campa' slaya'

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike 1.6

Moderator: Moderators

Post Reply
talau
Incepator

campa' slaya'

Post by talau » 28 Jul 2010, 01:04

nu ar fi mai sadic si mai frumos daca slay-ul pentru camp sau orice alt motiv "fragar" s-ar da la inceputul rundei urmatoare?
astfel, jucatorii ar avea mai mult timp sa mediteze la ceea ce au facut #-coffe

#-wthink
#evo-fan fo' eva'!
Claya
Membru activ

Re: campa' slaya'

Post by Claya » 28 Jul 2010, 01:08

Imi place ideea.

Sunt pro !
Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.
Image
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 28 Jul 2010, 01:31

Ideea e ok, nu e rea mai ales pentru jucatorii care merg silent spre bomba la defuse fix din partea ailalta a hartii pentru a muri in bomba sau pentru a mai face cateva killuri stiind ca ii omoara bomba si nu iau slay, deci nu isi strica rankul. Asa ar sti ca trebuie sa isi dea silinta sa ajunga la bomba ca altfel le strica rankul runda cealalta. Totusi mi se pare prea rigida masura, adica o runda e o runda, n'ai ajuns fie ca n'ai vrut fie ca n'ai auzit, runda s'a terminat, doar nu le dam slay intruna.
Ar fi buna masura pentru cei care o fac INTENTIONAT si REPETAT, din teribilism, doar acolo mi se pare ca merita stricarea rundei urmatoare.
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
Hawkeye
Junior

Post by Hawkeye » 28 Jul 2010, 07:51

Inainte de toate ar trebui facut un poll pe tema aceasta astfel incat sa luam decizia corecta.
Anachemowegan
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 28 Jul 2010, 10:25

Acest poll daca o sa fie nevoie de el nu o sa se faca aici asa ca va rog sa nu votati.
Situatia o sa fie dezbatuta intre noi si daca se va modifica ceva o sa va anuntam.

White a prezentat situatia foarte bine si consider ca aceasta este cea mai buna decizie.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 28 Jul 2010, 23:45

Pro !
EvoSys Addicted
gMrrr
Happy Camper

Post by gMrrr » 29 Jul 2010, 00:06

Contra, deja degeneram in pedepse care nu isi au rostul. Slay in runda respectiva; daca nu apucam, atentionam jucatorul, la repetare slay/kick...e mult mai simplu.
Riscam sa devenim partinitori in aprecierea posibilitatii sau imposibilitatii jucatorilor de a urmari obiectivele hartii si in acest fel ridicam controverse de alta natura.
Impartialitatea ne tine in picioare, hai sa nu ne asezam momentan, mai avem mult de lucru.
hurry to meet death or you place will be taken
white.russian

Post by white.russian » 29 Jul 2010, 00:40

Ai dreptate, de aceea am zis ca e o masura prea rigida, pentru ca nu am folosi'o decat in unele cazuri si pe altii i'am scuti pentru ca nu au auzit sau nu aveau cum, asa ca ar incepe toti sa se planga "dar ala de ce nu ia slay?" insa consider ca jucatorii care o fac intetionat si de mai multe ori cum ar fi unique, picaciu, cum era ninu, am mai intalnit si jucatori care imi spuneau "si daca nu vreau sa merg ce? lasa'ma sa joc, e freegame", aia vesnic o sa aiba ceva de spus, de comentat, decat sa le dam ban si cand intra la loc sa faca la fel, mai bine inteleg ca regula trebuie respectata si ca nu e optionala.
rhaoul

Post by rhaoul » 29 Jul 2010, 10:20

Slayul in acceasi runda,atunci cand sesizam "contraventia", are efect asupra jucatorilor,mai putin asupra incepatorilor.
Un jucator "fidel" oricum va fi deranjat,indiferent daca e in aceeasi runda sau in urmatoarea.
Daca consider ca slay e prea putin pentru un recidivist, dau kick/ban (max 15).
Daca din diferite motive,nu am putut sa dau slay in aceeasi runda,dau in urmatoarea.De ex. daca un counter nu se duce sa dezamorseze(joaca teatru),iar eu nu am apucat sa-i dau slay in acea runda,ii dau in urmatoarea.
Depinde de situatie,de jucatori,de intentie,etc.
Nu o sa stam sa se termine runda,iar camperul sa-si faca de cap,pentru ca ceilalti jucatori vor tipa sa-i dam slay.

Sunt contra pentru ca nu putem face un obicei/regula din a da slay la inceputul urmatoarei runde,dar daca situatia o impune putem proceda si asa,in anumite cazuri(dupa cum am explicat mai sus).
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 29 Jul 2010, 11:15

Adminii abia dau slay dupa ce persoana respectiva nu pune/dezamorseaza bomba cel putin trei reprize rareori cand da din prima slay .Asa ca nu prea vad eu ca ati da voi admini slay la inceput de runda :) :) :) :) :) :roll:
white.russian

Post by white.russian » 29 Jul 2010, 12:39

Categoric ca dam slay in runda urmatoare cand nu am apucat in prima, doar nu asteptam runda sa se termine ca nu are efect. Eu ma refeream la cei care se prostesc ca sa fie omorati de bomba si sa mai faca 2-3 fraguri inainte. Cei care fac asta desi stiu regulamentul si au mai luat slay de atatea ori.

@ Luc14n: noi de cele mai multe ori incercam sa le explicam intai ca trebuie sa mearga cu slapuri si cu avertismente. Ulterior daca se misca, desi nu mai au timp, eu nu mai dau slay spre exemplu intrucat consider ca jucatorul a inteles ce avea de facut si nu mai am probleme cu el si runda viitoare. Cand vad ca nu pricepe sau se face ca nu pricepe, dau slay intotdeauna.
talau
Incepator

Post by talau » 30 Jul 2010, 13:38

awaight, you've made yourselves clear.. #-drama
#evo-fan fo' eva'!
Post Reply