unban marvas (si poate si pe altii)

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

Post Reply
marvas
Nou Venit

unban marvas (si poate si pe altii)

Post by marvas » 08 Jan 2010, 02:00

Acum cateva minute cand vroiam sa intru pe server mi s-a spus ca-s Kicked: Banned!
Problema e ca noi suntem vreo 5 in camin(marvas, Flo, Nutzu, Dooley, Ioanea) care jucam pe evosys si tare cred eu ca impartim acelasi ip, asa ca daca unul primeste ban, toti primesc ban. Nu stiu care dintre cei mentionati mai sus au gresit cu ceva, dar nu mi se pare corect sa avem toti de suferit.
Nu exista vreo solutie?
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Re: unban marvas (si poate si pe altii)

Post by rhaoul » 08 Jan 2010, 10:16

Nutzu ip:193.226.6.227,banat permanent in data de 07-01-2010 @ 23:01:23, de catre adminul Funky,pe motivul:"recidivist"
HadEs
Happy Camper

Post by HadEs » 08 Jan 2010, 11:34

Daca aveti acelasi ip toti 5, din cate stiu nu aveti cum juca pe server daca unul dintre voie primeste ban....cea mai buna solutie ar fi sa vorbiti intre voi, sa ajungeti la o intelegere ca nici unul dintre voi sa nu aiba de suferit (asta constand in comportamentul vostru pe server...fara injurii la adresa jucatorilor a adminilor si fara wall,aim,speed)daca respectati normele puteti sa jucati linistiti pe server...incercati sa ajungeti la o intelegere,pana la urma nu are rost sa suferiti 4 din cauza unui singur player....hf
Funky
Junior

Post by Funky » 08 Jan 2010, 11:41

rhaoul wrote:Nutzu ip:193.226.6.227,banat permanent in data de 07-01-2010 @ 23:01:23, de catre adminul Funky,pe motivul:"recidivist"
Da eu l`am banat . Mi`a spus ciubey si goku k a fost banat si nu stiu cum a putut reintra .. :)
Salut !
Funkeh Za Dog !!!

Image
Image
rhaoul

Post by rhaoul » 08 Jan 2010, 12:14

Funky wrote:Mi`a spus ciubey si goku k a fost banat si nu stiu cum a putut reintra
Din cautarile mele pe geronimo, NU reiese faptul ca acel ip(sau nume) a mai fost banat de catre cineva.
Funky
Junior

Post by Funky » 08 Jan 2010, 12:39

rhaoul wrote:
Funky wrote:Mi`a spus ciubey si goku k a fost banat si nu stiu cum a putut reintra
Din cautarile mele pe geronimo, NU reiese faptul ca acel ip(sau nume) a mai fost banat de catre cineva.
Atunci imi pare rau .. NU o sa se mai intample :)
You have been Unbanned !
Funkeh Za Dog !!!

Image
Image
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 08 Jan 2010, 12:45

Luati in considerare ca aceeasi chestie a patit-o si Portilio (click me)

* Dns resolved 193.226.6.227 to gate.campus.utcluj.ro (camin marvas, Flo, Nutzu, Dooley, Ioanea)
* Dns resolved 193.226.6.230 to ufo.campus.utcluj.ro (camin portilio)

Incercati sa sa le dati cateva capace celor care intra din camin cu coduri deoarece aveti un singur IP de extern si riscati sa nu mai jucati nici voi!

L.E. Acel IP este in GERONIMO doar ca nu va uitati voi bine :)
------------------
Nick: baubau
IP: 193.226.6.227
Admin: Dj^YoNu7z`
Data: 14-12-2009
Motiv: suspect wall
Oras: Cluj
Tara: Romania
Paradox lexical:
Propozitia urmatoare este adevarata. Propozitia anterioara este falsa.
rhaoul

Post by rhaoul » 08 Jan 2010, 12:53

Imi cer scuze! N-am cautat si la cheaters...(m-am uitat doar la "banlist by ip")
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 08 Jan 2010, 13:00

Are si sectiunea "Cheaters" rostul ei :P oricum sper ca pe viitor sa nu avem probleme cu studentii din Cluj ca de nu scot cutitul si incep sa transez la greu. :evil:
Paradox lexical:
rhaoul

Post by rhaoul » 08 Jan 2010, 13:19

Yonutz l-a adaugat la cheaters pe "baubau", dar nu l-a banat.Probabil era helper si a uitat sa posteze sau sa roage pe cineva sa baneze acel ip.
Afirmatia mea a fost corecta: "Din cautarile mele pe geronimo, <<NU reiese faptul ca acel ip(sau nume) a mai fost banat>> de catre cineva".Singurul care a banat acel ip, a fost Funky.
Sa nu se inteleaga ca eu vreau sa contestez decizia lui Funky..Am vrut doar sa-l lamuresc ca acel ip nu era in lista de banuri.(Funky: "a fost banat si nu stiu cum a putut reintra")
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 08 Jan 2010, 13:32

Funky wrote:(Funky: "a fost banat si nu stiu cum a putut reintra")
Era adaugat in "Cheaters" dar in "Banlist by IP" nu era. Funky era pe server probabil si a vazut acel "Warning" care il da serverul pentru cei adaugati in "Cheaters". Aia era treaba pentru ca nu putea sa intre daca era adaugat si in "Banlist by IP". :roll:
Paradox lexical:
marvas
Nou Venit

Post by marvas » 08 Jan 2010, 20:18

ma bucur ca s-a rezolvat. Spor la treaba.
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 08 Jan 2010, 23:03

hay sa va zik care a fost faza... eu tocmai intrasem in cs, si a venit goku la mine si mi-a zis sa rog banarea acelui jucator deoarece a gasit ip la cheaters.. zis si facut iar aici a intervenit funky(banu a fost dat pe raspunderea mea si a lu goku).

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
GOkU
Vorbaret

Post by GOkU » 09 Jan 2010, 02:17

deci eram logat pe geronimo (nu mai tin minte motivul ) si m-am uitat cine e pe server si vad ca este si un anume Nutzu si scria ca ip-ul lui apare la "Cheaters " si i-am zis lu ciubey sa roage un admin sa ii dea ban ca sa numai intru eu pe server (aveam putina treaba ). Priviti poza urmatoare http://yfrog.com/1826240970j
FIE VORBA INTRE NOI / MAI BINE TE-NTORCI LA OI
BECALI PLEACA DIN GHENCEA
VINDE STEAUA SI PLEACA CIOBANE
Post Reply