Grupuri noi pentru jucatorii fideli.

Skin-uri, harţi, UI, HUD, tutoriale, tips & tricks, etc

Moderator: Moderators

vim
Mini tehnicus

Grupuri noi pentru jucatorii fideli.

Post by vim » 13 Jan 2010, 14:41

Jucatorii fideli petrec destul de mult timp pe acest server si pentru a le arata recunostinta noastra, am creeat 3 grupuri noi pe server, vizibile la admin_who, la care poate adera orice jucator, prin intermediul interfetei web, daca are indeajuns de multe ore petrecute pe server. Prin acest mod dorim sa diferentiem un jucator nou, de unul care joaca frecvent aici.

Astfel:
  1. VIP - poate adera orice jucator la acest grup, daca are minim 750 de ore jucate pe cs.evosys.ro
  2. EvoSys Addicted - poate adera orice jucator la acest grup, daca are minim 500 de ore jucate pe cs.evosys.ro
  3. EvoSys Supporter - poate adera orice jucator la acest grup, daca are minim 250 de ore jucate pe cs.evosys.ro
Accesul poate fi modificat de orice jucator din Control Panel -> Promote cand a adunat numarul de ore cerute pentru accesul dorit (vezi lista e mai sus).

Note:
  1. Dupa modificarea accesului din Control Panel acesta va fi vizibil si pe server, dupa schimbarea hartii.
  2. Aceste grupuri nu sunt disponibile pentru admini.
  3. Lista acestor jucatori este disponibila pe interfata web, la sectiunea Hall of fame

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
Ciubey
Master of Spam

Re: Grupuri noi pentru jucatorii fideli.

Post by Ciubey » 13 Jan 2010, 15:36

Lasa-ma sa fiu primu care te felicita .... pura genialitate !!!
Last edited by vim on 13 Jan 2010, 15:36, edited 1 time in total.
Reason: Multumesc :P

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 13 Jan 2010, 15:53

Mi se pare enorm 3000 de ore tinand cont ca intr-un an am jucat vro 400 de ore :| si joc pe fiecare zi pe server.Ideea este foarte buna.
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Post by Doppelwhipper » 13 Jan 2010, 16:02

Foarte fain! Dar da-mi voie sa-mi dau si eu cu parerea la orele limita stabilite de tine si as propune urmatoarele:
-1500 pt VIP
-1000 pt Addicted
-500 pt Supporter
Nu stiu daca ai consultat statisticile inainte sa bagi baremele de depasit pt a te putea inregistra la respectivele grupuri dar daca ne uitam atent observam ca din toti jucatorii nimeni nu bate pragul de 500 de ore in playerst stats in afara de titratul rhaoul care detine recordul de 527 de ore jucate. Din cate mai stiu eu acest top se reseteaza la 1 an si cred ca data accea se cam apropie. Dupa aceea cine crezi ca mai recupereaza orele? :P Orele sunt eventual memorate si stocate aici. Chiar nici cu statisticile acestea de aici, abia ca ne apropiem de 1000 de minute si acestea tot din partea lui.

Player Name:   rhaoul
First Seen: Sep 04, 2008 
Poate si baremele mentionate de mine sunt mari :)) Pe aceasta cale ma adresez si viitorilor membrii care sper eu vor fi toti membrii VIP jucati cu nick-urile voastre fara a adauga nici macar un .(punct) deoarece fiecarui nickname in parte i se aloca un numar "n" de minute.
Think man think! :P 8) nice work once again!
swamy^
Suspect de spam

Post by swamy^ » 13 Jan 2010, 16:27

Excelenta ideea, dar eu zic ca cel mai bine ar fi 400 pentru Supporter, 800 pentru Addicted si 1200 pentru VIP. Asa cred ca ar fi cel mai convenabil pentru toata lumea. :)
Image
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 13 Jan 2010, 16:47

Statisticile de pe site nu se mai reseteaza deloc. Baremele sunt intradevar sus, dar daca stai sa aduni orele celor care joaca cu mai multe nume, unii incep sa se apropie macar de primul grup. Nu a zis nimeni ca trebuie sa fie invazie de VIP`uri pe server. Baremele reflecta dedicatia unui jucator fata de server ; nu vrem sa ajunga oricine in aceste grupuri, ci doar jucatorii cu adevarat fideli.

Adaugarea acestor grupuri se vrea un "antidot" pentru cei care joaca cu mai multe nick-uri si in acelasi timp sa ofere si un stimulent in plus jucatorilor. In timp membrii acestor grupuri or sa beneficieze si de alte avantaje.

Si privind problema din alta perspectiva, atata timp cat ai un obiectiv pentru care joci, timpul trece mai repede :) Vezi perioada concursurilor, cand unii jucatori stateau toata ziua online.

Totusi astept si alte opinii. Daca imi zic mai multi ca sunt beat, modific baremele si ma duc sa ma culc :P

I retired from here
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 13 Jan 2010, 16:49

poi poi poi nu e corect ca eu am avut anul trecut aproximativ 300 de ore poate si mai mult :cry:
Last edited by vim on 13 Jan 2010, 16:49, edited 2 times in total.
Reason: Si inca le ai. Am zis ca statisticile de pe site nu se mai reseteaza.
P3ach
Retired - CS Staff Leaders

Post by P3ach » 13 Jan 2010, 17:01

Minunata ideea. Numarul de ore mi se pare corect. Vrei ceva lupta. Cand o sa atingi acel numar de ore o sa ai o satisfactie echivalenta cu acel numar de ore jucate. Felicitarile mele pentru initiativa si idee.
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 13 Jan 2010, 17:11

pai eu stiu ca atunci knd evosys a implinit un an sau resetat statisiticile :) sper sa nu gresesc
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 13 Jan 2010, 18:20

Sustin ideea, dar mie mi se pare ca numarul orelor este unul extraordinar de mare.Daca esti fidel si dedicat serverului, de ce te-ar interesa un statut VIP cand poti frecventa si forumul, acumuland 25 de puncte evo, iar apoi primesti helper.(primesti acel acces daca membrii staff leaders'ului iti dau voturile pro).Repet, mi se pare asta o idee buna, iar parerea mea este ca numarul orelor sa fie cuprins undeva intre 300 pentru supporter, 500 pentru addicted si 700 pentru VIP
Image
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 13 Jan 2010, 18:31

Buna idee, dar e enorm de mult 3000 de ore ..

eu zic cam asa :
1000 de ore VIP
750 ore EvoSys Addicted
500 ore EvoSys Supporter

E doar o parere personala :)
EvoSys Addicted
SuMy
Junior

Post by SuMy » 13 Jan 2010, 18:37

Totul e foarte bine si super buna ideea ...Da poate orele alea sunt destul de multe.Sunt cativa jucatori care sunt fideli da nu kred ca pot sa atinga 3000 ,1500 :-?? 500 de ore are rhaoul singur si joaca app toata ziua ...nush voi stiti face-ti ce vreti !!!!
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 13 Jan 2010, 18:48

Baremele au fost scazute. Vedeti primul post pentru varianta actuala.

I retired from here
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 13 Jan 2010, 19:01

e super bine asa :X se trec automat?sau trebuie sa trecem noi?
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 13 Jan 2010, 19:03

Fiecare jucator isi modifica accesul singur, din sectiunea Promote de pe interfata web.

Poate o sa il fac si automat, dar pe viitor.

I retired from here
Post Reply