lucruri care ne enerveaza

Discutaţi cu membrii comunitaţii despre orice subiect, în limitele decenţei.

Moderator: Moderators

iliescu
Junior

lucruri care ne enerveaza

Post by iliescu » 21 May 2010, 23:00

am zis ca sa nu ne razbunam pe mobila din casa sau animalele pe care le avem sau prieteni asa ca poate ca unii din noi sunt enervati de lucruri care mai de care mai diferite si tin in ei, dupa cum spune expresia asta in romana. aici am zis sa deschid un topic pentru cei care vor sa se mai descarce (fara injuraturi, bineinteles). si am sa dau startul, pe mine ma enerveaza cand ma duc la magazin sa schimb banii si nu are sa imi schimbe (vrajala), cand sar pe mine 100 de batrani in tramvai sau autobuz sa le dau locul si mai si vorbesc dupa aia despre "tinerii astia din ziua de azi" :naughty: , cand e urat afara, cand nu pot sa joc cs asa cum stiu eu ca pot juca #-angry ...si lista poate continua. feel free sa spuneti ce aveti pe suflet, la urma urmei suntem intre noi nu ? :P . merci ptr atentie
r3x.
Junior

Re: lucruri care ne enerveaza

Post by r3x. » 21 May 2010, 23:20

Eu cand sunt nervos / stresat dau cu pumnii in peretii si m-i fac praf pana nu imi pot misca degetele! Asta am facut-o de cateva ori pana acuma si functioneaza chiar daca mai tarziu o sa imi para rau ca am mi-am facut sange pumnii.... #-guns . Anyway nu cred ca vreti sa ma auziti / vedeti pe mine nervos :)) :twisted:
Image
puka
Incepator

Post by puka » 22 May 2010, 08:28

Nu prea vad rostul topicului,dar cand esti nervos incearca sa iei un calmant si o sa fii ca o molusca :mrgreen:(in cazul in care nu te poti controla)
hale
Junior

Post by hale » 22 May 2010, 09:30

Ma enerveaza, ca si tine, iliescule, babele in tramvai care te ridica cu forta de pe scaun, vanzatoarea care in loc de rest, iti da o guma, cineva care ma forteaza sa fac ce nu vreau, pitipoancele, cocalarii...
sunt multe, multe si nu ma pot gandi acum la toate #-wthink
Image
gMrrr
Happy Camper

Post by gMrrr » 22 May 2010, 09:54

Ma enerveaza situatiile in care oamenii una spun si alta fac...aglomeratiile aberante din autobuze, femeile din spatele ghiseelor care prefera sa iti dea peste nas cu un aer superior in loc sa iti ofere informatiile cerute, ma enerveaza o cafea prost facuta...offf, cate ar mai fi de zis
hurry to meet death or you place will be taken
HadEs
Happy Camper

Post by HadEs » 22 May 2010, 12:45

Pentru oamenii nevosi exista psihiatrii...:))enervati-va cu ei
basalisk07
CS Team

Post by basalisk07 » 22 May 2010, 12:53

hades psihiatru se duce la alt psihiatru :)) deci ...

Pe mine ma dispera cocalarii si manelarii care dau muzica tare aci la mine , pitipoancele neplimbate din oras si incompetentii care ne conduc !
ddorinc
DDC

Post by ddorinc » 22 May 2010, 14:54

pe mine ma enerveaza hades! :))
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 22 May 2010, 16:13

ddorinc wrote:pe mine ma enerveaza hades! :))
doar pe tine?:))
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 22 May 2010, 16:49

Mitocania, nesimtirea, indiferenta si nu in ultimul rand faptul ca imbatranesc.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
iliescu
Junior

