hai la vot

Discutaţi cu membrii comunitaţii despre orice subiect, în limitele decenţei.

Moderator: Moderators

Post Reply
gogutzu
Incepator

hai la vot

Post by gogutzu » 06 Dec 2009, 11:10

ce parere ati avea daca am lasa o ora cs din timpu nostru si am merge sa votam( cei cu drept de vot ) poate cine stie putem face o schimbare :?: :?:
hale
Junior

Re: hai la vot

Post by hale » 06 Dec 2009, 11:19

Chiar asta voi face in urmatoarea ora jumate. :mrgreen:
Image
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 06 Dec 2009, 11:23

Gogutzu din postu tau am inteles candidatul pe care il vei urma, ar fi bine sa incercam sa fim neutrii pe forumul public in privinta candidatilor la presedentie 8) . HAI LA VOT!
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 06 Dec 2009, 11:38

gogutzu wrote:ce parere ati avea daca am lasa o ora cs din timpu nostru si am merge sa votam( cei cu drept de vot ) poate cine stie putem face o schimbare :?: :?:
Ani de zile nu suntem bagati in seama, nici nu se stie de existenta noastra, dar brusc in perioada alegerilor isi aduc aminte toti ca mai exista si un popor, format din indivizi cu diferite probleme si incep promisiunile ...
Suntem tratati precum curvele. Iti aduci aminte de ele doar cand ai chef de sex.

Asa ca o sa imi exercit dreptul la vot, cand justitia, politia o sa isi faca treaba, sanatatea o sa fie pe roze, nu o sa se mai ceara spaga ca sa iti schimbi buletinul in regim de urgenta, nu o sa se mai ceara spaga ca sa primesti o audienta la primarie, nu o sa se mai ceara spaga femeilor ca sa nasca, nu o se mai ceara spaga in nici o institutie a statului ; adica nu o sa imi exercit dreptul la vot niciodata, pentru ca aceste probleme nu or sa dispara niciodata.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 06 Dec 2009, 13:35

eu unu i-am votat pe amndoi.Am pus stampila pe amndoi numai ca sa folosesc foaia aia.Nu lash vota pe basesc pentru ca a zis k o sa dea afara din oamenii de la munca si pe geoana pentru ca cumnatul lui are salariu de 25000 de euro:)
aiurEah
Suspect de spam

Post by aiurEah » 06 Dec 2009, 14:18

o zis vim tot.
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 07 Dec 2009, 00:49

[quote="vim"][/quote]
Ani de zile nu suntem bagati in seama, nici nu se stie de existenta noastra, dar brusc in perioada alegerilor isi aduc aminte toti ca mai exista si un popor, format din indivizi cu diferite probleme si incep promisiunile ...
Suntem tratati precum curvele. Iti aduci aminte de ele doar cand ai chef de sex.

Nu am eu varsta da din cate stiu nimeni nu a facut nimic tot ce spun ei acolo sunt "perle false"dak va uitati atenti ce masini conduc cei din parlament pe criza asta doar BMW AUDI cele mai sofisticate masini cand alti saraci nu au paine pe masa,sau locuinta unde sa doarma(si romani nu doar tigani) nu stiu cand va veni cel care chiar are sa ii pese de boschetari si de cei care nu au cele de trebuinte.

Dumnezeu sa ne ajute!.

ps.nu stiu cum sa fac "chestia" aia cu "vim wrote" ,multumesc.
Moderator message:
Cand vrei sa citezi pe cineva (quote), dai click pe butonul Image de langa postul din care vrei sa citezi. Butonul respectiv il gasesti in partea de sus-dreapta a fiecarui post de pe forum.
Image
Reload
CS Team

Post by Reload » 09 Dec 2009, 16:23

voi de ce parere sunteti? a facut pd-l frauda sau nu .. eu raman de parare ca da
What's wrong with me ?
Why do I feel like this ?
I'm going crazy now !
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 09 Dec 2009, 16:40

eu cred k da adik sunt sigur k am luat nishte bani pe buletin #-tease
Icestriker
Incepator

Post by Icestriker » 09 Dec 2009, 21:14

luc14n wrote:eu cred k da adik sunt sigur k am luat nishte bani pe buletin #-tease
Dupa parerea mea in mare parte din cauza oamenilor ca tine care voteaza/au votat pentru un ou al lui Nastase,o sticla de ulei a lui Becali,cateva sute de mii ale lui Basescu,3 cozonaci ai lui Geoana sau mai stiu eu ce,Romania este in situatia in care este dupa 20 de ani de "democratie".
Ne meritam soarta. (parerea mea,nu imi sariti in cap)
Last edited by vim on 09 Dec 2009, 21:14, edited 1 time in total.
Reason: Ai uitat de micii si berea lui Marian "Care este" Vanghelie.
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 09 Dec 2009, 23:03

macar daca in 5 ani nu ma aleg cu nimic ,barem sa fac un profit in prag de campanie :)
Icestriker
Incepator

Post by Icestriker » 10 Dec 2009, 09:54

Daca tu crezi ca e ok sa te vinzi pentru acel "profit" e problema ta. Te-ai gandit vreodata ca daca am fi fost condusi de niste oameni mai competenti => am fi fost o tara mai dezvoltata => ai fi avut un salariu mai mare si ai fi facut un profit mai mare decat cel pe care l-ai facut in prag de campanie? Sau te-ai gandit vreodata ca acel "profit" o sa il dai inzecit inapoi in viitorii 5 ani doar prin spaga?
LE:
vim wrote: Suntem tratati precum curvele. Iti aduci aminte de ele doar cand ai chef de sex.
Nu doar ca ei ne trateaza ca pe niste curve,unii dintre noi isi si primesc fericiti rasplata pentru serviciile prestate. (doar parerea mea,nu vreau sa jignesc pe nimeni)
Last edited by vim on 10 Dec 2009, 09:32, edited 1 time in total.
Reason: Bine punctat. Bravo !
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 10 Dec 2009, 10:16

Cand o sa vezi la noi in romanica oameni competenti in parlament atunci nu o sa mai iau spaga sa votez pe x-ulescu,pana atunci mai mananc o paine.
Icestriker
Incepator

Post by Icestriker » 10 Dec 2009, 10:42

Oare chiar suntem un popor de oameni prosti si incompetenti? Nu cred. E doar scuza in spatele careia isi ascund multi problemele cotidiene. Parerea mea e ca exista romani competenti aproape in orice domeniu doar ca acestia nu au sansa sa se afirme aici din cauza celor care sunt "sus" pe oo.
Hai sa iti dau si un exemplu: Lucian Bute (campion mondial la box categoria supermijlocie) in Romania nu avea nicio sansa,de ce? pentru ca era la aceeasi categorie cu fratii Simion care trebuiau promovati pentru simplul fapt ca erau baietii tatalui lor. Asa ca Lucian a plecat in Canada,acolo a primit o sansa,a muncit extraordinar de mult si a aratat ca este cel mai bun.(este doar primul exemplu care mi-a venit in minte,nu este singurul)
Post Reply