Unban jucator mai vechi

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

well
Nou Venit

Unban jucator mai vechi

Post by well » 27 May 2010, 21:59

Salutare as dorii sa va zic problema mea,daca se poate un unban.
Presupun ca unii dintre voi inca va mai aduceti aminte,jucam cu well"rooney primisem slot pe server,mi s-a facut poze si sa va spun mai departe.Eu avand probleme cu placa video(pe timpul acela)mi s-a facut poze sincer nu`mi mai amintesc de catre cine si toate au iesit negre.Cei care stiu despre ce este vorba ma vor intelege,nu se poate primii ban(motiv wall) doar c`am avut pozele negre...:)(din cate stiu niciun cod nu iti scoate pozele NEGRE).Stiu ca cererea de unban se facea in primele 48 de ore de la primirea banului dar la mine a trecut mai mult de un an,lasandu`ma de cs.Sper sa intelegeti si sa imi primesc unbanul dorit:)
Va multumesc anticipat.
Steam:on
Ip:86.107.237.185
Ciubey
Master of Spam

Re: Unban jucator mai vechi

Post by Ciubey » 29 May 2010, 00:55

Hai ma, nimeni nu are de gand sa ii raspunda ???

Avand in vedere k well a fost jucator vechi ... iar faza cu banu pt poze negre e putin deplasata ( daca aceasta este adevaratul motiv), propun sa va "bateti putin capul" cu acest subiect.

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 29 May 2010, 01:37

Nu avea cine sa ii raspunda, pentru ca sunt foarte putine persoane care stiu adevaratul motiv pentru care well este banat permanent. Iar mie nu imi plac persoanele perfide, asa ca nu aveam de gand sa raspund ; dar fie.

Pe vremea cand Minos avea acces de owner, domnul well reusise sa ii afle parola si intr`o zi cand se plictisea, a decis sa incerce sa stearga toate adminele folosind contul lui Minos.

Rezultatul acestei "distractii" a fost simplu:

Nu au mai functionat toate adminele pana nu am intrat eu online, lista de admini a fost refacuta ulterior de pe backup in cateva minute, iar well sa ales cu ban permanent.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 29 May 2010, 01:49

Ciubey wrote:daca aceasta este adevaratul motiv
Ghinionul lui ...

Si mulumesc vim pt raspuns, oricine il merita.

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
Buhuhu` Drace
Nou Venit

Post by Buhuhu` Drace » 29 May 2010, 05:37

Aa vim tin sa te contrazic nu`i vorba de acel "well" care v-a creat probleme,ci de un player fidel care a primit slot si se comporta normal si i s-a facut poze,in acel timp avand prb cu placa video i`au iesit negre si totul vine de la sine... Nu este cel care credeti c-ar fi;).El mai mult de slot n-am avut si plus de asta n-a avut niciodata sansa de a afla parola cuiva,inca ceva poti vedea ip`urile,adica al lui si cel al lui well cu pricina :).Stiu ca sunt mai nou pe aici dar cunosc demult serverul si il cunosc si pe well(imi aduc aminte ca juca cu un nick de genul "well lRooney"sau oricum ceva legat de rooney...Vorbim salut
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Post by rhaoul » 29 May 2010, 09:15

Tu cine esti Drace? :)
Cu ce nick-uri joci sau ai jucat pe server si de unde cunosti atat de bine problema?
Tu nu ai facut decat sa repeti ce a scris well in primul post si inca ceva :" El mai mult de slot n-am avut si plus de asta.... "
Fara suparare, sunt doar curios. :)
Ionea
Junior

Post by Ionea » 29 May 2010, 11:08

rhaoul wrote:Tu cine esti Drace? :)
Saptamana trecuta, daca bine imi amintesc, i-am facut poze acestui jucator, Buhuhu Drace si mi-a zis ca a fost owner pe evo2, pe vremea cand acesta exista si juca cu numele de sH1fT sau shift sau ceva de genul acesta...
Dar ce nu inteleg este de ce ti-ai facut cont pe forum tocmai acum, cand a postat acest "well" pentru unban ?

User : well Joined: Thu May 27, 2010 9:38 pm
User : Buhuhu` Drace Joined: Thu May 27, 2010 10:00 pm
Image
Cine-i prost de mic, cand ii mare numa se joaca!
KraveN
Happy Camper

Post by KraveN » 29 May 2010, 11:15

User : well Joined: Thu May 27, 2010 9:38 pm
User : Buhuhu` Drace Joined: Thu May 27, 2010 10:00 pm

Destul de compromitatoare coincidenta...si avand in vedere ca amandoi folosesc propozitii cu aceleasi cuvinte nu ne face decat sa ne gandim la un lucru:unul si acelasi.
Decizia este a colegilor :roll:
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 29 May 2010, 11:31

Cei 2 jucatori nu sunt aceeasi persoana , cel mai probabil sunt vecini.

1. Daca Vim sustine ca este aceeasi persoana ban-ul o sa fie permanent.
2. Ban-ul se va scoate doar daca acum pozele nu mai apar negre, ulterior well o sa fie verificat periodic de catre noi.