Post by iliescu » 22 May 2010, 19:47

si nu in ultimul rand secretarele... de oriunde(dar mai ales de la facultate sau scoala) care nu stiu de ce dar cred ca au un rol important in lumea asta daca nu chiar in galaxia asta :naughty: :naughty: si iti vine sa le omori cu bataia :twisted: . puka un calmant poate creeaza dependenta si de obicei e luat cu bautura ca atunci isi aduc aminte baietii astia de necazuri (myself included) :D. da si daca ar fi totul roz in jur ar fi prea plictisitor nu ? ... :P
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Post by rhaoul » 22 May 2010, 20:57

Pe mine ma enerveaza:
-ma enerveaza cei care si acum folosesc "succesuri";ajunge fratilor nu mai e amuzant,a gresit vaca aia intr-un interviu,s-a glumit pe seama ei 1 an,ma irita cand vad persoane care scriu intre ghilimele acest cuvant in speranta de a fi amuzante ducandu-ne cu gandul la acel interviu care a fost acum un an,doi, nici nu mai stiu.
-filmele tiganesti jucate de romani
-ma enerveaza faptul ca,desi manelele au cam disparut,tot mai exista anti-manelisti care tipa preventiv.
- mixarea rasiala de orice fel.
- expresia "autonomie teritoriala"
- toleranta sau frica romanilor fata de tiganii care comit infractiuni
- faptul ca politicienii nostri nu se zbat sa recastige Moldova si ca avem o granita intre noi si fratii nostri de peste Prut
-ma enerveaza ca toata lumea face moda in Romania si din cauza ca noi romanii suntem foarte saraci dar in acelasi timp si foarte snobi,interzicem anumite haine,obiecte,masini scumpe, pe motiv ca sunt de cocalar(daca un tigan cu burta si cu lant,este imbracat bine si are un BMW scump,atunci noi trebuie sa ne indreptam spre alt tip de haine,alta marca de masina,etc. nestiindu-se faptul ca acel "cocalar" se poate imbraca maine si in rocker)
-ma enerveaza stilul de dans al houserilor(maini aruncate prin aer),mai ales pentru ca eu nu stiu(nici nu vreau) sa dansez pe aceasta muzica
-ma enerveaza faptul ca in Romania nu avem echipe de fotbal puternice sau o echipa nationala de temut, asa cum aveam in trecut,este enervant(pentru mine) sa ma uit la un campionat mondial unde Romania nu joaca,ma enerveaza galeria Stelei pentru ca nu sustine echipa,dar in acelasi timp ma enerveaza si incultul ala care asculta muzica bisericeasca in Maybach; nu ma mai uit deloc la meciuri pentru ca stiu de dinainte rezultatul.
Ar mai fi destule lucruri simple care ma enerveaza,dar ma dor mainile si tre sa fug.
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 22 May 2010, 22:18

ma enerveaza oamenii cretini din 34 care atunci cand este tramvaiul gol ei tot tre sa se frece de mine cand trec prin spatele meu si eventual sa ramana acolo ca sa iau eu bara in brate, barile de autobuz calde sau transpirate, colega mea de peste 2 banci mai in fata care ii pupa in dos pe toti si are par pe spate, atunci cand ceva ce era sigur se amana si cand raman fara baterie la telefon sau fara guma. astea sunt lucrurile mici care ma enerveaza, cele mari legate de poporul roman, tara sau dragii de bugetari politicosi din spatele ghiseelor nu le mai pun la socoteala, iar unele au incetat sa ma mai enerveze demult
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
puka
Incepator

Post by puka » 23 May 2010, 08:49

Dupa cum spune si Mircea Badea:"Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"
iliescu
Junior

Post by iliescu » 23 May 2010, 11:42

tramvaiul e deja un subiect tabu white :). cred ca ar trebui dedicat un topic intreg circulatiei cu mijloacele de transport in comun si tot "ecosistemul" lui. sper ca a fost putin putin de tot acolo folositor topicul sa mai ne descarcam putin altfel ajungem sa facvem asa http://www.youtube.com/watch?v=KkROzK9y ... re=related . merci
Post Reply