Server de 22 VS server de 32. Tu ce preferi?(si de ce? )

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike 1.6

Moderator: Moderators

Tu ce preferi?

1. server de 22 de jucatori
25
60%
2. server de 32 de jucatori
17
40%

Total votes: 42
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Server de 22 VS server de 32. Tu ce preferi?(si de ce? )

Post by rhaoul » 05 Jul 2010, 03:24

Dupa ce votati v-as ruga frumos sa explicati cu argumente pro/contra, ce fel de server preferati?
Exemplu:
De ce preferi un server de 22?(argumente pro) / De ce nu un server de 32?(argumente contra)
sau invers..

Astept pareri de la toata lumea,inclusiv de la admini.
Hawkeye
Junior

Re: Server de 22 VS server de 32. Tu ce preferi?(si de c

Post by Hawkeye » 05 Jul 2010, 08:12

Eu am votat server de 22 deoarece:
-majoritatea hartilor nu suporta mai multi playeri,iar o harta mai mare presupune modificari de regulament.
-un server de 32 scade performanta jocului,probabilitatea mai mare de aparitie a lagului,folosirea chatului abuziv.
Anachemowegan
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 05 Jul 2010, 08:25

Am votat pt server de 22.Motivul pt care am votat este f simplu...nu pt ca hartile nu suporta pt ca aia se poate modifica, dar de multe ori se intampla cand serverul de 22 e plin ca ne calcam in picioare si ne incurcam unul pe celalalt.Daca toti ar respecta niste reguli simple de joc, sa lucreze in echipa ar fii cu totul altceva.Ganditi-va la un scenariu simplu ca pe langa 7-8 jucatori vechi, din care 2 admini sa zicem care stiu cat de cat sa lucreze in echipa...restul pana la 32 sunt noi pe server..oameni care nu au nici o treaba cu serverul nostru ..care nu respecta nici o regula nici macar cea a bunului simt...=> un haos total.

De multe ori se intampla sa fie serverul plin sa fie doar un singur admin care abia face fata la toti cei care urla, cer cate ceva, injura si mai si folosesc coduri.Cred ca multi din staff am patit asa ceva.Este parerea mea.

Bafta multa
In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe
Nici un om nu este numit om mare daca si-a pierdut sufletul de copil!
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 05 Jul 2010, 09:14

Am fost, sunt si voi vi intotdeauna pt un server de 32 de sloturi.

Sa o luam cu inceputul.

Sa zicem k sv este intr-o ora de varf, 22/22 din care 10 admini si 12 jucatoti, unde acestia la randul lor sunt jucatori fideli ai serverului. Daca doriti un sv plin sau semi va dati seama k in general ar trebuii sa joace cei mentionati mai sus. Si prin faza aceeasta nu populam noi serverul ninci intr-o mie de ani.

Majoritatea o sa veniti sa spuneti k pe un sv de 32 e macel, o sa fie lag, chatu "bla bla bla"
- pe un server de 32 o sa fie macel ... da, dar sincer prefer sa joc pe un server unde este macel decat pe un server cu 5 jucatori (da trist dar adevarat)
- chatu ... nochat in caz de ceva.
- lag, nu prea cred
- tin sa cred k comunitatea evosys are admini destul de capabili sa poata avea grija de un server de 32, iar fazele cu lag, chat etc sa nu fie luate in considerare.

Pe un server de 32 tranzitiea intre jucatorii care ies si cei care intra e mult mai eficienta decat pe 1 de 22 (chestie elementara care nu poi sa o negi oricat ti-ai dori) exact ce ne trebuie noua pt popularea sv

Tinem redirecturi nu ? sloturi mai multe, jucatori mai multi, mai departe va dati singuri seama.

P.S. Daca sv de 32 nu se ia in considerare din cauza "macelului" totusi evo de la 22 de sloturi ar trebuii sa creasca la 28, unele din motive au fost chiar enumerate mai sus.

L.E. Tintax din cate am citit la tine , u nu ai incredere in capacitatile adminilor( poate eu sunt prea increzator) . Si sa iti mai spun ceva, evosys e server public, u trebuie sa iti ajustezi stilul de joc dupa ceilalti jucatori, nu ei dupa tine. Nimeni nu te pune "unde e gramada sa fi si u", chestiile aceelea care le-ai spus u se pot foarte usor evita . Parerea Mea .

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
hale
Junior

Post by hale » 05 Jul 2010, 09:56

Am votat pentru server de 32, deoarece tind sa cred ca avem destui jucatori fideli care merita pe deplin sa intre pe server cand vor, fara sa stea la coada, si destui admini care sa le faca fata.
Si daca-s jucatori fideli, clar stiu ca chat-ul este in alta parte, nu pe server, "macel" n-o sa fie, din punctul meu de vedere, pentru ca, asa cum au jucat pe serverul Evosys de 22, asa o sa joace si pe cel de 32. Mare diferenta eu nu vad, decat numarul de locuri....
As propune, daca se poate, ca intr-o zi sa se faca o testare cu serverul de 32 sa vedem cum e.
Eu, una, PRO 32.
Image
gMrrr
Happy Camper

Post by gMrrr » 05 Jul 2010, 17:41

Am votat pt server de 22 de jucatori.
Destul de des ne plangem...ala ma incurca, ala imi da flash...si tot asa...si suntem 22, sau chiar mai putini de multe ori.
La 32 de jucatori va fi vai si amar de pielea noastra.
Am jucat pe servere de acest gen...sincer e un mare circ (parerea pe care mi-o sustin), nu se va mai intelege nimic, ma refer la hegren, flashback, smoke.
Pentru un server de respawn mi se pare super ok sa fie 32 de locuri...dar in situatia de fata, cred ca suntem foarte ok cu serverul asa cum e.
hurry to meet death or you place will be taken
aiurEah
Suspect de spam

