Propunere Plugin

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike 1.6

Moderator: Moderators

MeSSy`
Suspect de spam

Propunere Plugin

Post by MeSSy` » 11 Jul 2010, 17:24

As vrea sa propun pluginu` care da slayteam automat daca nu indeplinesti obiectivele hartii , adica tero planteza bomba & ct dau defuse :D Deci daca nu da defuse si bomba explodeaza sa primeasca slay :) . Pro & Contra . Mc
Image

Image
Unique 'skill
Suspect de spam

Re: Propunere Plugin

Post by Unique 'skill » 11 Jul 2010, 18:44

Naspa...pai si rolul adminilor care mai e? nu are nici un farmec..
Umplem serveru de pluginuri care nu isi au rostul.
autokick este deja ,pui si autoslay ,mai lipseste autoban si ai facut un pack de plugin-uri.
In plus ma dezavantajeaza pe mine acest plugin :)) stiti voi de ce :mrgreen: ( JOKE :twisted: )
Press any key to continue
Hawkeye
Junior

Post by Hawkeye » 11 Jul 2010, 19:06

Contra!(nu comentez)
Anachemowegan
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 11 Jul 2010, 19:15

Contra. Se intampla de multe ori ca bomba sa nu fie pusa din diverse alte motive, nu numai ca tero a pierdut timpul si la defuse de asemenea. Poate cel cu bomba este afk in baza, poate este incepator si nu stie ce sa faca cu ea, sau poate pe o harta ca westwood o pierde pe casa. Oricine ar fi CT in momentul ala s-ar ascunde ca nebunu undeva si ar lasa plugin-ul sa ii termine treaba. Poate in unele cazuri un astfel de plugin ar impinge jucatorii la rush (exemplu Tero aztec, ar mai juca si ei ceva) dar cand ai un incepator cu bomba sau e afk sau o pierde pe nu stiu unde, se mai intampla uneori chiar sa fie aruncata undeva de unde nu se poate lua, nu trebuie sa aibe de suferit cel care are ghinionul sa ramana ultimul sa se bata si sa nu apuce sa ia bomba. In astfel de cazuri, mie personal si cred ca si altor jucatori mi s-ar lua sa mai joc, in majoritatea cazurilor ar avea de suferit o echipa intreaga din cauza unuia.

Si la defuse treaba sta cam la fel: se pune bomba in situl opus celui in care sunt 3 sau 4 CT sa zicem, din care doar 2 au defuse, merg toti 4, unu cu defuse moare, altu nu stie sa-l foloseasca si cei fara defuse isi iau slay? poate nu aveau practic timpul sa ajunga sa dea defuse. Trebuie acordata atentie fiecarui caz de ne-plantat sau ne dat defuse, in functie de circumstante, un plugin nu prea s-ar descurca cu circumstantele omenesti de plantare sau dezarmorsare.
In plus ma dezavantajeaza pe mine acest plugin stiti voi de ce ( JOKE )
Si te lauzi?
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
gMrrr
Happy Camper

Post by gMrrr » 11 Jul 2010, 19:16

contra, motive enumerate deja de Ana
hurry to meet death or you place will be taken
Unique 'skill
Suspect de spam

Post by Unique 'skill » 11 Jul 2010, 19:36

da,ma laud :wink:
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 11 Jul 2010, 19:44

Si eu il propusesem odata ... da am stat si m-am gandit si am inceput sa realizez k e o mare porcarie .. White a enumerat doar cateva cazuri si doar pe cele de pe hartile cu de_.. da gandestete k exista cs_ , fy_ he_ ka_ etc fiecare cu obiectivele lor, care pot fi anulate foarte usor de echipa care le apara (luam k exemplu cs_italy, 1 terro omoara ostaticu si CT isi ia slay ..) si multe altele

Deci "CONTRA"
OFFTOPIC:
Eu sunt curios (am uitat) dc s-a scos pluginul acela care iti arata arma pe spate si daca se poate sa se baga inapoi.

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
Unique 'skill
Suspect de spam

Post by Unique 'skill » 11 Jul 2010, 20:54

ba da voi numa pluginuri aveti in cap?
e mai bine asa simplu ,fara modificari.
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Post by rhaoul » 11 Jul 2010, 21:19

