reclamatie TINTAX

Nenea, Gigel mi-a furat lopoţica !

Moderator: Moderators

invizibil
Junior

Re: reclamatie TINTAX

Post by invizibil » 14 Jun 2010, 00:51

E pacat de varsta care o ai, sincer. Consideri ca daca ma simt nedreptatit pur si simplu sa tac :))
Ei bine uite ca se poate ca o persoana sa se declare nemultumit de ceva si fara sa fie iritat asa cum ai tu impresia. Daca ai niste ani in fata mea nu inseamna ca trebuie sa ma faci imatur. Nu reusesti sa arati decat ce ingratita este judecata ta.

Ma amuza ultima parte a postului tau. Cum sa ma sanctioneze? Sa-mi dea ban pe forum pentru ca mi-am exprimat doleanta? :)) esti absurd.
Image
Claya
Membru activ

Post by Claya » 14 Jun 2010, 00:57

Invizibil este dreptul tau sa faci reclamatie pe forum, atata timp cat este fondata.

Dar acum spune-ne si noua de ce crezi ca gag-ul nu ti-a fost dat pe buna dreptate. Pentru ca pana acum n-am vazut nimic altceva decat atacuri la persoane si predici.
Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.
Image
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 14 Jun 2010, 00:58

NEVERMIND...
In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe
Nici un om nu este numit om mare daca si-a pierdut sufletul de copil!
invizibil
Junior

Post by invizibil » 14 Jun 2010, 01:07

Primul meu post este destul de elocvent, Claya.

*DEAD* invizibil : clayaaaaa

*DEAD* invizibil : ba tu adminezi sau ce faci?

[ADMIN] Command 1q TINTAX used command admin_gag invizibil [5 Minutes ( say / say_team )]

*SPEC* Claya : stau in plus

-> Message from Admin 1q TINTAX : vezi de jocul tau

vim poate verifica logul si sa arate ca inainte de aceste randuri doi jucatori au injurat ca la usa cortului si nu s-a luat atitudine. Am atras atentia in doua randuri si din nou aceeasi impasibilitate. Dupa care ce se vede mai sus.
Eu incerc sa ajut si in schimb iau gag :naughty:

Ai zis ca puteam sa scriu cu sayteam, dar daca suntem la capitolul asta si tu puteai sa imi raspunzi la cerere si/sau sa ma anunti ca ai luat la cunostinta. Sa nu mai zic ca cei doi nu au primit gag nici dupa ce mi s-a dat mie.

Nu fac predici, am corectat afirmatiile facute de TINTAX la adresa mea.
Multumesc!
Image
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 14 Jun 2010, 01:12

@ Invizibil, dat fiind faptul ca ai folosit o tenta rautacioasa, ba chiar ironica atunci cand l-ai intrebat pe claya "ba tu adminezi sau ce faci?", Tintax , ti-a dat gagul pe buna dreptate.Dupa renuntarea ta la statutul de admin, de multe ori incerci sa cauti nod in papura adminilor, si asta nu prea imi place.(nu uita a fost decizia ta sa renunti, si iti multumim pe aceasta cale pentru contributia adusa serverului).Trebuie sa ai in vedere inca un lucru, adminul nu este robot, nu este platit pentru munca depusa aici, si se poate ca si omului sa ii mai scape cate ceva cat timp este pe server, poate a primit un telefon important, poate e la baie ca face pe el, si multe alte chestii de care cu siguranta si tu te-ai batut cand ai fost admin.(Ex: de fiecare data cand jucam mix, puneai pauza ca suna tel important de la munca).Asadar , consider ca acestea sunt motive mult prea banale pentru reclamatii, si vad doar o tenta rautacioasa atunci cand se construiesc.
Image
invizibil
Junior

Post by invizibil » 14 Jun 2010, 01:16

Ai ma sica, ai stat macar sa citesti toate posturile?
invizibil wrote: Tie ti-am spus ca adminii se sustin si mi se pare firesc, ca in orice familie. Si ti-am mai zis ca regulamentul e conceput in asa maniera incat "problemele" aparute (de orice natura) sa se finalizeze cat mai repede. Sa zicem ca e gandit ca un program, anume cat mai optim. Asta totusi nu inseamna ca trebuie sa scoatem factorul uman din ecuatie. Care factor e predispus la erori si odata cu aceste erori e bine sa vina si parerile de rau.
Ce te face sa spui ca am fost rautacios? Am atras atentia de doua ori ca s-a vorbit necorespunzator, dupa care am spus-o mai vizibil: clayaaaaaa, tu adminezi sau ce faci? adica ma bagi in seama sau imi racesc gura de pomana.
Si am apelat la o reclamatie pe forum pentru ca pe server sunt luat peste picior ba prin pm ba pe chat. Macar forumul obliga persoanele implicate sa raspunda frumos si civilizat.
Image
Claya
Membru activ

Post by Claya » 14 Jun 2010, 01:20

Tu nu ai primit gag pentru ca "incercai sa ajuti forumul" tu ai primit gag pentru ca foloseai chat-ul serverului ca un fel de messenger. Si ti s-a pus capac cand ai folosit expresia din varful muntelui:

*DEAD* invizibil : clayaaaaa
*DEAD* invizibil : ba tu adminezi sau ce faci?

