reclamatie TINTAX

Nenea, Gigel mi-a furat lopoţica !

Moderator: Moderators

invizibil
Junior

reclamatie TINTAX

Post by invizibil » 13 Jun 2010, 19:12

Salutare, speram sa nu se ajunga aici dar se pare ca e cea mai buna solutie.
De atatea ori m-am abtinut sa postez reclamatii etc dar gata, fac o reclamatie la adresa Helper-ului TINTAX.

*DEAD* invizibil : clayaaaaa

*DEAD* invizibil : ba tu adminezi sau ce faci?

[ADMIN] Command 1q TINTAX used command admin_gag invizibil [5 Minutes ( say / say_team )]

*SPEC* Claya : stau in plus

-> Message from Admin 1q TINTAX : vezi de jocul tau

Pai mai domnule TINTAX, jocul meu nu implica ceilalti jucatori de pe server? Adica injura oamenii ca la usa cortului cu baga-mi-as si dati-as si etc si cand vad un admin pe server nu am voie sa-i atrag atentia? si eu imi iau gag :)) nu cei care au injurat mai devreme. Nu cer si nu vreau repercursiuni la adresa lui TINTAX, vreau decat sa isi indrepte atitudinea. Multumesc!
Last edited by (sica) on 13 Jun 2010, 20:39, edited 1 time in total.
Reason: Tintax este Administrator, nu Helper :)
Image
TINTAX
Junior

Re: reclamatie TINTAX

Post by TINTAX » 13 Jun 2010, 19:26

Citeste putin regulamentul la punctul 11 si te linistesti.Nu e prima oara cand ai de comentat.Puteai la fel de bine sa folosesti say_team@ daca tot vroiai sa ne atragi atentia.

Bafta !
In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe
Nici un om nu este numit om mare daca si-a pierdut sufletul de copil!
invizibil
Junior

Post by invizibil » 13 Jun 2010, 19:48

"Nou: Nu cereti socoteala/comentati deciziile luate de catre admini. Daca considerati ca un admin a comis un abuz, faceti reclamatie pe forum la adresa acestuia. => gag sau kick / la repetare ban maxim 30 de minute."

Era si inainte regula asta, doar ca nu era mentionata in regulament :wink:
Acum ce te rog e sa-mi arati unde am cerut socoteala sau am comentat deciziile adminului Claya? A luat vreo decizie pe baza careia sa comentez? Daca regula spunea "Nu cereti socoteala/comentati deciziile luate sau nu de catre admini." atunci intelegeam, dar asa?

Aici e vorba de altceva TINTAX, e vorba de respectul care trebuie sa il arati unui jucator care ti-a fost coleg, care sustine serverul cum poate el mai bine prin redirecturi si publicitate. Un jucator care ori de cate ori vede ceva dubios sta spectator si ajuta adminii sa depisteze codatii etc. Si mesaje private gen "calmeaza-te si nu mai face comentarii pe forum ca nu te ajuta cu nimic" nu isi au rostul. E dreptul meu sa fac reclamatii fie ele absurde. Sunt un membru al acestei comunitati fie ca-ti place sau nu.
Multumesc!
Image
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 13 Jun 2010, 20:29

Multa bafta atunci, vad ca nu ne putem intelege.
Claya
Membru activ

Post by Claya » 13 Jun 2010, 20:59

Tintax ti-a dat gag pe buna dreptate, eu ti-asi fi dat pe timp mai mult.

Azi pe server scriai sa te bagi in seama cu orice si faceai pe mascariciul, da crede-ma, nu erai deloc amuzant. Eu pe de alta parte iti recomand sa te uiti peste regula 10.
Iar doi la mana, daca chiar voiai sa-mi atragi atentia in legatura cu ce te doare, puteai spune pe sayteam. Asa ca te rog scuteste-ne de lectiile de viata din capitolul respect.

