Keylogger

Când, unde, cum, de ce ...

Moderator: Moderators

Forum rules
- Regulament forum
Post Reply
DEViANT
CS Team

Keylogger

Post by DEViANT » 20 Mar 2010, 16:35

Am si eu o intrebare : cum pot sa imi fac propriul meu keylogger ? Cineva mi-a trimis unul si mi-a furat majoritatea conturilor, si vreau sa ii platesc cu aceeasi moneda.

Daca stie cineva, il rog sa nu ezite sa posteze in acest topic un tutorial. Multumesc !
EvoSys Addicted
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Re: Keylogger

Post by Doppelwhipper » 20 Mar 2010, 18:49

Check it out!

http://www.youtube.com/watch?v=ZxwZbJ4UzBc
[youtube]pdcPrbIFa9E&feature=related[/youtube]
Unique 'skill
Suspect de spam

Post by Unique 'skill » 20 Mar 2010, 18:58

Press any key to continue
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 21 Mar 2010, 13:11

Hmm... Nu cred ca sunt keyloggere bune. Nu par din alea care sa ii faca si tipului ce mi-a facut el mie. (adica sa ia conturile din firefox si internet explorer)

In fine, multumesc oricum !
EvoSys Addicted
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 21 Mar 2010, 14:02

Dj^YoNu7z` wrote:Hmm... Nu cred ca sunt keyloggere bune. Nu par din alea care sa ii faca si tipului ce mi-a facut el mie. (adica sa ia conturile din firefox si internet explorer)

Tehnic vorbind, este mai usor sa prinzi informatiile in timp ce sunt tastate, decat sa te apuci "sa forezi" pe hard pentru a le aduna si a le decripta. Fiecare aplicatie are o alta metoda de encriptie a datelor confidentiale si o aplicatie care sa stie sa decripteze parolele de la 3 - 4 programe, ar fi destul de mare.

Mi`ar fi placut ca esenta problemei sa fie alta, poate dadeam si niste exemple.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 21 Mar 2010, 14:58

vim wrote:
Dj^YoNu7z` wrote:Hmm... Nu cred ca sunt keyloggere bune. Nu par din alea care sa ii faca si tipului ce mi-a facut el mie. (adica sa ia conturile din firefox si internet explorer)

Tehnic vorbind, este mai usor sa prinzi informatiile in timp ce sunt tastate, decat sa te apuci "sa forezi" pe hard pentru a le aduna si a le decripta. Fiecare aplicatie are o alta metoda de encriptie a datelor confidentiale si o aplicatie care sa stie sa decripteze parolele de la 3 - 4 programe, ar fi destul de mare.

Mi`ar fi placut ca esenta problemei sa fie alta, poate dadeam si niste exemple.
Crede-ma ca nu as fi cerut niciodata un tutorial pentru keylogger, dar ala mi-a furat conturi pretioase (pe unele am si donat). M-am enervat foarte tare cand am vazut ca eu intotdeauna am fost cinstit, nu am dat tepe si nu am furat nimic, si luzarii isi bat joc aiurea si incearca sa ma fure. In fine, renunt la ideea asta ca vad ca nu se gaseste tutorial pentru asa ceva, dar totusi, as vrea sa vad cum pot face un program care sa ii umple hard-ul de Trojeni fraiericiului aluia.
EvoSys Addicted
basalisk07
CS Team

Post by basalisk07 » 21 Mar 2010, 20:09

tia dat ceva p mess un programel de a reusit sati ia conturile ?
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 21 Mar 2010, 20:45

Da Basa...
EvoSys Addicted
basalisk07
CS Team

Post by basalisk07 » 23 Mar 2010, 09:06

tine minte altadata p mess sa nu iei nimic inafara de poze sau documente cat de prieten tiar fi. Uneori trimite mesu singur daca are virusi ala si poti sa bulesti PC-u in 2 sec. Cat despre keyloger ai cautat p youtube un tutorial ? mai mult ca sigur exista si dupa ce il faci trimiteil arhiva sa nu se prinda :))
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 23 Mar 2010, 22:51

N-am gasit nimic care sa ii faca si lui ce mi-a facut el mie. Nici macar vreun programel care ii trimite ceva Trojeni nu am gasit.
EvoSys Addicted
Post Reply