Ai primit un raspuns pe masura din partea lui Tintax.
Poate daca vorbeai mai frumos nu luai gag, si iti suportam iesirile din respect ca ai facut parte din staff.
Dar fratica, nu ne-am tras izmenele de-odata si nici nu mancam sub acelasi acoperis. Asa ca pe viitor, putin obraz nu strica... si asta suna oricui, nu doar tie.
Iar pentru faptul ca ai fost admin, ar trebui sa stii cum e cand intarati tot serverul sa se comporte ca o trupa de maimute care arunca cu banane in admini.
Iar in legatura cu asa zisiii jucatori care injurau ca la usa cortului, atata timp cat nu au primit ban inseamna ca atat Tintax cat si eu nu i-am vazut. Suntem oameni, si mai gresim si noi.
Image
invizibil
Junior

Post by invizibil » 14 Jun 2010, 01:27

Pai exact despre asta e vorba Claya, ca nu i-ati vazut. Dar i-am vazut eu, impreuna cu tot serverul si tocmai asta e motivul pentru care am ajuns aici. Ca pentru asa ceva eu am luat gag si desi ati fost mai mult decat atenti (se pare) la reactiile mele, la restul nu v-ati obosit sa aruncati un ochi ;)

edit: nu stiam ca nu ne tragem de sireturi noi doi. Imi cer scuze in privinta asta si te asigur ca nu o sa se repete.
Image
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 14 Jun 2010, 01:30

Acuzatia ta este total nefondata, dar vad ca inca continui sa te tii de gard.

Pt mine subiectul este inchis.

Bafta
Claya
Membru activ

Post by Claya » 14 Jun 2010, 01:31

Te-ai gandit ca poate nu i-am observat pe cei 2, atat eu cat si Tintax pentru ca faceai abuz de chat ?
Eu nu am stat sa va citesc gogosile. De altfel nu aveam nici cea mai mica intentie.
Image
HadEs
Happy Camper

Post by HadEs » 14 Jun 2010, 12:26

Deja a luat amploare discutia asta,cel mai bine ar fi sa se inchida topicul...daca tot sa dat cu parerea pe aici as vrea sa zici si eu cate ceva,din tot ce am citit am vazut niste copiii,dragi colegi inca nu am ajuns la stagiul in care sa ne huiduim dar se pare k asta va fi urmatorul pas,ne confruntam cu 3 berbeci iar din punctul meu de vedere toti 3 au dreptate dar au si gresit...greseala lui invizibil ar fi aceea de a nu reclama cu "say_team @ mesaj",in schimb el a facut reclamatia pe chat pe un ton sau cu un limbaj putin mai deplasat la adresa lui claya,probabil asta la deranjat pe tintax,care ia dat gag...consider ca gagul a fost pe buna dreptate...insa greseala celor 2 admini claya si tintax,chiar daca el sa adresat putin mai deplasat la adresa lui claya,voua va ramanea datoria sa luati la cunostinta reclamatia lui,chiar daca claya sustine ca nu a fost atent la ce sa vb pe chat,tintax stia despre ce era vorba,dk nu era nici el atent invizibil nu ar fi luat gag...tintax trb sa le dea gag si celor 2 jucatori dupa ce invizibil a fost pedepsit,cel mai bine ar fi sa impacam si capra si varza...numai bine

Moderator message:
edit ddorinc oita tata, cu cine ai facut limba romana? sa moara gigi jean daca am inteles ceva din postu' astuia :mrgreen:
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 14 Jun 2010, 13:07

Nu am vrut sa continui discutia ...dar daca vad ca se continua mai adaug cateva aspecte.Eu eram de putin timp intrat pe sv si am prins o singura injuratura a unui jucator si am vrut sa-i dau gag...jucatorul iesise dupa ce a injurat(asta cred ca se poate verifica).Toata lumea urla ca un jucator cu numele de ASUS juca cu aim.Toti erau agitati si toti urlau pe chatul public si acelasi lucru a facut si invizibil.Jucatorul ASUS a fost banat de mine dupa scurt timp dupa ce ne-am asigurat ca intradevar are aim si l-am urmarit. Cam asta a fost totul si chiar nu inteleg dc a luat atata amploare...doar ca invizibil a luat gag ? Tot atunci au mai luat si altii lucru care se poate verifica si tot pt acelasi lucru.Cu ce este mai diferit invizibil fata de restul ? trebuie un tratament mai special ? Nu cred asta toti trebuie tratati la fel. Sper ca acum am lamurit problema. Daca cei din staff considera ca eu am gresit voi fii sanctionat ca atare.

Bafta tuturor.
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 14 Jun 2010, 13:16

Eram si eu partial pe server in momentul respectiv...spun partial pt ca mi-a picat conxiunea de 2-3 ori si tot reintram.

Primul gag pentru invizibil a fost dat de mine pentru ca a jignit cu coleg de echipa.
Jucatorul Asus a primit ban cu intarziere pentru ca eu ii faceam demo si mi-a picat din nou conexiunea de net.

Nu am fost pe server cand a primit si a 2 oara gag invizibil dar in momentul in care ma chinuiam sa fac demo el deja comenta ca nu i s-a dat gag unui jucator si ca el a primit gag direct de la mine. Apoi mi-a picat net-ul si nu am putut sa mai intru...

Avand in vedere ca ai facut parte din aceasta comunitate trebuie sa intelegi unele lucruri si mai ales faptul ca nu este ok sa iti jignesti colegii. Nu stiu de ce te deranjeaza ca acel jucator nu a primit gag sau a primit cu intarziere... Tie ti se pare ok sa te injure / insulte cineva? La urmatoarea abatere primesti direct ban.

Ai facut din tantar armasar si ai mers prea departe.
Acest topic se inchide.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
Locked