cititi asta, sigur n-o sa va mai arda de nimic

Discutaţi cu membrii comunitaţii despre orice subiect, în limitele decenţei.

Moderator: Moderators

Post Reply
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Re: cititi asta, sigur n-o sa va mai arda de nimic

Post by rhaoul » 15 Dec 2009, 00:14

Eu sunt apolitic si nu tin cu nimeni,dar e clar ca baietasul asta care face parte din PD-L, e mai mult decat subiectiv si evident un dusman al PSD.
Ce se intelege din acel dialog este faptul ca un Hitler al sitemului bancar vrea sa ne transforme in slugi pe viata si ca "actualul presedinte" e singurul care a incercat sa-i puna bete-n roate.
Dialogul e un fals de la cap la coada ! Analizati-l cu atentie exceptand partea economica.
Un lucru este de apreciat la acest senator si anume viziunea sa, felul in care caracterizeaza sistemul bancar creand un personaj fictiv(bancherul).
Parerea mea este ca a plecat de la un mare adevar dar s-a stricat facand campanie electorala cu subinteles.Loveste subtil si in Geoana invocand faptul ca a fost ajutat de acesti bancheri sa poata deveni un adversar redutabil in turul 2.
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 15 Dec 2009, 00:43

mai frate dar mie nu imi merge linkul

imi poate da si mie cineva un PM cu el va rog ca sunt tare curios ce zice
P3ach
Retired - CS Staff Leaders

Post by P3ach » 15 Dec 2009, 12:41

Creditul social va fi metoda de inrobire a popoarelor lumii. Asta o zicea Marx. Deci e de mult. Cineva o aplica pana la urma. Si romanii vor lucruri deoarece sunt saraci. Si isi doresc case, masini si banca le da. Doar o sa lucreze pt ele. Nu o sa mai aibe timp de facut altceva. Deci ii sclavie moderna. Sad but true. Nu exista roman fara credit, rate macar la un frigider. Din cele mai vechi timpuri manipularea maselor pentru scopul de a face profit o anumita categorie de oameni a existat. E in natura umana acest lucru. Omul e o specie cu caracater autodistructiv. Lacom. Sa nu va mire ca o sa ajugem ca si africanii. Se pot spune multe si pompos,dar pe scurt e trist si nu isi au rostul cuvintele.
Post Reply