Biciclete

Discutaţi cu membrii comunitaţii despre orice subiect, în limitele decenţei.

Moderator: Moderators

Post Reply
SnakEffect
Incepator

Biciclete

Post by SnakEffect » 23 Jul 2010, 17:43

Daca stie cineva sa-mi zica si mie, care este cea mai buna marca? dhs/richbike/firstbike? Cand zic cea mai buna ma refer la calitate la un pret redus. Eventual ati putea sa va si sustineti opinia. Sunt curios pentru ca vreau sa cumpar una noua si nu prea sunt in materie. Am vazut cum variaza preturile de la o marca la alta desi bicicletele stiu sa faca cam acelasi lucru. Astept opinii.
Image
luc14n
Master of Spam

Re: Biciclete

Post by luc14n » 23 Jul 2010, 18:09

Shimano #-yahoo

O am din 2002 si inca nu am schimbat la ea decat camerele si un cauciuc pe spate bine ca in ultimii doi ani nu m-am plibat cu ea decat de 2 ori si am mers de la Bucuresti pana langa Ploiesti(de acolo sunt bunicii mei) la intoarcere imi era prea lene si am urcat-o in maxi-taxi :lol: .

P.S bicicleta nu e luata din romania + daca vrei sa iti iei nu iti cumpara din bazar,targ etc.
SnakEffect
Incepator

Post by SnakEffect » 23 Jul 2010, 18:34

Multumesc de sfat, Lucian. Mai astept opinii.
Image
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Post by Doppelwhipper » 23 Jul 2010, 21:11

Niciuna dintre cele 3. I-ati una produsa de un brand calumea. Uitate la greutatea ei cand o iei. La jante, la schimbatoare sunt mai multe componente la care trebuie sa fii atent .
Uite aici un site cu producatorii de biciclete adevarate. Sunt putin mai scumpe dar sunt garantate pe viata. Dintre acestea am avut Kastle.
SnakEffect
Incepator

Post by SnakEffect » 25 Jul 2010, 22:29

Multumesc!
Image
aiurEah
Suspect de spam

Post by aiurEah » 25 Jul 2010, 23:02

Eu majoritatea bicicletelor le-am avut de la shimano is f bune si nu m-am plans de ele.
Ce ar fi cel mai bine sa ai pe ea de la shimano:schimbatoarele,franele si jantele restu nu prea conteaza:)
Si un cadru de aluminiu ii super pt ca ii cu mult mai usoara:P
Post Reply