SONY PSP 3004

Discutaţi cu membrii comunitaţii despre orice subiect, în limitele decenţei.

Moderator: Moderators

Post Reply
luc14n
Master of Spam

SONY PSP 3004

Post by luc14n » 03 Aug 2010, 23:28

Vreau sa imi cumpar un SONY PSP 3004 - PIANO BLACK

Vanzatorul spune ca : "ACEST MODEL MOMENTAN NU SE POATE MODA"

In ce consta acest lucru?
TINTAX
Junior

Re: SONY PSP 3004

Post by TINTAX » 04 Aug 2010, 10:08

La cam toate modelele slim de PSP este cam aceeasi problema si a fost mereu.Daca chiar vrei sa-ti cumperi unul te sfatuiesc sa-ti iei un model mai vechi PSP PHAT (este mai gros).Acel model a putut tot timpul sa fie modat ori cu bateria Pandora ori cu emulatoare.Am reusit acum ceva vreme sa fac si un model slim, dar este mult mai complicat si nu tine.Daca se termina bateria si nu-l pui la incarcat se pierde modarea.

Ai aici un site care este foarte ok, am activat si eu multa vreme pe el si chiar gasesti raspuns la cam toate intrebarile legate de PSP :

- http://www.psp-fanatik.ro/

Bafta !
In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe
Nici un om nu este numit om mare daca si-a pierdut sufletul de copil!
heatON
Junior

Post by heatON » 04 Aug 2010, 16:55

Orice model iti cumperi intereseazate mai intai daca se poate sa-i pui CIP. Stiu pe cineva care a fost fraierit sa-si trimita PSPul la Bucuresti sa-i puna cipul dar defapt dupa aproximativ o luna il trimite inapoi sunandu-i ca nu se poate pune, dar defapt intentia lor a fost sa-i schimbe piesele originale dupa el cu unele contrafacute, astfel a ramas fara sigil, garantie si un PSP distrus.
Image
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 04 Aug 2010, 21:27

Nu se face modarea cu nici un CIP...totul se face software.Singurul luru care este hardware este bateria PANDORA(se gaseste pe piata sau se poate face daca ai 2 baterii prin inlaturerea unui picior de la un integrat din baterie , sau si mai nou sunt softuri de emulare a bateriei PANDORA).Totusi sfatul meu este sa iei un PHAT daca tot vrei PSP.Poate renunt eu la unul si-l vand... :D

Bafta
heatON
Junior

Post by heatON » 04 Aug 2010, 21:33

Prin acel CIP ma refer ca putea sa bage jocuri piratate cu un MiniSD.
Image
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 05 Aug 2010, 00:44

Multumesc pentru raspunsuri.

Daca mai aveti sa imi dati vrun sfat va rog sa o faceti pentru ca nu vreau sa dau bani degeaba si sa nu pot sa il folosesc(m-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca sa il iau din magazin)
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 05 Aug 2010, 09:14

heatON wrote:Prin acel CIP ma refer ca putea sa bage jocuri piratate cu un MiniSD.
HeatON....pls STOP.... #-runhils cred ca le confunzi rau de tot...las-o asa mai bine.Daca tot nu te pricepi cat de cat , inainte de a da sfaturi incearca macar sa te documentezi putin...ai un link mai sus..citeste si ai sa vezi ca ce spui tu este departe de realitate.

Acesta este cardul pt Sony PSP :
Image

Acesta este ce ai spus tu MiniSD :
Image

luc14n wrote:Multumesc pentru raspunsuri.

Daca mai aveti sa imi dati vrun sfat va rog sa o faceti pentru ca nu vreau sa dau bani degeaba si sa nu pot sa il folosesc(m-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca sa il iau din magazin)
Cel mai bine este daca tot vrei sa te si folosesti cum trebe de el sa-ti iei un PHAT second decat unul nou din magazin la care nu poti sa-i faci mare lucru.Cauta pe okazii ai sa gasesti destule.

Bafta
MoShYc*
Nou Venit

Post by MoShYc* » 11 Aug 2010, 16:24

hmmm...cu 2 sapt inainte daca faceai topicul asta aveai unul nou noutz de la mn model vechi exact cum spune tintax
Post Reply