Asteptam raspunsul lui Vim.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
HadEs
Happy Camper

Post by HadEs » 29 May 2010, 12:23

Eu zic k merita o sansa,chiar daca a calcat stramb...oricine merita a 2 sansa...imi aduc aminte de acest jucator,din cate imi aduc aminte a facut parte si din staff,dar sa punem problema altfel,dk skynet a putut intra pe server el de ce nu ar avea sansa asta?eu zic sa ii acordam inca o sansa,dk calca gresit...adio
Ionea
Junior

Post by Ionea » 29 May 2010, 18:43

Daca este acelasi well de care vorbeste si vim, eu nu sunt de acord sa mai aiba access pe server... Din moment ce o facut atunci "ravagii", sa zic asa, pe server, merita din plin ban-ul.
Image
Cine-i prost de mic, cand ii mare numa se joaca!
1_BUN
Incepator

Post by 1_BUN » 29 May 2010, 20:27

probabil e aceiasi persoana dar scria de la doua calculatoare :D (e si asta o varianta:D)
si eu il stiu pe well si merita sa nu mai joace pe evosys .
bafta all
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 29 May 2010, 20:35

@HadEs si @Saber cred ca va pot raspunde in acelasi timp, daca va postez mail`ul primit in urma cu cateva zile

From: Geronimo Guard <geronimo.guard@evosys.ro>
To: vim@evosys.ro
Subject: Blacklist warning.

Acest warning a fost initializat deoarece unul sau mai multi jucatori au incalcat un blacklist existent.

::: Geronimo Guard log dump -start-

Blacklist actual: 
User: well 
IP: 86.107.238.75
Adaugat de: vim
Motiv: Conturi de admini sterse de pe user-ul lui Minos.

Utilizatori noi: Buhuhu` Drace, HeHe, Shift

--- Data start ---
Scurt istoric Buhuhu` Drace:
Prima conectare: 25/05/2010 23:20:54
Steam: STEAM_0:1:29917262 (clona detectata: Shift)
IP: 86.107.238.75 (Mediasat / Bucuresti)
--- Data end ---

--- Data start ---
Scurt istoric HeHe:
IP-ul a fost realocat din Polonia catre Romania. Date ignorate!
--- Data end ---

--- Data start ---
Scurt istoric Shift:
Prima conectare: 19/05/2009 12:44:21
Steam: STEAM_0:1:29917262, STEAM_0:0:4194501352, STEAM_0:0:26300366, STEAM_0:1:18448135, STEAM_0:1:21753215, STEAM_0:1:2391754, STEAM_0:0:304592012, STEAM_0:0:103287678
IP: 86.107.238.75 (Mediasat / Bucuresti)
--- Data end ---

::: Geronimo Guard log dump -end-
::: Mail generat la 19/05/2009 25/05/2010 23:21:02 si trimis la 25/05/2010 23:22:14 catre vim@evosys.ro
::: Geronimo Guard / Copyright 2009 - 2010 http://vim.evosys.ro
Atata timp cat stiam cine este respectivul jucator si nu am reactionat, inseamna ca am acceptat tacit sa joace mai departe, ceea ce sa intamplat si in cazul lui Skynet pana cand a inceput sa faca valuri. Daca ai reusit sa intri pe server din nou printr`o intamplare astrala, mergi pe burta si joaca linistit cu alt nick. Daca vrei sa joci cu nick`ul tau, se aplica regulile bunului simt ...

I retired from here
Buhuhu` Drace
Nou Venit

Post by Buhuhu` Drace » 30 May 2010, 02:42

Ca sa intelegeti toti sa nu credeti ca vorbesc eu de pe 2 conturi de nebun,fiindca n-am niciun avantaj,vreau sa fiu sincer ca sa va puteti da seama ce si cum in aceasta problema.Well este fratimiu,eu de curand am inceput sa joc pe evosys si sper sa ma inteleg bine cu voi indiferent de criticile aduse de altii.El vazand lucrul acesta a decis sa se reapuce de cs si sa incerce sa isi scoata banul care l`a primit prin motive nefondate si stiind c-a avut si SLOT,nu este cel care banuiesc majoritatea de aici,am jucat si eu pe serverul asta si`l cunosc de cand se numea no vus link. deci vim sa iei in considerare ca nu cunosc serverul de 2 luni si`am venit hodornc tronc.

"rhaoul".Tinand cont ca acel msj a fost scris la ora 5:00 dimineata inainte sa ma duc la munca,poti sa iei concluzia singur ca eram adormit,dormind in acea noapte decat 2 ore.

Si asa ca vim daca esti intelept,daca ai putea si ai avea dorinta sa verifici ip`urile celor doi "well" cel care a creat probleme si cel care isi doreste unban doar pentru a juca din nou pe server si a face treaba cat mai buna aici.
Nu vreau sa se creeze o atmosfera neplacuta din cauza acestui topic dar sa luati in considerare adevarul...Eu cred ca asa ar fi normal.

Rhaoul ca sa vezi acest msj este scris la 2:38 tocmai ce-am venit de la munca sper sa nu mai gresesc,ca sa nu ma corectezi:p.
Salut tuturor,numai bine.
A si inca ceva:SabeR odata ce si-a rezolvat prb in legatura cu placa video puteti face.
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 30 May 2010, 13:07

Buhuhu` Drace wrote:Si asa ca vim daca esti intelept,daca ai putea si ai avea dorinta sa verifici ip`urile celor doi "well" cel care a creat probleme si cel care isi doreste unban doar pentru a juca din nou pe server si a face treaba cat mai buna aici.
Done that already and it`s basically the same ...
well (blacklist) - 86.107.238.75
well (primul post) - 86.107.238.75
Buhuhu` Drace - 86.107.238.75

I retired from here
Post Reply