pt puka :)

Nenea, Gigel mi-a furat lopoţica !

Moderator: Moderators

usoRRR
Incepator

pt puka :)

Post by usoRRR » 18 Apr 2010, 13:57

vreau si eu sa ii fac reclamatie domnului puka, motiv a intrat la 2-0 pe harta noua n-a vrut sa dea restart. L-am rugat cu toti..21 de pe serv si el ne-a dat gag la vreo 6-7 pe langa asta :) ne enumera el motivele lui .. exemplu " puka : imi vine sa va xxx pe toti" daca e nevoie am si ss .

va rog face-ti ceva:) !

LE : n-a intrat la 2-0 era..la 2-0 ..el atunci impartea gag-uri:) !
Last edited by usoRRR on 18 Apr 2010, 14:46, edited 1 time in total.
sec
M1noS
Incepator

Re: pt puka :)

Post by M1noS » 18 Apr 2010, 14:02

Gresit ... a fost de la inceput pe harta , i-am zis "dai restart ca d'asta ai admin" si mi-a zis " probleme?" apoi fara sa stea prea mult pe ganduri mi-a dat gag.Toti care au inceput sa ceara restart au luat gag , nu inteleg comportamentu lui!
Sa fie oare speriat?
Image
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 18 Apr 2010, 14:06

Daca este 2-0 nu mai are rost sa se dea restart.
Aceasta decizie ramane la alegerea admin-ului din momentul respectiv.

Eu nu am inteles ce ai vrut sa spui prin : "puka : imi vine sa va xxx pe toti". Sa inteleg ca a vb asa cu voi?
O sa il rog pe Vim sa se uite la log-urile de pe server si sa ne comunice exact ce s-a intamplat atunci si in functie de acest lucru se vor aplica si sanctiuni daca este cazul.

Multumim.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
usoRRR
Incepator

Post by usoRRR » 18 Apr 2010, 14:07

yeap exact asa ne-a zis :) va rog :) uitati-va si trage-ti voi concluziile, oricum urat comportament pt un helper
sec
same
Nou Venit

Post by same » 18 Apr 2010, 14:10

Salut,

Confirm si eu aceasta plangere. S-a cerut restart inca din prima runda si nimic. Si dupaia puka ne-a luat la gaguri pe toti cei care am inceput sa cerem restart. Adica intelegem sunt admini care sa faca ordine intre jucatori dar nu sa isi bata joc de noi.

Inca o chestie referitoare la puka. Ieri pe westwood eu ieseam pe usa si el intra pe usa si el a murit imediat ca nu a putut intra de mine. Dupaia au urmat slapuri, cateva runde de gag si un kick. Adica el e admin si ar trebui sa tac la astfel de faze?

Nush cum a ajuns puka cu admin da nu prea isi face treaba cum trebuie, asta clar.

Same
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 18 Apr 2010, 14:11

usoRRR wrote:yoricum urat comportament pt un helper
Dar daca avea alt grad nu era urat?
Image
same
Nou Venit

Post by same » 18 Apr 2010, 14:13

Pai cu atat mai rau pentru unul care dabia a pus mana pe un admin si isi face de cap..
forty
Nou Venit

Post by forty » 18 Apr 2010, 14:20

Nu am ce sa zic mai mult decat ca in loc sa se certe cu noi ar fi putut sa dea restart,avand in vedere faptul ca era pe server de cand incepuse harta.Mi s-a parut foarte stupid sa se certe cu noi si sa ne insire noua motivele pentru care el nu vrea sa dea restart.Era ok daca ne zicea un motiv bun, nu ca "nu sunt singurul admin pe server","taci si joaca","sa va xxx pe toti" dupa care au urmat vreo 6-7 gag-uri.Preferatele lui deasemenea pentru ca si ieri s-a intamplat ceva asemanator...adica am incercat sa vorbim cu el si sa intrebam niste chestii si cum ne-am luat de el a dat gag.E stupida atitudinea asta.

forty
puka
Incepator

Post by puka » 18 Apr 2010, 14:32

1.Nu am fost de la inceput pe harta deci nu am simtit nevoia sa dau restart!
2.Crystian incepe sa comenteze......puka ai admin?,scrie admin_restart 1 daca nu stii comanda....(ma deranjat foarte tare si oricum nu mai eram atent la voi),dupa care same a spus dute ba si cauta pe google,etc.Toti ati sarit pe mine de parca am dat ban fara motiv sau cine stie ce si mai aveti si curajul sa reclamati dupa toate comentariile aduse la adresa mea.
3.Nu sunt admin de prost ce sunt si nu dau comenzile pentru ca asa zice un jucator!
4.Daca voi aveti probleme de genul acesta atunci imi cer scuze si o sa solicit cat mai multe pareri sa vedem fiecare ce a inteles.
5.De cand sunt admin eu consider ca am adus un beneficiu!Daca tu vrei sa reclami orice banalitate iti urez succes,dar sa stii ca ai un - de la mine!
forty
Nou Venit

