n-am cuvinte....

Discutaţi cu membrii comunitaţii despre orice subiect, în limitele decenţei.

Moderator: Moderators

Post Reply
aiurEah
Suspect de spam

n-am cuvinte....

Post by aiurEah » 01 Jan 2010, 09:55

Pur si simplu pe mn mo-r socat aceste clipuri...
Vreau sa va uitati la clipuri in ordinea in care le pun si sa cititi tot cuvant cu cuvant:|....
1) http://www.youtube.com/watch?v=0v_-cXed ... re=related
2) http://www.youtube.com/watch?v=Mu092Yc_ ... re=related
3) http://www.youtube.com/watch?v=PBKDZhu- ... re=related

Intrebarii: Legat de atentatul din 9.11.2001 (9.11 data exacta) acuma uitativa mai o data in video 3)
si puneti pe pauza la min 2:02 si uitativa ce scrie sus pe pod(CAUTION 9-11) filmul Terminator2 numit si Judgement day facut in anul 1991-1992 nu stiu exact, min 2:31 Godzilla 1998 ceasu 9si11,
min 3:20 Simpson 1997 9 si turnurile II(9-11) si mai era o faza in Matrix data nasteri 9.11 nu o gasesc in fine is de ajuns acolo.

Dupa cum vedeti si in primul clip... aceste clipuri sunt scoase de pe youtube de catre ce-i de la youtube vedeti si in comentu celu-i care posteaza:
THANKS YOUTUBE FOR REMOVING THIS VIDEO FROM THE MOST VIEWED PAGE IN EDUCATION. 2009.06.09 --------------- #29 - Most Discussed (This Month) - Education #11 - Most Viewed (This Month) - Education...

Aceste semne piramida cu ochii,ochiul acela,si toate care le vedeti acolo sunt semne sataniste.

Consecinte: se pare ca traim intr-o lume plina de minciuni...dupa cum vedeti in aceste filme datele care apar exacte 9/11 chiar atunci s-o intamplat...vi se pare o coincidenta?... totul se stia cu mult timp inainte dupa cum vedeti dar in foarte mare secret.... asa ceva nu o sa vedeti niciodata la TV,
vedeti si in clipurile cu Michael Jackson ce scrie.Michael Jackson dupa cum vedeti lupta pt libertate aveti semnu pe tricou lui in acea melodie si daca va uitati in spate apare acel semn satanic.... in melodiile care apar pe acolo is unele cuvinte care le ca-m zic toti le cititi de la coada cuvinte satanice.
Nu mai am chef sa continui eu zic ca toate acestea au o legatura uitativa atent la toate clipurile si daca stiti engleza va dati seama ,daca nu va ajuta acest site(http://www.zeroo.be/traduceri/)

Toate acestea se intampla de catre marile puterii ale lumii nus cum se spun am uitat ii 8 dimineata si am venit de la chef.. obosit.

Faza cu 2012:|.... eu stiu ca planeta exista de milioane de ani,eu nu cred ca sa-r manifesta asa in 2012 adica se distruge tot, planeta ii adevarat ca se distruge usor(poluatie,caldura mare....) dar nu se manifesta asa adica in 2012 bang-bang- mor toti NU!, daca ar fi asa apareau tot felu de fenomene cutremure la greu si altele chesti din timp.
Faza cu 2012 este facuta de catre tot acesti indivizii care ii vedeti la TV si is vedete si.... acestea nu se vor intampla! Insa se vor intampla alte lucruri....
Daca stiti in biblie scrie ca se va introduce acel numar 666 nr diavolului, ati auzit de noile chipuri care n-i se vor introduce in mana in urmatorii 10 ani?... acest 666 vin sub numele acestui chip.
Aceste semne se pare ca apar si in desene animate,jocuri, mai ales filme..
Sincer nu mai am chef sa scriu:) , o sa mai pun si alte chestii legate de asa ceva
Va astept parerile!