Ai luat gag pentru ca vorbeai aiureli.. si atat.
Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.
Image
invizibil
Junior

Post by invizibil » 13 Jun 2010, 23:28

Foarte bine, imi atrageai atentia. De cand ne cunoastem ne-am permis multe glumite si e prima data cand imi zici ca te deranjeaza ceva. Fac pe mascariciul? ok, imi zici sa incetez si daca vezi ca nu inteleg atunci aplici regula (Recomandam sa evitati discutile care nu au legatura cu jocul pe chat-ul public. Adminii isi rezerva dreptul de a bloca chat-ul oricand, pe o perioada de timp nedeterminata.) care implica inchiderea chat-ului, nu gag. Unde suntem aici? in vestul salbatic: impuscam si dupa punem intrebari dar ne trezim ca nu mai avem pe cine sa intrebam :))

Imi zici sa "va" scutesc de lectii de viata din capitolul respect. Care "va" ? ca eu vorbeam cu tintax. Nu dau lectii de viata, ca nu ma platiti sa fac asa ceva; pur si simplu puneam accent pe aportul meu (mic/mare cum e el) la sustinerea serverului.

P.S.: ai zis "Tintax ti-a dat gag pe buna dreptate, eu ti-asi fi dat pe timp mai mult." dar din cate stiu eu comanda admin_gag e setata pe 5 minute si nu poate fi marita.
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 13 Jun 2010, 23:33

invizibil wrote:Adminii isi rezerva dreptul de a bloca chat-ul oricand, pe o perioada de timp nedeterminata.) care implica inchiderea chat-ului, nu gag. Unde suntem aici? in vestul salbatic:
Se inchide chat-ul doar daca sunt mai multe persoane care abereaza. In rest nu are rost sa sufere toti din cauza unui "razvratit", "gura bogata" sau "clovn".
invizibil wrote: P.S.: ai zis "Tintax ti-a dat gag pe buna dreptate, eu ti-asi fi dat pe timp mai mult." dar din cate stiu eu comanda admin_gag e setata pe 5 minute si nu poate fi marita.
Gresesti. Ai mai avut si admin :(

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
invizibil
Junior

Post by invizibil » 13 Jun 2010, 23:37

vim wrote:
invizibil wrote: P.S.: ai zis "Tintax ti-a dat gag pe buna dreptate, eu ti-asi fi dat pe timp mai mult." dar din cate stiu eu comanda admin_gag e setata pe 5 minute si nu poate fi marita.
Gresesti. Ai mai avut si admin :(
Poate dupa ce am renuntat la acces ai modificat comanda, asa cum s-a intamplat si cu admin_showip :wink:
Dar stiu sigur ca inainte nu mergea sa dai pe o perioada mai mare de timp gag, personal incercand treaba asta. In perioada aia am si intrebat pe mai marii in grad cum si de ce, neprimind nici un raspuns care sa coincida cu ce zici tu.
Image
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 13 Jun 2010, 23:49

invizibil sincer ce vrei sa faci?Ai fost admin ai vazut si tu ca 98% din reclamatii adminii au avut dreptate poate chiar daca nu era ca ei(asa cum mi-a spus mie un admin "Toti suntem un grup unit si nu o sa vina cineva si o sa spuna ca cei adminul x este vinovat".).Poate peste ceva timp nici Tintax nu o sa mai aibe admin si o sa faca si el reclamatie cuiva si nu o sa aiba nici el dreptate.
invizibil
Junior

Post by invizibil » 13 Jun 2010, 23:59

Cum am spus, e dreptul oricarui membru al acestei comunitati sa isi spuna parerea si of-urile. Desigur intr-o maniera cat mai civilizata. Singurul lucru care il fac aici e o incercare de a atrage atentia asupra unei zone gri din regulament.

Tie ti-am spus ca adminii se sustin si mi se pare firesc, ca in orice familie. Si ti-am mai zis ca regulamentul e conceput in asa maniera incat "problemele" aparute (de orice natura) sa se finalizeze cat mai repede. Sa zicem ca e gandit ca un program, anume cat mai optim. Asta totusi nu inseamna ca trebuie sa scoatem factorul uman din ecuatie. Care factor e predispus la erori si odata cu aceste erori e bine sa vina si parerile de rau.
Image
Claya
Membru activ

