Nelamurire

Când, unde, cum, de ce ...

Moderator: Moderators

Forum rules
- Regulament forum
Post Reply
man4pot
Junior

Nelamurire

Post by man4pot » 23 Feb 2010, 14:59

Intalnesc si eu o problema in cs, cine ma poate ajuta cu un sfat?

Deschis jocul, intru ma joc linistit iar cand apas pe tasta de windows sa ies din joc sa ma uit pe torrent, etc etc si doresc sa reintru in joc nu imi mai da voie. El ruleaza, dar nu imi permite sa intru in joc. A patit careva :?: :?: :?: :?:

Aseara am reinstalat windows-ul ca am zis ca este de la el, dar se pare ca nu. Folosesc windows 7 si steam :?: :?: :?: :idea: :idea:

Va multumesc mult si astept idei
#-turkey #-turkey #-turkey
KraveN
Happy Camper

Re: Nelamurire

Post by KraveN » 23 Feb 2010, 15:06

Incearca ALT + TAB poate asa iti merge... #-tease

-- Tue Feb 23, 2010 3:06 pm --

am uitat: ar fi mai bine ca atunci cand joci cs sa nu ti torrentul deschis...chiar daca ai rami cu duiumu si un ultra procesor #-yahoo ,parerea mea 8)
man4pot
Junior

Post by man4pot » 23 Feb 2010, 15:53

KraveN wrote:Incearca ALT + TAB poate asa iti merge... #-tease

-- Tue Feb 23, 2010 3:06 pm --

am uitat: ar fi mai bine ca atunci cand joci cs sa nu ti torrentul deschis...chiar daca ai rami cu duiumu si un ultra procesor #-yahoo ,parerea mea 8)
Nu am avut niciodata problema de la torrent :), dar se poate. Am incercat si cu alt+tab si tot la fel. Cand doresc sa revin se face ecranul negru si se aud pasi sau cum trag, dar dupa aceea iese imediat :!: :!: :naughty: :naughty: :naughty:

Vad ca a mers acum normal, am fost bagat spec pe server afk si a mers . Nu stiu ce sa mai cred
!! Dar acum iar numai merge :)) WTF
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 23 Feb 2010, 16:00

Am avut si eu o problema de genul asta si deja ajunsese sa ma dispere. Cand ieseam din joc si incercam sa reintru ..aveam un ecran negru si sunet.La mine a fost problema de la placa video pt ca nu aveam driverele bune instalate. Incearca sa repui driverele la placa video in primul rand. Bafta
In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe
Nici un om nu este numit om mare daca si-a pierdut sufletul de copil!
KraveN
Happy Camper

Post by KraveN » 23 Feb 2010, 16:02

Mai asteapta si tu cateva secunde pana gandeste..poate asta este problema daca auzi pasi iar monitorul se face negru! #-tease

-- Tue Feb 23, 2010 4:02 pm --

am inteleles ca ai pus un windows 7 dar..ce placa video ai?
man4pot
Junior

Post by man4pot » 23 Feb 2010, 16:04

KraveN wrote:Mai asteapta si tu cateva secunde pana gandeste..poate asta este problema daca auzi pasi iar monitorul se face negru! #-tease

-- Tue Feb 23, 2010 4:02 pm --

am inteleles ca ai pus un windows 7 dar..ce placa video ai?

Ati Radeon HD 3400
KraveN
Happy Camper

Post by KraveN » 23 Feb 2010, 16:19

Placa e foarte buna, nu ar trebui sa ai probleme cu ea...dar incearca sa faci un update la driverele pt ea #-crazy
man4pot
Junior

Post by man4pot » 23 Feb 2010, 17:29

Am dezinstalat driverele si am bagat decat pe cel principal si tot la fel :(.. Am observat ca intra dar apas ca nebunul de 5,6 ori pana imi intra iar in cs.. Pff... :naughty: :naughty:
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 23 Feb 2010, 19:00

man4pot wrote:Am dezinstalat driverele si am bagat decat pe cel principal si tot la fel :(.. Am observat ca intra dar apas ca nebunul de 5,6 ori pana imi intra iar in cs.. Pff... :naughty: :naughty:
La ce te referi cand spui "decat cel principal" ?? Tot nu mi-ai spus ce placa video folosesti. Ti-am spus...la mine tot asa facea cu driverele instalate de windows la instalarea sistemului(Vista si 7) Am patit si nu la un singur sistem dupa ce puneam Vista sau 7 ... instalau placa video ..mergea dar nu mergea OpenGL si ma dadea mereu afara din joc sau pateam ce ai spus tu la inceput.Problema sigurat este din drivere.Daca-mi spui exact ce placa video ai am sa-ti dau un link de unde sa dai jos driverele.

