Next Evosys cup ?

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike 1.6

Moderator: Moderators

Post Reply
URSS * Boris
Nou Venit

Next Evosys cup ?

Post by URSS * Boris » 23 Jun 2010, 15:22

As dori sa stiu daca se organizeaza si un al treilea sezon al cupei evosys , si daca da pe ce data incepe.Banuiesc ca aceasta competitie va depinde de timpul liber al membrilor staff-ului.Nu am apucat sa ma inscriu in ultima competitie ca erau deja destui playeri , si astept urmatoarea. #-yahoo
Image
Image
You know what pisses me off? People who point at the wrist when asking the time, i know where my watch is buddy where the f**k is yours? I mean do I point at my crotch when I ask where the bathroom is??
hale
Junior

Re: Next Evosys cup ?

Post by hale » 23 Jun 2010, 15:43

Mai intai ar trebui sa se joace finala si dupa aia cred ca putem sa discutam de urmatoarea cupa Evosys...s-a cam uitat de ea... :shock:
Image
DrinK*VoDkA
Incepator

Post by DrinK*VoDkA » 23 Jun 2010, 15:56

Merge greu cupa asta,sunt greu de strans simultan toti cei 10 playeri ale echipelor care se infrunta in fiecare runda.Totusi a avut destul succes,sper sa se organizeze inca una in curand :)
VibeRR
Junior

Post by VibeRR » 23 Jun 2010, 17:25

dar de finala primului sezon ?:)) de aia ce se mai aude ca nici aia nu s-a jucat :-<.totusi sa speram ca o urmatoare editie a cupei sa aibe loc si sa fie mai organizata si jucatorii sa fie mai seriosi :D #-yahoo :!: :!:
Image
Image
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 23 Jun 2010, 18:50

Nu prea mai vad niciun concurs de genul acesta curand intrucat cei care s-au ocupat mai rau au fost trasi la raspundere si ar fi culmea sa se mai ocupe tot ei, cu multi jucatori nu te poti intelege civilizat, cand sunt programate meciurile mereu se gaseste unul sa il amane, pe de alta parte nici nu poti cere cuiva sa nu mearga in oras ca are meci de cs.
Jucatori mai seriosi nu ai de unde sa iei ca sunt aceiasi si nici altii noi nu cred ca ar arata mai multa minte, iar la cata "nerabadare" au jucatorii de pana acum sa isi joace finalele, e cam imposibila organizarea altui sezon.
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
tynutu
Vorbaret

Post by tynutu » 24 Jun 2010, 08:42

nu cred ca o sa se mai realizeze , ana a explicat foarte bine ce a fost de zis , poate daca o sa avem un servar care sa nu aiba lag o sa mai avem o a 3a editie
SuMy
Junior

Post by SuMy » 24 Jun 2010, 23:08

ar fi frumos sa se joaca o alta cupa mai ales cu vacanta ... mai trece timpu liber... adica ma scuzati nu toti aveti varsta mea :D cei cu servici alea alea ...voi stiti ....dar din 2 editii cupa sa terminat fara a se juca ambele finale (particip in aman2) #-tease :)))
bft!
Image
DrinK*VoDkA
Incepator

Post by DrinK*VoDkA » 24 Jun 2010, 23:46

Poate niste premii sau statistici cu meciurile castige ar stimula jucatorii sa fie mai seriosi #-yahoo
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Post by rhaoul » 25 Jun 2010, 09:23

Desi imi plac aceste concursuri,nu o sa mai particip pentru ca nu am timp..
Chiar daca se fac cu scopul de a ne distra,acestea devin un stres la un moment dat cand iti suna telefonul sau primesti un buzz si ti se spune ca in 10-20 de minute urmeaza sa joci un meci de cs.
Multi dintre noi avem si alte treburi de facut in viata reala,mult mai importante ca acest joc.
Totusi cine se inscrie la acest concurs trebuie sa fie serios si sa fie prezent daca este instiinitat in prealabil de programul meciurilor..
Cum vad eu treburile:
-Trebuie sa stabiliti clar de dinainte programul meciurilor.
-La stabilirea programului trebuie sa participe toate echipele reprezentate prin liderii lor.
-Echipele sa nu aiba posibilitatea amanarii meciului pentru ca in acest fel lungiti concursul,iar interesul celor care il urmaresc sau participa,va disparea.
-Concursul nu trebuie sa dureze mai mult de 1-2 saptamani.
-Sa se interzica posibilitatea inlocuirii unui jucator care nu mai poate juca din diferite motive.Inlocuirea sa fie posibila doar inainte de inceperea concursului cu acceptul organizatorilor.
-Echipele sa aiba posibilitatea de a juca si in 4 jucatori,nu ar fi corect ca acestia sa nu isi joace sansa.
-Cei care nu dau dovada de seriozitate si lipsesc de la meciuri sa fie interzisi la urmatoarele concursuri.Motive precum "ies la o bere si nu pot juca azi" sunt de rahat...asa ca ganditi-va bine inainte sa va inscrieti.
-Finala sa se joace pe o singura harta(dust2).

Motivele pentru care cele doua concursuri au avut probleme au fost organizarea, regulamentul care permitea echipelor sa amane la nesfarsit un meci si lipsa unui program exact al meciurilor.
Nu e vina unui jucator atunci cand este contactat cu 10 minute inainte de meci si intrebat daca poate sa joace,iar acesta refuza pentru ca are o alta treaba in acel moment.In schimb daca jucatorul stie ca in acea zi are meci,iar el invoca diverse motive ,atunci merita toate injuraturile coechipierilor.
Dj Armani
Junior

Post by Dj Armani » 25 Jun 2010, 12:00

Ar fii frumos o a 3 cupa dar cum a zis si rahoul sa fie mai organizat , jucatori mai seriosi oricum cupa e 4 fun :)
S.P.I.R 4 ever
Post Reply