Problema enervanta

Probleme? Aici le gasiţi soluţiile!

Moderator: Moderators

Post Reply
Dj Armani
Junior

Problema enervanta

Post by Dj Armani » 21 Mar 2010, 20:02

Am si eu o problema cu netul am modem de la click net cu 4 iesiri.Mai am 2 calculatoare conectate la modem cand acestea sunt stinse nu e vreo problema dar cand aprind 1 dintre ele deci numa daca il aprind deja in cs mii se blocheaza sii se intrerupe numai daca aprind un anumit calculator ca la celalat merge daca ii aprins ..nu stiu ce are si ma cert cu soramea ca nu pot juca...ce sa fac...?
S.P.I.R 4 ever
DEViANT
CS Team

Re: Problema enervanta

Post by DEViANT » 21 Mar 2010, 21:30

Poti te rog sa explici mai bine ? Nu inteleg nimic din ce ai scris tu acolo. :naughty:
EvoSys Addicted
Dj Armani
Junior

Post by Dj Armani » 22 Mar 2010, 13:40

Deci am un modem cu 4 iesiri am 3 calculatore si toate sunt conetcate la un singur modem cand ma jok cs si aprind compul de langa mine se blocheaza imi face lag mare si alte chestii.. daca il aprind pe celalat nu are nimic...
S.P.I.R 4 ever
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 22 Mar 2010, 15:52

PC-ul care este aprins inainte de a incepe sa ti se faca lag in joc, e clar ca are ceva pe el care iti face trafic indeajuns de mare, incat sa iti sugrume latimea de banda.

Dezactiveaza auto-update de la windows, antivirus si alte programe care ar putea sa isi faca update fara sa sti.
Scaneaza pc-ul cu un antivirus bun, sa nu ai un cuib de troieni.
In caz de forta majora, roaga pe cineva care se pricepe sa iti faca un dump la trafic, ca sa vada ce se intampla pe acolo.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
Dj Armani
Junior

Post by Dj Armani » 23 Mar 2010, 14:23

Ok multumesc de sfat vreau sa precizez ca pc celalat nu are antivirus pe el..
S.P.I.R 4 ever
Post Reply