dupa chestia asta am ramas fara cuvinte

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

Locked
puka
Incepator

dupa chestia asta am ramas fara cuvinte

Post by puka » 06 Dec 2009, 13:54

Eram pe de_dust la CT si am inceput o runda noua.Dupa ce mi-am cumparat awp am mers la drepata la bombsite unde swamy statea in usa si bloca intrarea.Dupa ce a venit unul si m-a omorat pe la spate, un lucru cat se poate de normal, am scris :

*DEAD* puka : off swamy

mintash connected
Luc14n (RADIO): Fire in the hole!
All4one3ll (RADIO): Fire in the hole!
87-URS killed swamy*fan Base' with m4a1
*** Gabi killed wikid18 with a headshot from ak47 ***
ShaDoW-Is-BaCk killed Faby with m4a1
All4one3ll killed ShaDoW-Is-BaCk with mp5navy
*DEAD* puka : fmmm si avea awp

[ADMIN] Command Dj^YoNu7z` used command admin_gag puka [5. Minutes ( say / say_team )]
[INFO] mintash (79.119.74.96, Marghita, Romania) trying to connect. (Distance: 435 km)
mintash is joining the Counter-Terrorist force
Time Left: 24:41
*** All4one3ll killed Dj^YoNu7z` with a headshot from mp5navy ***
rObErTo killed All4one3ll with awp
cupiDoN killed Luc14n with m4a1
*SPEC* DrinK*VoDkA : timeleft

*DEAD* ShaDoW-Is-BaCk : :(

*SPEC* swamy*fan Base' : tu aveai awp?

* You Have Been Gagged
Message Displayer
*DEAD* ShaDoW-Is-BaCk : gg

*DEAD* swamy*fan Base' : daca mi-ai adresat mie cuv alea nu mai ai ce cauta pe srv

PTB: Round ended, checking teams.
PTB: Transfering ShaDoW-Is-BaCk to the CTs
* Concurs Counter-Strike 07 - 13 Decembrie 2009 ! http://forum.evosys.ro
*** MeSSy killed DrinK*VoDkA with a headshot from ak47 ***
[ADMIN] Command swamy*fan Base' used command admin_ungag puka
SuMy killed All4one3ll with ak47
*** RaceR-e killed Faby with a headshot from m4a1 ***
ShaDoW-Is-BaCk : firar:(

All4one3ll (RADIO): Fire in the hole!
*** RaceR-e killed Luc14n with a headshot from m4a1 ***
*** SuMy killed [the bunny] faith with a headshot from ak47 ***
*** 87-URS killed puka with a headshot from m4a1 ***
swamy*fan Base' : zi cui iai zis aia

SuMy killed wikid18 with ak47
Faby dropped
Faby has left the game
puka : tie
ShaDoW-Is-BaCk killed SuMy with m4a1
*** mintash killed pantazeluu with a headshot from m4a1 ***
*** 1 q bala killed ShaDoW-Is-BaCk with a headshot from ak47 ***

[the bunny] faith dropped
[the bunny] faith has left the game
ShaDoW-Is-BaCk (RADIO): Fire in the hole!
[INFO] DenysS (79.119.173.185, Satu Mare, Romania) trying to connect. (Distance: 447 km)
Kicked by Console: "Banned! invata sa vb si ne mai vedem"
Kicked :"Banned! invata sa vb si ne mai vedem"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
In primul rand nici nu a fost o injuratura adresata lui direct intr-un mod vulgar sau nesimtit.A fost mai mult o atentionare normala pentru ca am pierdut un awp.Mi s-a parut absurda replica lui swamy: daca mi-ai adresat mie cuv alea nu mai ai ce cauta pe srv.Pentru asta am primit ban si nu mi se pare normal.Toata lumea se mai supara dar pentru asta era suficient un gag :idea:. M-am mai conectat de vreo 2-3 ori dupa aceea sa clarificam deoarece aveam ip routabil,dar am primit ban definitiv cred ca pe nume si nu am apucat sa scriu nimic pe chat.