Am propus si eu acest plugin. :)
Cred ca exagerati si inca foarte mult...
Cazurile in care jucatorii au ramasi ultimii,care nu au nicio vina ca bomba e "pe casa" sau care din cauza unor jucatori care au pierut timpul cu bomba in spate,primesc slay,sunt extrem de rare.
Am jucat destul de mult pe servere cu acest plugin si va rog sa ma credeti ca 99% slayul il primeau doar jucatorii "vinovati".
Chiar si pe serverul nostru acele cazuri se intampla foarte rar.
Este de datoria adminilor sa se asigure ca jocul decurge in conditii normale.
Luam cazul ct-erilor care nu dau defuse,eu oricum dau slay daca fricosii raman in viata pentru ca si-au protejat arma lor de fragari(awp) sau simuleaza lupta cu adversari virtuali jucand teatru numai pentru a nu ajunge la bomba,respectiv sa incerce sa dezamorseze.In cazul lor, rareori scapa fara slay,cel putin din partea mea.
Nu uitati ca aveti doua minute pentru a indeplini ceritele acestui joc(tero-planteaza/ct dezamorseaza).Doua minute pentru a castiga runda cu orice pret sau sa mori incercand.

Chiar daca atunci cand am propus acest plugin nu s-a acceptat,eu ma multumesc ca am comanda de slayteam/slay.Oricum pe acest server se da slay pentru timp expirat(ct/tero) si pentru pierdut timpul cu bomba in spate.Oricum eu nu iert pe nimeni, decat cazurlie enumerate de voi(1%).

Spunea marele camper ca "rolul adminilor care mai e?" Daca este acceptat pluginul,cazurile in care camperii si actorii fac reclamatii nefondate pe forum,vor fi zero.Pe de alta parte fiecare jucator isi va da seama ca oricat ar juca teatru trebuie sa gaseasca o solutie pentru a castiga runda,pentru ca e inevitabil sa nu primesti slay.Cum spuneam doua minute este de ajuns pentru plantat,respectiv 30 de secunde pentru dezamorsat.
Eu chiar as merge mai departe si as propune un plugin care da slay teroristilor care raman in baza mai mult de un minut. :twisted:

In concluzie,cu sau fara plugin veti primi slay daca nu ati pus sau dezamorsat bomba.Asa ca era mai simplu cu un plugin care va invata sa jucati counter-strike in echipa.
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 11 Jul 2010, 21:24

skill iti e frica :)) o sa stai tot intr-un slay daca se baga pluginul.

Sunt pro: pentru ca m-am saturat ca eu sa ma duc la bomba si restul sa campeze pentru a mai face un frag ca sa intre in top :roll: sau poate nu ar mai fi nevoie de acest plugin daca admini nu ar mai ierta pentru ca x ii este prieten sau ca este din acelasi sat,comuna ori oras cu el si oricum servarul nu mai este ca acum 1 an sau 2 cand era un fel de pazal si daca y nu mai intra nu o sa mai avem cu cine sa jucam.

P.S nu am nevoie de comenturi inutile la adresa mesajului meu este doar parerea mea .
Last edited by luc14n on 11 Jul 2010, 21:28, edited 1 time in total.
Zara
Incepator

Post by Zara » 11 Jul 2010, 21:28

motivele enumerate de white cam spun totul de ce aleg sa votez Contra acestui plugin.
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 11 Jul 2010, 21:48

Eu propun un server complet automatizat, plin de pluginuri si alte utilitare care sa inlature complet nevoia de admini.
Poate intr`un viitor nu prea indepartat nu o sa mai avem nevoie nici de jucatori. Conectam niste cimpanzei prin wi-fi, cu ajutorul unor casti care transforma impulsurile creierului in miscarile virtuale din cs ale caracterului ...

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
Unique 'skill
Suspect de spam

Post by Unique 'skill » 11 Jul 2010, 22:54

Ahahahaha
Vam spus eu #-tease
MeSSy`
Suspect de spam

Post by MeSSy` » 12 Jul 2010, 00:43

De exemplu azi mie nu mi`o comvenit faptul ca era plantata bomba si am ramas parca 1vs1 (eu cu uniq , parca ) si era in tunel cand mai erau 6 secunde si a tinut de arma si eu am murit :) am cerut slay da' degeaba :) si faza asta a fost de 2 ori doar pe o harta si mai sunt cazuri . Ori indeplinesti obiectivele ori nu , dupa pararea mea .
Image

Image
Kui
Junior

Post by Kui » 12 Jul 2010, 04:10

Contra ....
Argumentele sunt cele enumerate de cei ce au postat inaintea mea
rhaoul wrote: Aici esti pe forumul serverului cs.evosys.ro cel mai tare server din lume si din cosmos.Connect cs.evosys.ro si viata ta se va schimba,o sa ai noroc in dragoste si o sa ai mari castiguri materiale.Suntem perfecti,niciodata nu avem codati si nimeni nu injura.In timp ce tu joci la birou, cs.evosys.ro va lucra la cubuletele tale iar tu vei avea un abdomen model si brate sculptate fara sa depui niciun efort.
Post Reply