Ban deGeaBa !

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

deGeaBa
Nou Venit

Ban deGeaBa !

Post by deGeaBa » 13 Aug 2010, 23:50

Nick ; deGeaBa
Ora: 23:40
Data : 13.08.2010
Motiv : habar nu am cik cod ..
Adminu minune : Ionel

Ma joc scor cat de cat bun si mi se fac poze HL .. Le dau ca stiu ca nu am nimic , la care domnul admin rade si zice esti tare.. In fine il intreb care-i faza si zice ca am cod si mi`a dat ban !

Aici sunt pozele : http://img693.imageshack.us/img693/7382/halflife02g.mp4
http://img837.imageshack.us/img837/4944/halflife00.mp4
http://img69.imageshack.us/img69/5773/halflife01p.mp4

Daca aveti intrebari ma gasiti la Id playmaker_grz sau pyuwow ...

Va multumesc anticipat ! cu drag glonTz
Ionea
Junior

Re: Ban deGeaBa !

Post by Ionea » 14 Aug 2010, 01:01

In primul rand, admin cu numele Ionel nu este, doar Ionea. In al doilea rand, linkurile pe care le-ai postat tu cu pozele nu-ti merg, sau, cel putin mie nu-mi merg, asa ca le-am atasat si eu. Iar in al treilea rand, de fiecare data cand se executa comanda admin_ss asupra unui jucator, in pozele care sunt facute sunt mai multe elemente de siguranta, pe care putini le stiu si le vad.

Poza 1: AICI
Poza 2: AICI
Poza 3: AICI

Ii rog si pe ceilalti admini sa studieze pozele si sa-si dea cu parerea!
Image
Cine-i prost de mic, cand ii mare numa se joaca!
swamy^
Suspect de spam

Post by swamy^ » 14 Aug 2010, 07:38

Pune te rog pozele pe http://imageshack.us/ ca pe rapidshare doar o poza am putut da jos. Din ce am vazut wall nu pare sa aiba, doar ca lipseste cifra din colt. Nush, posibil sa fie ceva bug.
Image
Image
deGeaBa
Nou Venit

Post by deGeaBa » 14 Aug 2010, 09:43

pe imageshack le`am pus numai ca se pare ca nu merg deaia am spus ca sa ma contactati si la ID ... dar va rog sa va uitati pe este ca io nu stiu cum vede el cod in ele cand io nu am cod deloc ... nici macar in calculator ... apropo am IP dinamic si nu lam postat .. dar daca e sa vi-l dau o sa postez .. plzz ... uitativa pe ele si scoteti banu ala sa ma pot juca si eu

Si imi cer scuze ... Adminul Ionea nu "Ionel" ...
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Post by Doppelwhipper » 14 Aug 2010, 10:56

Din prima poza dupa parerea mea reiese ca este facuta manual, imediat dupa ss facut de server.
Ionea
Junior

Post by Ionea » 14 Aug 2010, 11:27

This should do it!
Poza 1 : Sursa 2 Sursa 3
Poza 2 : Sursa 2 Sursa 3
Poza 3 : Sursa 2 Sursa 3
Image
swamy^
Suspect de spam

Post by swamy^ » 14 Aug 2010, 11:36

Doppelwhipper wrote:Din prima poza dupa parerea mea reiese ca este facuta manual, imediat dupa ss facut de server.
Asta ar fi cea mai buna explicatie. Am vazut ca in poza 3 apare cifra. De aici reiese ca avea ceva si in momentul in care ai facut pozele l-a dezactivat si a facut pozele manual. Altfel nu-mi explic!
Image
Image
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 14 Aug 2010, 12:09

Primele doua nu au radar deloc, nu lipseste doar cifra aceea. Nu prea am auzit de astfel de bug-uri :D
Totusi, daca in casa de vizavi era un inamic, el ar fi aparut in toate 3 pozele nu doar in primele doua, ca nu moare nimeni intre poze, ar fi fost si a 3a poza modificata. Cel mai probabil a scos si le'a modificat doar pe primele 2
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
deGeaBa
Nou Venit