P.S. Am scris repede acest topic si va rog sa ma scuzati pentru greseli de ortografie si de exprimare.
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Re: dupa chestia asta am ramas fara cuvinte

Post by Doppelwhipper » 06 Dec 2009, 14:14

De ce ti se pare absurda replica lui swamy? Adica eu cum crezi ca as fi procedat? Pai stai omule ca nu joci de ieri de alaltaieri pe server si stii ca nu se admit niciun gen de injuratura, expresie vulgara, atac la persoana etc.
Swamy a procedat foarte corect! Omul trebuie sa se roage de voi in fiecare zi sa o lasati balta cu injuraturile? Ce vi se pare asa de greu de respectat? O regula de bun simt? Prietene esti frustrat ca ai pierdut un awp si iti vine sa injuri, scoate capu pe geam baga una de la tine si revino la joc. Cred ca ti-a luat mult mai mult sa tastezi injuratura decat daca ai fi injurat verbal in camera ta sau mai bine in gand.
Scurt/2 esti vechi pe server si aveai obligatia sa stii regulamentul. Nu te conformezi procedam cu ban.
Sunt ferconvins ca banul a fost dat pe o perioada limitata.
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 06 Dec 2009, 14:55

Dupa cum a zis si Doru, swamy a procedat corect, nu poti permite cuiva sa te injure de toti mortii si sa primeasca doar un simplu gag, mai ales pentru jucatorii vechi ai serverului cum esti si tu.Si daca ai primit banul nu trebuia sa intrii tu din nou profitand de faptul ca ai ip routabil ci trebuia doar sa clarifici cu swamy pe forum.Drept urmare, ramane la latitudinea adminului care te-a banat daca ti se va oferi o a 2-a sansa.Parerea mea e sa fi iertat de aceasta data cu promisiunea ca nu se va mai repeta, dar cum am spus, depinde de adminul in cauza, caruia i-ai adresat acele cuvinte, decizia finala este alui.
Image
swamy^
Suspect de spam

Post by swamy^ » 06 Dec 2009, 15:15

In primul rand nu agreez sa ma injure cineva de familie si pot sa zic ca am fost destul de "bland" dandu-ti ban doar pentru 1000 de minute. Din cate imi aduc bine aminte m-ai mai injurat odata dar am trecut cu vederea peste faza aia. Tinand cont ca esti mai vechi pe server trebuia sa sti regulile acestuia si sa iti ti "gura inchisa". Si mi-am si cerut scuze ca te-am blocat, doar ca tu erai mort si nu aveai de unde sa vezi ce am scris.
Tine minte: cand te prind ca mai injuri pe cineva de mama, de famile, de ce o fi, din partea mea nu mai ai ce cauta pe server.

P.S. Mai prins intr-o dispozitie buna azi, dar data care vine nu o sa te mai iert. :naughty:

L.E. Mai ai aproximativ 14 ore de ban. Sa nu te prind in intervalul asta pe server.
Image
Image
puka
Incepator

Post by puka » 06 Dec 2009, 17:58

Imi cer scuze si vreau sa va spun unde am gresit eu defapt :| :arrow:. Eu practic nu am inteles sensul termenului "fmmm" din dictionarul urban care inseamna fu..... mor...... mati si l-am scris foarte lejer doar ca o atentionare nesemnificativa si am fost foarte jignit deoarece nu am inteles de ce a reactionat asa swamy.Eu fmmm il utilizez destul de des in scris si niciodata, :!: dar niciodata nu il folosesc in sensul de a jigni pe cineva, mai ales de familie sau cu sensul pe care l-a inteles swamy.L-am scris ca un sinonim al cuvantului "la naiba"de exemplu.Oricum imi cer scuze inca o data si cu toate astea....... cu toate astea...... trebuia sa clarificam asta pe server pentru ca nu am injurat continuu, adica un fel de spam incat eram de neoprit pentrut a primi ban.Totul s-a terminat intr-o mica neintelegere care a degenerat :(.Oricum o sa incerc sa ma conformez cu limbajul,sa ma fac inteles ca personalitate si sa raman un prieten al echipei evosys inteles ca un prieten niciodata rau intentionat si de gasca.O seara placuta :wink:
GohaN
Vorbaret