tot dau edit aici:) am uitat sa spun ceva ce mi-o trecut mie prin gand "Cum ne manipuleaza acesti oameni?" : lasa-i sa se distreze,sa bea,sa se joace,sa piarda timpu.
ce am mai observat daca filmul Transporter este facut in 1991 pana in 2001 is 10 ani si data este de 9/11, 9,10,11
Masoni.
Nus daca ati observat ca tot timpu cand o fost criza o izbucnit si un razboi mondial, toti se-ntreaba unde sunt banii? toate tarile se-ntreaba.Unde dracu or fi,or disparut pe luna? NU! toti banii merg catre al 3-lea razboi mondial...
Last edited by vim on 01 Jan 2010, 21:17, edited 3 times in total.
Reason: Titlu editat.
DEViANT
CS Team

Re: na-m cuvinte....

Post by DEViANT » 01 Jan 2010, 15:15

Mda... GG pentru acest post. Nu am apucat sa ma uit in totalitate la ele ca nu suport muzica aceea trista de pe fundal (mai ales la cel de-al treilea film...).
EvoSys Addicted
KazyLax
Nou Venit

Post by KazyLax » 01 Jan 2010, 17:03

GG...pentru post nu am apucat sa ma uit la tot.
Image
Old Sigg
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 01 Jan 2010, 17:30

Toata frenezia asta cu Illuminati am impresia ca nu are legatura decat cu modul de gandire al fiintei umane. Omului ii place sa creada ca exista altcineva responsabil pentru intamplari ce au avut loc si care le-au cazut greu la stomac. Fie alte persoane care fac parte dintr-un grup secret ce conduce lumea dintr-o grota din muntii Anzi, fie entitati mistice (vezi Dumnezeu, Sfinti, etc) sau entitati extraterestre, cam toate au rolul de a da o explicatie sau de a da o alta explicatie unor intamplari ce au avut loc sau se crede ca au avut loc.

Cam tot ce este scris in Biblie ca a fost infaptuit de Dumnezeu sau diferiti sfinti, a fost dovedit stiintific cum a luat nastere. De la nasterea pamantului, la aparitia vietii pe Pamant, evolutia acesteia si pana disparitia dinozaurilor.

Piramidele din Egipt despre care se credea ca au fost "proiectate" de catre extraterestrii, sa dovedit ca Egiptenii aveau cunostinte temeinice de tehnica, astrologie, etc ; cunostinte care i-ar fi putut ajuta sa construiasca acei monstrii de piatra.

Efectul avut de aceste filme asupra majoritatii, este strans legat de subiectul acestor ; controlul asupra maselor prin indoctrinarea cu anumite credinte exista de cand lumea. De la metodele de raspandire ale diferitilor religii in antichitate, cand un singur individ incerca sa convinga alte cateva sute ca aceea credinta propovaduita de el este cea corecta, iar zeul lui este cel real si pana la discursurile din campaniile electorale din ziua de azi, cand suntem "anesteziati" cu vorbe goale si promisiuni ridicole.

Chiar daca ar exista un astfel de grup secret care ar conduce lumea si ar strange bani pentru al 3-lea razboi mondial, cu ce ne afecteaza pe noi ; pe oamenii de rand ?
Si aici nu pot sa nu ma intreb, daca acest grup conduce lumea, pentru ce ar avea nevoie sa starneasca un al 3-lea razboi mondial ? Nu le mai sunt de ajuns jocurile de strategie pe PC ca sa isi omoare timpul liber ?

Si nu in ultimul rand, sfarsitul lumii prezis in 2012, cu putina ratiune putem realiza ca o simpla explozie solara ceva mai puternica, poate trimite tot globul inapoi epoca de piatra prin distrugerea tuturor aparatelor electrice si a infrastructurii aferente.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
aiurEah
Suspect de spam

Post by aiurEah » 01 Jan 2010, 17:47

Este nevoie de un al 3-lea razboi mondial pt ca oameni is prea tampiti, deja s-o ajuns la suprasaturatie ,adica deja fiecare om are o(sau mai multe) masina la casa are aproape tot ce vrea. Trebuie sa se distruga iara tot, sa avem de lucru. Uni oameni sunt concediati de la serviciu din cauza banilor.
Eu alta cale de disparitie a banilor nu gasesc.