Post by deGeaBa » 14 Aug 2010, 12:49

sunteti incredibili cum nu am radar ma ... utativa mai atenti atata tot ca ii transparet si nu se vede clar .. si am tras ca era unu in casa .. mai precis denis ... si nu inteleg despre ce cifra vorbiti :)) ? fiti atenti si voi ca nu numai unde e usa am tras uitaiva ca sunt urme gloante si la geamu de sus ... da noah ... io am modificat poza ... ca doppel are cv cu mne .. de cand joc pe srv asta !

faceti ce vreti daca ziceti ca am cod dati-mi atunci ban si gata ... ca nu are rost sa imi bat capu cu oameni care zic ca nu am radar si ii acolo .. si cu oameni care zic ca le-am editat dar defapt le-am dat direct cum mi leo facut ...
Ionea
Junior

Post by Ionea » 14 Aug 2010, 13:54

deGeaBa, banul a fost dat deja, iar asta este o cerere de unban (citeste primul post). Apoi, nu are nimeni nimic cu tine. In schimb toti avem ceva cu codatii, iar asta se pedepseste. Tocmai de aceea am si cerut parerea celorlalti admini, ca sa nu crezi ca am eu ceva cu tine, in mod special, la fel este si in cazul lui Doppelwhipper.
Din cate ai vazut, nu doar eu am zis ca ai modificat pozele, ci si colegii mei.
Image
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 14 Aug 2010, 14:06

Din punctul meu de vedere primele 2 poze nu sunt ok.
1. Nu apare niciun jucator pe radar.
2. Nu apare numarul pozei.

Nu cred ca este un bug.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
deGeaBa
Nou Venit

Post by deGeaBa » 14 Aug 2010, 14:37

SabeR wrote:Din punctul meu de vedere primele 2 poze nu sunt ok.
1. Nu apare niciun jucator pe radar.
2. Nu apare numarul pozei.

Nu cred ca este un bug.
Domnu Saber din moment ce radrul e transparent si orientat inspre cer ... cum sa vezi jucator ? imi explici si mie ... si dak te uiti mai atent apare si numarul pozei da poate nu il vezi de graficul fps`ului ... mda ...

Astea fiind spuse ... Ionea cand sa le modific eu din moment ce ti le-am dat cum mi-ai scris pe mess .. " esti ?" atunci le-am si trimis ... lamureste`ma ... si bun daca le modificam si va dadeati seama care era rostul sa imi mai bat capul cu voi ... ca puteam intra cu alt nume si gata ...

Si da cer unban ... ca sa pot intra linistit nu vreau suspend sau cv la admin ...
Xp3*
Incepator

Post by Xp3* » 14 Aug 2010, 14:57

nu vreau sa ma bag in treaba nimanui ... dar am descarcat si eu pozele de curiozitate si am obs k defapt hotararile voastre au fost luate in graba ... am studiat pozele si cu putzin zoom la radar chiar si in primele poze se observa cateva persoane pe radar si cifrele 1 si 2 !! scuzatzimi impertinentza de a va contrazice ... dar mai aruncatzi o privire la pozele alea !!
Image
Image
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 14 Aug 2010, 15:34

Xp3 are dreptate... Se vad unele persoane pe radar dar cifrele tot nu apar (poate monitorul meu nu mai vrea sa mai afiseze si rosu :twisted: )
Am ajuns cu zoom-ul al 700% si nu reusesc sa vad acele cifre.

Ce leagatura are numarul pozei cu fps-ul? Numarul pozei apare pe radar.
Daca pozele au fost oferite imediat consider ca nu au cum sa fie modificate asa de usor, decizia ii apartine lui Ionea.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
Xp3*
Incepator

Post by Xp3* » 14 Aug 2010, 15:36

probabil monitorul e de vina la tine saber ... eu vad acele numere de sigurantza clar cu zoom-ul la 500%
Image
Image
Post Reply