Post by GohaN » 06 Dec 2009, 20:24

In primul rand serverul are un regulament pe care cred ca orice user care frecventeaza serverul trebuie sa-l stie . In al doilea rand u ai injurat un admin nu un user . Mai ales ca ai injurat de mortii care este cea mai urata injuratura pe care poti sa o adresezi unei persoane . Eu unu asa ceva nu admit ca persoana sa ma injura de mortii . Si cred ca swamy a procedat corect . Nimeni nu are dreptul sa injure o alta persoana , aici nu suntem pe MAIDAN suntem o comunitate de jucatori la care fiecare a pus o caramida la baza acestui server . Puteai sa te adresezi astfel daca doreai sa-i atragi atentia nu prin felul in care ai facuto u mai precis in cel mai josnic mod . Si acum nu poti sa vii sa ne spui noua ca u nu cunosti sensul cuvantului " fmm " deoarece orice persoana cunoaste sensul acestui cuvant . Asa ca pe viitor incearca sa te comporti ca atare .

PEACE !
Image

GohaN ^^ has 400kg
gMrrr
Happy Camper

Post by gMrrr » 06 Dec 2009, 21:37

Sincer, la o asemenea afirmatie consider ca nu trebuie sa te ierte nimeni. Scuzele tale nu-si mai au rostul.
Sa-ti fie rusine.
hurry to meet death or you place will be taken
puka
Incepator

Post by puka » 06 Dec 2009, 22:23

Cineva ma invatat ca daca imi cer scuze mare parte din problema este rezolvata si atata timp cat gandesc si am ambitia sa ma corectez consider ca decizia voastra nu ma incurajeaza deloc si aveti o urma de interes care pe mine nu ma impresioneaza.Desi multi o sa spuna ca nu am dreptate si desi am numai 16 ani nu sunt o planta!Stiu cum functioneaza sistemul si pe undeva aveti dreptate.Aveti pretentia la un viitor mai bun si pentru asta o sa ii rog pe toti care au cont si au bunavointa sa lase un replay scurt gen: sunt pro puka,contra puka,impartial sau chiar unul mai complex sa il dea,dupa care o sa raman cu invataturile dumneavoastra care sunt bine venite.Va multumesc si inca o data ii cer scuze lui swamy care tot ceea ce trebuie sa inteleaga este ca eu nu am facut-o intentionat si nu asta a fost interpretarea dorita de mine.
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 07 Dec 2009, 00:27

eu nu cred in ce spune puka daca ai prieteni si vb cu ei pe mess nu imi spune mie k nu sti ce in seamna fmm dar ma rog nu sunt indeajuns de "mare" incat sa imi spun parerea pe topicul acesta. :evil:
puka
Incepator

Post by puka » 08 Dec 2009, 15:19

swamy mi-a acceptat scuzele si atata timp cat nu a mai fost postat un replay de mai bine de 36h consider acest topic inchis
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 09 Dec 2009, 00:30

si eu uite il deskid :P

In primu rand un sal ( huuuu de cand nu am mai postat pe forum, am deja emotii :P )
Si in al doilea rand: hai ca toata vaza asta mi se pare foarte funny :lol:

*Am citit pe undeva mai sus replici de genu "eu unu nu suport sa fiu injurat de ... (morti, mama, copil tata etc) ok am inteles, intrebarea mea urmatoare este: da voi dc injurati de ... ?(cand e cazu) si nu veniti cu replici de genu, nu injur k nu va cred. Ma rog :|

*Swamy ce nu inteleg eu din afirmatia ta . "daca mi-ai adresat mie cuv alea nu mai ai ce cauta pe srv",daca cuv erau adresate altui jucator? k poate nu sunt in masura sa decid eu, da care e diferenta intre tine si alt jucator (ex eu) ca esti admin? asa si ? (dar daca ma injura pe mine ce se intampla ? fac pariu ca reactia ta nu area aceasta, cred ca acesta este si motivul care l-a deranjat pe puka) ... k esti admin , da cum spunea odata in regulament, nimeni nu e zeu.
"Nu se acceptă un limbaj vulgar, ofensator, defăimator la adresa celorlalţi jucători, din partea NIMANUI. => kick; la repetare ban 5 - 30 min.Asta scrie despre limbajul neadecvat... nu vad unde scrie ca se poate da 1000 minute pe acest motiv ...
Toate ca toate puka stia regulamentu, tu esti admin... deciziile u le ei dar cum spunea cineva de pe server, "nu lasa sentimentele sa iti intunece judecata" (sau ceva asemanator #-crazy )
+ ( ca acum am vazut ) dc erai asa disperat sa sti cui i-au fost adresate cuvintele ??