E ca un srv de wow mai bn zis:).dupa 3 ani de joc cand ai tot ce vrei acolo si esti cel mai boss, si te plictisesti ca nu mai ai ce face urmeaza wipe.... ca sa stai iara 3 ani de zile sa faci tot ce ai facut. Si tot asa se repeta.
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 01 Jan 2010, 17:54

aiurEah wrote:Este nevoie de un al 3-lea razboi mondial pt ca oameni is prea tampiti, deja s-o ajuns la suprasaturatie ,adica deja fiecare om are o(sau mai multe) masina la casa are aproape tot ce vrea. Trebuie sa se distruga iara tot, sa avem de lucru.
Spune asta si celor cateva milioane de oameni care sufera de foame, dizenterie si alte boli care le umple viata de "placere" si "avutie".

Poti sa o iei de la capat de "n" ori, pentru ca intotdeauna vor exista paturi sociale definite clar. Intotdeauna vor exista saraci, bogati si cei din patura de mijloc. Asa ca revin cu intrebarea:
Care ar fi sensul unui al 3-lea razboi mondial ? Cu ce ar fi avantajati acesti "granguri" ai lumii daca ar incepe un nou razboi mondial ?

Selectia are loc si pe cale naturala. Suprapopularea globului este un fapt, insa atata timp cat vor exista cataclisme naturale (cutremure, inundatii, tsunamii, etc), raspandirea vietatilor, inclusiv a omului este tinuta oarecum sub control.

I retired from here
aiurEah
Suspect de spam

Post by aiurEah » 01 Jan 2010, 18:19

nus ce sa zic...om trai si om vedea
Mie ce nu mie clar acele date...din filme , filme care or luat oscar si nu degeaba or luat...
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 01 Jan 2010, 19:00

Un lucru am de zis

Dumnezo sa ne ajute AMIN!

Ps.lasatil pe cel de jos deoparte....si m-ai faceti din cand in cand o rugaciune :D, numai bine.
Image
angel
Nou Venit

Post by angel » 01 Jan 2010, 20:02

daca ar incepe un al 3 -lea razboi mondial,acesti granguri ar avea de castigat . si inca mult.
in primul rand ar experimenta toate armele pe care s-au chinuit sa le produca si in care au bagat multi dolarei.
in al doilea rand ar consuma arme,munitie,tehnica,pe care tot acesti mari granguri le-ar vinde tuturor partilor implicate.
si in sfarsit ar pune stapanire pe OM. ne-ar controla vietile,ne-ar supraveghea si noaptea in somn,ca " nu cumva sa se mai intample ".
nimic nu este intamplator !!
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 01 Jan 2010, 20:43

Sa supravegheze pe cine ?
Pe tine ? Pe mine ?
Si sa afle ce de la noi ? Cate flatulatii pe zi producem ?

Sa ne controleze vietiile in ce sens ?
Te referi la facut programul zilnic ? Exista asa ceva. Se numeste "loc de munca" si "obligatii".

Sa ti se impuna locurile unde iti poti petrece vacantele ?
Exista deja asa ceva. Se numeste putere de cumparare. Ai bani multi, te duci in Dubai, nu prea ai bani, te duci pe litoral, nu ai bani deloc, stai acasa.

Totusi, se presupune ca vorbim de "greii lumii". Au banii, au puterea, ce ar mai putea sa doreasca care sa poata fi obtinut in urma unui razboi ? Notorietate se presupune ca nu vor, ca doar fac parte dintr`un grup secret.

I retired from here
*horiAS*
Vorbaret

Re: n-am cuvinte....