Post by Claya » 14 Jun 2010, 00:02

Lucian... daca comentezi aiurea pe chat, iei gag. Nu e mare filozofie.
Te asigur ca si adminii sunt trasi la raspundere, regulile nu se indoaie nici pentru noi.
Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 14 Jun 2010, 00:03

invizibil wrote:Poate dupa ce am renuntat la acces ai modificat comanda, asa cum s-a intamplat si cu admin_showip :wink:
Dar stiu sigur ca inainte nu mergea sa dai pe o perioada mai mare de timp gag, personal incercand treaba asta. In perioada aia am si intrebat pe mai marii in grad cum si de ce, neprimind nici un raspuns care sa coincida cu ce zici tu.
Conform listei de comenzi disponibile pe server:

admin_gag  <nick or #userid> <a|b|c> <time>  	- Helper  - Blocheaza jucatorul specificat sa mai poata scrie ceva in chat-ul public.
Server-ul SVN zice asa despre pluginul in care este inclusa si comanda admin_gag:

Geronimo Core 2.1b
Revision: 42
Last changed: 12/02/2009 by vim

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 14 Jun 2010, 00:11

Deja a capatat amploare acest topic si chiar nu inteleg cauza.Invizibil..se vede ca suferi rau de tot ca..cineva a indraznit sa-ti dea tie gag.Ai meritat asta pt ca ai fost admin si stiai care este regulamentul.Daca pt alea 5 minute de gag pe care le-ai primit pe drept faci atata scandal...ma consider lamurit fara de comportamentul tau si de corectitudinea ta.Nu e prima oara cand sunt pe sv si primesti gag si faci gura mare ca cine a indraznit sa-ti dea tie gag.Parerea mea este sa te mai calmezi putin si..poate cand mai cresti o sa inveti si ce este ala respect si corectitudine si ai sa poti sa te si abtii cand mai gresesti.

Daca eu am gresit voi fi sanctionat..dar daca tu ai gresit ?

Grow UP
invizibil
Junior

Post by invizibil » 14 Jun 2010, 00:39

TINTAX, corecteaza-ti limbajul cand vine vorba de mine ca nu am mancat din aceeasi farfurie.

Nu fac scandal, mi-am exprimat opinia cat se poate de frumos. Daca nu cunosti definitia termenului "scandal" te invit sa iei dex-ul in brate si sa te documentezi.

Tocmai pentru ca stiu care este regulamentul mi-am permis sa deschid acest thread. Nu pentru "alea 5 minute de gag" scriu aceste post-uri, ci pentru ideea in sine. Nu am cerut nici o sanctiune pentru tine, asa ca nu aduce in discutie treaba asta.

Asa cum ti-am mai spus, sunt destul de calm si nu vad ce te-ar determina sa zici contrariul. Cat despre parerea ta sau sfatul tau (nu stiu ce ai incercat sa exprimi exact) cum ca ar trebui sa mai cresc si atunci o sa invat despre respect si corectitudine, nu pot decat sa-ti spun ca am luat la cunostinta dar nu era nevoie. Am o varsta frageda si sunt dispus mereu sa invat ceva nou sau sa corectez lucrurile care le cunosc insa acum nu este cazul.
TINTAX wrote: Grow UP
M-au crescut ai mei destul de bine; iti multumesc pentru grija care mi-o porti, dar mai bine te abti de la comentarii de genu pe viitor. Multumesc!

edit:
TINTAX wrote:Nu e prima oara cand sunt pe sv si primesti gag si faci gura mare ca cine a indraznit sa-ti dea tie gag.
Cunosti termenul de off topic? citatul de mai sus este un bun exemplu.
Daca nu am facut reclamatii la acele gag-uri inseamna neaparat ca au fost date pe buna dreptate? :)) o mentalitate demna de o persoana care vrea sa creeze "valuri". Si te mai intrebai de ce threadul a capatat amploare.
Image
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 14 Jun 2010, 00:41

Exact ce am spus si mai sus...cand ai sa mai cresti ai sa intelegi mai multe.Prin tot ce postezi nu faci altceva decat sa arati cat de iritat esti ca tu ...marele invizibil ai primit gag.Nu este absolut nimik ok din ce spui si ai primit gag ca si oricare alt jucator care a a incalcat regulamentul.

Rog un staff leader sa ia o decizie , daca eu am gresit sa fiu eu sanctionat ...iar in cazul in care nu am gresit cer ca invizibil sa fie sanctionat.Multumesc

Bafta
Locked