Post by aiurEah » 05 Jul 2010, 18:15

prefer 22.
Pe 32 ii prea urat... de mape se pot face rost nu astai problema.
Am putea face un test la 32 de jucatori sa vedem cum ii:)
Pe 22 ii aiurea in timpu zilei cand stau 15 min sa ma conectez deoarece am slot.. da cum is numa 2, is ocupate tot timpu:).
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 05 Jul 2010, 19:18

Prefer 22 de jucatori intrucat pe o harta de 32 este un haos interminabil si adio joc inteligent cu rush plantat bomba sau altceva mai mult decat Multi-kill! Multi-kill! Killing spree! Unstoppable!
Hartile pe care le jucam si-asa sunt cu probleme ca se da slay, iar pentru jucatorii care deja sunt la limita pingului, care au de obicei 50 si ceva, cred ca s-ar inrautati situatia.
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
iliescu
Junior

Post by iliescu » 05 Jul 2010, 19:48

daca e sa privim din pesrspectiva popularii serverului atunci un server de 32 ar fi extraordinar, dar daca e sa privim din pesrspectiva unora carora le place sa joace cs atunci se cam strica treaba. da sunt admini capabili dar ce te faci daca sunt 25 de inshi si 5,6,7...etc incep sa injure si sa incalce in mod abuziv regulile ? inevitabil o sa fie dati afara si scade numarul... ptr ca evosys are deja un renume, zic eu in ceea ce priveste strictetea regulilor (si asta e un lucru bun si neintalnit pe alte servere). am vazut cu totii cum e pe un server de 32, cum se cearta lumea..cum face lumea o groaza de lucruri nepermise. eu unul sunt pentru 22 pentru ca imi place ca jocul sa ramana joc si sa nu se transforme in cine stie ce. ar putea totusi sa fie de proba un timp, de 32. sunt pentru 22 ptr simplul motiv ca sunt 2 tabere : evosys 8) si restul, pgl-isti ne-pgl-isti nu s-a plans nimeni ca e urat pe server ci dimpotriva lumea reintra pe server.

-- 05 Jul 2010, 19:48 --

p.s ar putea totusi sa creasca la un 28 sau ceva in genu, temporar sau nu. adminii sunt admini si daca e cineva care nu are incredere in ei ar fi bine sa aiba :D.
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 06 Jul 2010, 02:46

Eu votez tot pentru un server cu 22 de jucatori cu toate ca acesta vad ca este neincapator . :P
Din punctul meu de vedere un server cu 32 de jucatori ar fi neindicat pentru ca este prea mare circul acolo si aici nu ma refer ca un admin nu este in stare sa il controleze (am incredere ca fiecare dintre noi putem sa tinem serverul sub control singur) ci pentru simplul fapt ca o sa fie un macel fantastic si ne vom calca pe picioare unul pe celalalt.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
talau
Incepator

Post by talau » 06 Jul 2010, 03:25

i vote 22
prefer sa astept 5-10 minute pentru un joc mai placut - asteptarea are loc doar in orele de varf - decat sa intru din prima si sa ma simt ca in pauzele de la gradinitza :naughty:
so it's fine for me. mi s-ar parea ok si in 24 sau 26
anyway, i'm an #evo-fan
#evo-fan fo' eva'!
basalisk07
CS Team

Post by basalisk07 » 06 Jul 2010, 11:06

Desi tindeam sa inclin pt 32 nu cred ca este de preferat o aglomeratie asa mare. Cunosc cateva servere si este un haos total pe ele. In plus cum a mai fost mentionat mai sus la noi e aglomerat doar seara la ore de varf in rest sunt in medie 10-12 playeri. voted 22 :)
Claya
Membru activ

Post by Claya » 06 Jul 2010, 11:27

I like it the way it is - votat pentru 22 playeri
Din simplu motiv ca nu-mi place inghesuiala. Si cum s-a mentionat si mai sus, un server de 32 se administreaza mai greu.
Dar daca tot se vrea marirea serverului...
vintage wrote:mi s-ar parea ok si in 24 sau 26
Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.
Image
KraveN
Happy Camper

Post by KraveN » 06 Jul 2010, 11:37

Eu am votat pentru un server de 22 playeri ,motivele fiind acelea ca in acest mod se joaca mai civilizat/ordonat si cred eu ca este si mai practic;ne cunoastem si stim ca nu vrem debandada pe server...prefer sa fim 22 playeri care sa stim sa nu ne incomodam si sa jucam "degeaba".
O treaba buna are fi sa se mai faca vreo 2 sloturi (24/24) rezolvand astfel si problema cu acei playeri peste #22 care vor sa joace!
Good job Rhaoul :)
mtF.Amin
Happy Camper

Post by mtF.Amin » 06 Jul 2010, 12:05

Am votat pentru 22 de sloturi iar motivele cred ca au fost mentionate de colegii mei mai sus. Incercam prea mult sa transformam evosys-ul in oricare alt server disponibil jucatorilor astazi. Stiu ca serverul este intr-o continua evo-lutie dar incalcam priincipiile elementare care a determinat jucatorii sa lase deoparte "alte servere" si sa ramana fideli evosys-ului. Sunt de acord cu testarea serverului cu 24, sau chiar 26 de sloturi dar 32 deja este prea mult.
white.russian wrote: Multi-kill! Multi-kill! Killing spree! Unstoppable!
Sunetele astea m-au determinat sa renunt la casti in timpul jocului. Pur si simplu nu mai are acelasi farmec jocul cand iti urla in ureche performantele dobandite de toti. Inclusiv headshot-urile.
Image
Image
Post Reply