LE. Scuze acum am vazut ce placa folosesti.Placa este chiar ok...sigurat cum am spus si mai sus..este doar din driver..trebuie sa dai jos driverul de placa video de pe site-ul oficial ..sa-l instalezi cu toata suita de programe si va merge sigurat.
Aici este driverul pt placa ta : http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... ws-7-32bit ...este primul din lista cel de 52.7Mb
Last edited by TINTAX on 23 Feb 2010, 19:04, edited 1 time in total.
man4pot
Junior

Post by man4pot » 23 Feb 2010, 19:04

TINTAX wrote:
man4pot wrote:Am dezinstalat driverele si am bagat decat pe cel principal si tot la fel :(.. Am observat ca intra dar apas ca nebunul de 5,6 ori pana imi intra iar in cs.. Pff... :naughty: :naughty:
La ce te referi cand spui "decat cel principal" ?? Tot nu mi-ai spus ce placa video folosesti. Ti-am spus...la mine tot asa facea cu driverele instalate de windows la instalarea sistemului(Vista si 7) Am patit si nu la un singur sistem dupa ce puneam Vista sau 7 ... instalau placa video ..mergea dar nu mergea OpenGL si ma dadea mereu afara din joc sau pateam ce ai spus tu la inceput.Problema sigurat este din drivere.Daca-mi spui exact ce placa video ai am sa-ti dau un link de unde sa dai jos driverele.

LE. Scuze acum am vazut ce placa folosesti.Placa este chiar ok...sigurat cum am spus si mai sus..este doar din driver..trebuie sa dai jos driverul de placa video de pe site-ul oficial ..sa-l instalezi cu toata suita de programe si va merge sigurat. Bafta

Pai Am zis si mai sus am ATI Radeon HD 3400.. Pai dupa ce instalez windows-ul merge totul dar la cs nu imi merge pe OpenGl si am instalat de aici http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... ws-7-32bit toate acelea.Acum le-am dezinstalat si am instalat decat pe primu (10-2_vista32_win7_32_dd_ccc_wdm_enu) !!!
TINTAX
Junior

Post by TINTAX » 23 Feb 2010, 19:10

Si la mine acasa tot asa face la instalarea de windows pt ca nu instaleaza cum trebuie..daca esti atent dupa finalizarea instalarii ai sa vezi ca nu-ti instaleaza Catalyst-ul si-ti da un log..daca-l deschizi ai sa vezi ca ti-a instalat doar driverele de la placa.Abia dupa 2-3 instalari si dezinstalari se instaleaza cum trebuie si driverele si Catalyst-ul si merge si OpenGLAi exact aceeasi problema cu a mea..doar ca eu am un Ati Radeon 9600Pro.Bafta
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 23 Feb 2010, 19:35

man4pot wrote:Ati Radeon HD 3400

Windows 7 32-bit Edition

Download

Windows 7 64-bit Edition

Download

Windows Vista 32-bit Edition

Download

Windows Vista 64-bit Edition

Download

Windows XP Profesional / Home Edition

Download

Windows XP 64-bit Edition

Download

Te sfatuiesc sa dai click pe iconita primului "Download" ....

Sper ca ti-am fost de ajutor !! Bafta

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
man4pot
Junior

Post by man4pot » 23 Feb 2010, 19:53

Multumesc baieti !! Sa speram ca va mere, daca nu asta e, alta placa video !

Packages for install
ATI Catalyst Install Manager
Final Status: Success
Version of Item: 3.0.762.0
Size: 20 Mbytes
ATI Display Driver
Version of Item: 8.702.0.0000
Size: 90 Mbytes
HDMI/DP Audio Driver
Version of Item: 7.11.0.7703