Intrebare PayPal

Când, unde, cum, de ce ...

Moderator: Moderators

Forum rules
- Regulament forum
Post Reply
DEViANT
CS Team

Intrebare PayPal

Post by DEViANT » 28 Jan 2010, 16:38

Care aveti PayPal, spuneti-mi si mie cum naiba pun banii pe cont ? Am inregistrat un card, am bani pe el, dar nu pot sa urc bani in cont. Nu stiu ce are !
Daca stiti, spuneti-mi va rog, e urgent !!
EvoSys Addicted
vim
Mini tehnicus

Re: Intrebare PayPal

Post by vim » 28 Jan 2010, 16:46

My account -> Add founds

Dar pe Romania mi se pare ca nu se accepta alimentarea conutului paypal de pe un cont de la o banca din Romania.

Cand faci o plata prin intermediul paypal, se extrage automat bani de pe cardul atasat contului tau paypal. Cel putin asa era acum ceva timp. Incearca totusi sa alimentezi contul paypal de pe card, poate s-au razgandit in privinta romanilor, desi nu cred :)

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 28 Jan 2010, 20:44

Exact din cauza asta am postat. Nu pot sa dau la Add Founds. Spune ca numai din SUA pot.
EvoSys Addicted
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 29 Jan 2010, 01:49

Daca ai atasat un card la contul paypal, este de ajuns sa faci o plata prin paypal si iti trag ei automat banii de pe card ; sau ma rog, din contul la care este atasat cardul.

I retired from here
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 29 Jan 2010, 08:36

Da, acum mi-am dat seama, dar ratonii de la Banca Transilvania nu imi permit sa transfer de pe card. Am incercat sa donez 5 euro, dar fix pix, nu merge. Spune ca : banca ta nu permite sa transferi (ceva in genu'). :naughty:
EvoSys Addicted
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 29 Jan 2010, 15:20

Daca cardul suporta debit direct, poti sa folosesti si paypal. Prin debit direct, inteleg de exemplu programarea platilor.

De exemplu, mie mi se trage automat de pe card valoarea facturii de la gaze. Dupa ce este eliberata factura, compania de gaze imi trage automat suma care o datorez din cont.

Cam acelasi principiu foloseste si paypal, doar ca la ei nu este programat nimic. Ideea e sa poti acorda dreptul unei parti terte sa iti ia bani din cont. Aici e de discutat cu banca. Daca nu vor, inchizi contu si schimbi banca.

I retired from here
Post Reply