Post by forty » 18 Apr 2010, 14:37

Io am zis sa te duci sa cauti pe google pentru ca am vazut ca nu faci nimic in privinta problemei.Decat sa ne faci pe noi sa numai vorbim.Macar de nu dadeai restart si intrebai si tu care e problema baieti.Nu sa zici ca te xxx pe noi..puteai sa intrebi de ce si sa vorbim ca oamenii normali.tu ai vrut gaguri peste gaguri si atunci a inceput si cearta pentru ca in loc sa asculti ce vroiam sa zicem tu nu ziceai nimic..si cand te-ai enervat ne-ai inchis gura.
asta e ideea.nu ca nu ai dat tu restart deaia numai pot eu.comportamentu tau ca admin/helper ( tot aia ) lasa de dorit pentru ca tu ar trebui sa vorbesti nu sa dai gag din prima.
forty
same
Nou Venit

Post by same » 18 Apr 2010, 14:40

1. Si daca nu ai fost de la inceput si toti iti zic ca nu s-a dat restart si eram totusi IN PRIMA RUNDA tu face pe godul cu noi
2. Crystian mi s-a parut sa vrea sa te ajute dar daca tu ai frustrari de genul nush ce sa fac cu adminu te rog sa nu ti le versi pe noi. Nu eu am zis de google, mai consulta logurile.
3. Nu zicea doar un jucator, eram juma din jucatorii de pe harta aia.
4. Sincer si fara suparare nu cred ca noi suntem cei cu probleme.
5. Banalitatea de care vorbesti s-a repetat 2 zile la rand. Daca mai tii minte si ieri te-ai comportat si ne-ai luat la gaguri pe cativa dintre noi.

Inca ceva..nu zici nimic de gaguri, felul cum vorbesti, kick?
forty
Nou Venit

Post by forty » 18 Apr 2010, 14:42

Oricum eu nu am chef sa ma cert si sa imi stric ziua din cauza ta.Am zis ce aveam de zis.Acum asteptam consecintele sau rezolvarea problemei de catre cei "mai mari".
forty
usoRRR
Incepator

Post by usoRRR » 18 Apr 2010, 14:43

Puka, deci am sarit toti cu gura pe tine pt a da restart era inceputu hartii, da?
si dute invata sa te comporti ca nu ne poti tu "xxx" pe noi, vrei respect trb sa areti si tu respect prietene, de azi te putem numi domnu GAG :). Oricum ai gresit si sper sa se faca ceva in privinta asta!
sec
puka
Incepator

Post by puka » 18 Apr 2010, 14:52

scuze same daca nu tu ai spus faza cu google,oricum ai spus si tu ceva nasol sigur si nu am sa consult logurile pentru ca deciziile le iau la rece si nu simt nevoia sa dau explicatii suplimentare.
Poate sunt nebun,dar voi sunteti fantastici;)
Daca o sa se faca mare tamtam pe chestia asta numai voi o sa aveti de pierdut(publicul revoltat)!
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 18 Apr 2010, 15:08

Eu zic sa NU mai postati aiurea. S-a inteles cum sta treaba. E adevarat, e vina lui puka, dar merita o a doua sansa. Greseala voastra a fost ca nu i-ati dat o sansa, si ati sarit cu gura pe el sa dea restart si sa caute pe google (sau cel putin asa am inteles eu din cele citite). Intr-adevar, nici puka nu trebuia sa va raspunda atat de "urat" si nici sa va zica ironic pe forum "sunteti fantastici".

Va dau dreptate voua (jucatorilor), dar si lui puka, deoarece nu a fost singurul admin pe harta, si a intrat a doua runda din harta. (e clar, daca nu e prezent din prima runda, NU este obligat sa dea restart. Eu intreb daca nu sunt prezent de la inceputul hartii daca se doreste restart, si daca jucatorii vor, dau restart, iar daca nu, nu).

Puka merita o a doua sansa, parerea mea. Cu totii am gresit, si putem sa il iertam si pe el deoarece este "la inceput de drum" si un admin nou.

// Ma scuzati daca am gresit prin spusele mele.

Best Regards, Ionut ! #-tease
EvoSys Addicted
Locked