Post by *horiAS* » 01 Jan 2010, 23:42

wow... deci sincer sa fiu eram total pe langa subiectul acesta ,insa am citit cu amre atentie ce ati vorbit voi si mai ales m.am uitat cu atentie la clipurie puse de aiureah(foarte adevarate).
Sincer, respect pentru discutia pe care ati purtat.o VIM da dovada de un mare caracter si un om care intelege,iar vorbele lui sunt adevarate.
Dupa cum ziceam nu auzisem de acesti ,,Illuminati" dar am cauta pe Wikipedia..si am gasit ceva care probabil voi stiti deja , dar postez pentru cei care nu stiu :
Illuminati (pluralul de illuminatus lat ... Mondială.

Respect.
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 01 Jan 2010, 23:53

Sincer, ce mi se pare mie extrem de ciudat, ca toti canta despre Illuminati, A new world order si Gonna' keep an eye on me.

Dar pana la urma... ce e Illuminati asta frate? Ca eu tot nu inteleg... E ceva grup de oameni care sunt meniti sa faca un fel de vraji ? Ca vad ca ii multumesc lui Satan de zor in al doi-lea video. Cat despre al 3-lea, sincer sa fiu intr-adevar, in multe desene a aparut piramida aceea cu un ochi in varf, iar ce incearca ei sa faca unind cu niste linii anumite strazi si sectoare apoi colorandu-le ca apoi sa ne arate noua ca semnifica "semnul Illuminati" sau ce vor ei. Cat despre datele inscriptionate pe pod si toate datele care il nedumereau pe aiurEah, mi se par o simpla coincidenta.

Apropo, ce inseamna "granguri" ?
EvoSys Addicted
*horiAS*
Vorbaret

Post by *horiAS* » 02 Jan 2010, 00:19

uite aici ionute http://en.wikipedia.org/wiki/Illuminati .
Foloseste google translate ca sa intelegi mai bn.

uite si ce inseamna cuvantul ,,granguri" http://grangur.vocabular.ro/wordSearch. ... Search.xsl& ultima explicatie a cuvantului (4) punctul (2).
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 02 Jan 2010, 13:02

Ok, acum am inteles ce inseamna Illuminati, dar cum de toti canta acelasi lucru ? Mi se pare prea mult sa fie o coincindenta...
EvoSys Addicted
Icestriker
Incepator

Post by Icestriker » 02 Jan 2010, 15:28

aiurEah wrote:Este nevoie de un al 3-lea razboi mondial pt ca oameni is prea tampiti, deja s-o ajuns la suprasaturatie ,adica deja fiecare om are o(sau mai multe) masina la casa are aproape tot ce vrea. Trebuie sa se distruga iara tot, sa avem de lucru. Uni oameni sunt concediati de la serviciu din cauza banilor.
Eu alta cale de disparitie a banilor nu gasesc.

E ca un srv de wow mai bn zis:).dupa 3 ani de joc cand ai tot ce vrei acolo si esti cel mai boss, si te plictisesti ca nu mai ai ce face urmeaza wipe.... ca sa stai iara 3 ani de zile sa faci tot ce ai facut. Si tot asa se repeta.
In primul rand WoW a fost un joc conceput pentru a fi jucat pe serverele Blizzard (loc unde nu se da wipe niciodata).
In al doilea rand nu ti se pare cam exagerata comparatia societatii cu un server de WoW?
In ultimul rand dupa parerea mea orice razboi (mai ales un razboi mondial) are doar consecinte negative.In urma unui razboi raman doar morti,saracie,mizerie,cartuse goale si niste baieti care profita de pe urma celor ce si-au dat viata pe campul de lupta.Este adevarat ca suprapopularea planetei a devenit o problema dar se pare ca exista si alte solutii pentru a o rezolva (prima care mi-a venit in minte este gripa porcina care eu cred ca este un virus scos de SUA tocmai cu acest scop).
Post Reply