Romania-locul 3 la Eurovision

Discutaţi cu membrii comunitaţii despre orice subiect, în limitele decenţei.

Moderator: Moderators

Post Reply
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Romania-locul 3 la Eurovision

Post by rhaoul » 01 Jun 2010, 13:14

http://www.youtube.com/watch?v=xykaIH7faCA
Toata stima pentru Paula si Ovi,ne-au facut sa fim mandrii ca suntem romani si au demonstrat Europei ca ne putem impune si prin lucruri de calitate.
Incet-incet europenii isi vor da seama ca ne-au catalogat gresit si ca acele creaturi care se hranesc cu lebedele lor si le violeaza pensionarele,nu reprezinta Romania.
Este o schimbare de atitudine la adresa noastra si asta s-a observat in voturile primite,tarile nordice facandu-ne o surpriza placuta.
Moldovenii ne-au confirmat inca o data ca sunt alaturi de Romania,acordandu-ne punctajul maxim. #-yahoo .
Capsunarii au fost ca de obicei la datorie si ne-au sustinut din Spania si Portugalia cu cate 10 puncte. :D

O surpriza neplacuta a venit si de aceasta data, din partea Bulgariei,asta desi le populam vara de vara litoralul. :evil:
Cei care nu ne-au votat si-au facut calculele in interes propiu,asa ca ii putem intelege.Diferenta dintre Turcia(170p) si Romania(162),respectiv locurile 2 si 3, am facut-o chiar noi acordandu-le 10 puncte,in timp ce ei ne-au dat doar doua.
(sica)

Re: Romania-locul 3 la Eurovision

Post by (sica) » 01 Jun 2010, 15:02

Intr-adevar este o performanta notabila, dar eu raman la parerea ca, daca alta tara concura cu acea melodie, inafara de noi, castiga locul 1.In opinia mea, eu nu am ascultat o piesa mai buna ca si a romanilor la editia asta, si nu sunt subiectiv cand afirm acest lucru.
Image
aiurEah
Suspect de spam

Post by aiurEah » 01 Jun 2010, 16:04

Ce sa zic bravo lor ca au reusit. Despre Romania nu-mi schimb parerea. Atata timp cat altii continua sa fure,sa faca ce vor nici eu nu ma schimb. Ca sa supravietuiesti trebuie sa te adaptezi mediului in care traiesti parerea mea. Daca as avea ocazia sa ma mut nas sta pe ganduri. Na imi pare rau ca am deviat atata de la subiect da na:).
Daca luam locu 1 unde se tinea la noi eurovisionul?
BamBoo? :)
Taia 80% din salariile pensionarilor pentru ca construi ceva:))
rhaoul

Post by rhaoul » 01 Jun 2010, 16:31

Ce parere vrei sa aiba strainii, atata timp cat nici noi nu avem o parere buna despre noi?
N-ai vrea sa te muti in Italia?Acolo poti juca live counter-strike cu Camora. :))
Poti sa alegi Anglia, acolo poti sa faci sex gratis cu englezoaice urate care ragaie a bere..
Alege Spania daca vrei sa fii cineva dupa moartea ta,daca ai norocul sa te afli intr-un tren deturnat de teroristii basci ETA sau Al-qaeda,numele tau va fi specificat la repatrierea cadavrului la stiri. 8)
r3x.
Junior

Post by r3x. » 01 Jun 2010, 18:15

Da,din pacate doar locul 3.Am fost si in alti ani sus datoria muzicienilor ca Mihai Trestariu sau Luminita Anghel.Cred ca germania chiar nu merita locul I. fata aceea Lena , nush ce sa zic , nu a avut o melodie de primele locuri.Nu avem ce face, si interesele politice/favoritismele se amesteca cu frumusetea muzicii in ziua de azi.Speram sa continuam tot asa si de ce nu peste cativa ani sa fim noi pe scara cea mai ridicata a podiumului.
  • Felicitari Paula & Ovi & Roumania = > Go Go Up 2The ToP < = #-guns
Image
Dj Armani
Junior

Post by Dj Armani » 04 Jun 2010, 14:51

Bravo romania ! nimic de zis foarte frumos
S.P.I.R 4 ever
Post Reply