*puka u dc l-ai injurat ?? k ai pierdut awp-ul ? asa si ? scoate capu pe geam si tipa cat doresti ^vb lu doppel^ ( dar ai grija sa nu deranjezi linistea publica :lol: ) + puka din posturile astea, eu vad k mai mult te-ai umilit, faza cu "fmm" nu are deaface cu ce zici u, il folosesti pe post de "la naiba" ( de-ar fi asa "la naiba-n puii mei). nu te cunosc nu ma cunosti, poate daca te stiam iti faceam si tie capu calendar cum i l-am facut lu swamy mai sus ( nu am nimik cu saracu baiat, a facut greseala sa fie prieten cu mine :lol: )

*Ahh stai sa ma iau si de doppel :naughty:
Swamy a procedat foarte corect!
Da? mie nu mi se pare ... da bine dai ban 30 de min (max din regulament) da nu 50 de ore tata ... din cate am vazut nici pt silent defuse sau mai stiu eu ce nu se da atat ...
Ce vi se pare asa de greu de respectat? O regula de bun simt?
hmmm se injura intre ei adminii pe chat sau pe admin_chat asa ca va rog frumos nu va luati de jucatori ....
Scurt/2 esti vechi pe server si aveai obligatia sa stii regulamentul. Nu te conformezi procedam cu ban.
Sa iti aduc aminte ca sunt persoane care joaka pe server si dabia au aflat ca avem forum ... + din cate mi-am dat eu seama din afirmatia lui, el stia ca pt injurii iei gag nu ban, cea ce vad k l-a lasat masca

*Sica ... lasa ca pe u te cert pe mes :D ( ti-as zice si tie ce a spus mai sus asa k nu are rost)
*Gohane ... partea de jos sunt cu totu de acord cu tin, da la prima am cateva retineri, imi este prea , nu stiu cum , sa le scriu akum k fac o poveste pe care nu o mai citeste nimeni ...

Final: (parerea mea)
-swamy a gresit k a dat 10000 minute ban (daca era vb de altcineva nu dadea ....)
-restu un loc sa luati o decizie corecta, ati sarit cu totii in sus ca puka a gresit ( da a gresit k a injurat ) iar swamy ca dat ban corect (dupa mine prea multe minute)

IN CONCLUZIE: sunt contra amandoi .... (ca sa ii raspund lui puka)

App Puka sunt Ciubey, incantat de cunostinta ...
OFFTOPIC:
Daca am uitat ceva revin cu un edit :P

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 09 Dec 2009, 20:01

Ai postat mult prea mult pentru un astfel de subiect dar ai acest drept ( faci ce vrei cu timpul tau liber ).
Eu nu cred ca se mai injura nimeni acum pe admin_chat asa ca nu vad rostul acelei afirmatii si nici nu inteleg ce relevanta ar avea cu acest topic.

1000 de minute = ~16 ore.
Dupa cum spune in regulament orice jucator trebuie sa il citeasca si se poate modifica fara o notificare.
Consider ca un jucator vechi de pe acest server cunoaste toate regulile si toate masurile care pot aparea in momentul in care calca stramb ( acest jucator din cate am inteles nu este la prima abatere ) mai ales ca el are destul timp petrecut pe server ( 129:26:32 ).

Ai dreptate intr-un fel ca acest ban a fost dat pe mai mult timp decat merita dar trebuie sa ne facem intelesi pentru ca asa nu se ajunge nicaieri si nu dorim ca pe acest server sa se vorbeasca ca la usa cortului si sa dam gag/ban din 10 in 10 secunde.

Intre timp...
Puka a primit ban permanent.
Va rog sa se inchida acest topic.

================================

Am rugat un moderator sa deblocheze acest post sa mentionez ca au fost primite toate pozele de la puka.
Totul este ok acum.
Va multumesc.
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
Locked