mana daca injur imi dai gag atunci nu imi aduci acum aminte
4 la mana nu cred ca ai de unde sa stii ca vorbesc urat cand nu sunt admini pe sv, deci aici nu poti sa dovedesti
In fine stiu ca tot ca tine o sa iasa ca de.... tot adminul are dreptate.

-- 18 Aug 2010, 22:16 --

1 la mana azi nu m.ai atentionat deloc
2 la mana pot sa intru cu ce nume vreau si sa critic ( criticile pot face bine ) si nu vred ca e scris in regulament ca nu am voie.
3 la mana daca injur imi dai gag atunci nu imi aduci acum aminte
4 la mana nu cred ca ai de unde sa stii ca vorbesc urat cand nu sunt admini pe sv, deci aici nu poti sa dovedesti
In fine stiu ca tot ca tine o sa iasa ca de.... tot adminul are dreptate.
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 19 Aug 2010, 21:05

Trebuie sa iti atraga cineva atentia mereu sa vorbesti frumos sau sa nu mai dai indicatii?
La urmatoarea injuratura o sa le cer colegilor sa iti dea ban direct 10 minute apoi 100, apoi 1000 si apoi ban permanent.
Daca nu va place cu vorba buna schimbam tactica, nu este nicio problema!
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
Charliee

Post by Charliee » 21 Aug 2010, 19:09

Total de acord cu penalizarea primita.
Horias tu de multe ori intri pe server plin de tine, asta pt cu siguranta in viata personala ceva merge cum iti doresti. Si sunt foarte bucuros de acest lucru. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa te faca pe tine sa te dai in spectacol si sa faci pe smecherasul.
S-a intamplat si cu mine cand aveam nick-ul troOdhor.
Smecheria la locul in care ti-o etalezi trebuie sa fie numai prin prestatia ta exemplara. Nu prin vorbe sau alte gesturi artificiale. Asa ca atunci cand intri cu aceea energie optimista, calmeaza-te si foloseste-o doar ca sa faci cat mai multe fraguri. Daca vei reusi asta cu siguranta vei avea parte de respectul fiecaruia de pe server.
Succes!
rhaoul

Post by rhaoul » 25 Aug 2010, 10:23

In urma acestei reclamatii nefondate,*horiAS* primeste ban 7 zile pe forum.
Sa fim obiectivi si sa aplicam legea pentru fiecare.
Athlon
Junior

Post by Athlon » 25 Aug 2010, 11:28

imi cer scuze ca postez aici ... dar e singurul subiect deschis pe aceasta tema ....

am observat ca respectul pentru admini este minim pentru unii jucatori ... iar acel gag de 5 minute este insemnificativ ....

un lucru bun ar fi ori marirea gagului ... ori ban 90 min pe motivul injuriilor aduse catre admin ...

adminul trebuie respectat ca el face liniste pe server ... el este ''legea'' in acest joc ...

am observat ca unii admini aplica deja aceste sanctiuni ... dar din nou smecherasii citesc regulamentu si nu gasesc aceste sanctiuni ...

daca ati putea sa treceti in regulament o rubrica speciala ... in care sa explicatii jucatorilor la ce sanctiuni pot fi pusi daca agreseaza verbal un admin ...

revenind la aceasta tema... white ai actionat cat se poate de corect parerea mea ... am si eu multi ani de adminaj in spate si mi se pare un lucru absolut normal sa reactionezi asa ...

si da ADMINII NU SUNT ROBOTI ... avertizarile facute prin say_team@ am vazut ca se iau in considerare ...

Sper ca nu vam deranjat cu acest mesaj ... dar poate multi admini sau gandit la acest lucru si cred ca vine altfel ca de la un jucator ''amarat'' sa vina marirea sanciunilor pentru dragii ''tovarasi'' asemeni lui ...

Respectele mele .... Athlon
Live Free..... Die Hard... Be a Pro
rhaoul

Post by rhaoul » 25 Aug 2010, 12:08

Ai dreptate,adminii si jucatorii fideli(comunitatea) trebuie protejati impotriva acestor injurii,jigniri,acuze nefondate.
Adminii fac o munca voluntara pentru acest server si nu merita tratati in felul acesta.
Eu dau banuri si pentru jigniri aduse jucatorilor de catre recidivisti,nu neaparat doar celor care injura admini.Observati ca majoritatea reclamatiilor nefondate s-au facut dupa ce reclamantii au injurat jucatori(nu admini).Multi sunt banati pentru ca sunt recidivisti sau pentru nesimtirea in care ataca adminii.

Culmea cei care fac reclamatii pe acest forum,se folosesc de propiile lor greseli pentru a ataca un admin.As spune eu culmea reclamatiei.
Cum ar fi daca un criminal, ar reclama politistul care l-a prins si ar spune "Sunt vinovat,dar nu meritam arestat.Cer sanctionarea politistului pentru ca a aplicat legea ."
Aceste reclamatii nu ar fi existat acum daca noi am fi luat masuri,nu numai explicatii de genul "ban meritat".

Am un mesaj clar de transmis celor care frecventeaza acest server: nu ne jigniti inteligenta si nu incercati sa faceti reclamatii nefondate; sa nu aveti impresia ca suntem atat de prosti incat sa punem "botul" la astfel de aberatii si o sa sanctionam un admin pentru ca voi nu sunteti lasati sa va faceti de cap pe server.
Reclamatii nefondate=> ban 7 zile pe forum indiferent de cat de popular esti in aceasta comunitate.
Locked