Problema cu CFG

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike 1.6

Moderator: Moderators

Post Reply
DEViANT
CS Team

Problema cu CFG

Post by DEViANT » 05 Dec 2009, 23:07

Buna am si eu ceva probleme cu CFG-ul meu :

[*] Prima :[/size][/b]

Urmele lasate de gloante in pereti, urma lasata de grenada pe jos si tatuajele se tot schimba (in functie de pozitie, apar si dispar) ca in pozele : http://fisierulmeu.ro/64O8AIQ1U74S/Desktop-rar.html

[*] A Doua :[/size][/b]

Cand trag, de multe ori nu se vede focul acela cand iese glontul (nu stiu sa explic altfel) adica .. atunci cand tragi, nu se mai vede flacara aia la capatul tevii, iar cand schimb asa repede folosind "q q" se tot blocheaza, iar lag nu pot sa zic ca am .

P.S. Daca are vreo legatura, folosesc :

Code: Select all

cl_lw 1
si de atunci cam am probleme ..

[*] A Treia :[/size][/b]

Cand sunt mort, si cei pe care stau spectator schimba arma nu se mai vede animatia aceea de refresh (cand schimbi se vede ceva animatie cum iei arma) , adica ca si cum as folosi .mdl-urile alea folosite in PGL .

Multumesc & Viva EvoSys !!!
EvoSys Addicted
Unique 'skill
Suspect de spam

Re: Problema cu CFG

Post by Unique 'skill » 06 Dec 2009, 15:12

Ti-am zis eu sa joci du default ,dar nu mai ascultat :naughty: :idea:
Press any key to continue
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 12 Dec 2009, 13:49

BuMp ... nimeni nu stie? :(( :naughty:
EvoSys Addicted
mtF.Amin
Happy Camper

Post by mtF.Amin » 12 Dec 2009, 14:31

[1] Am patit si eu asa, am schimbat rezolutia pe 800 X 600 cu 32 biti si s-a rezolvat (unele placi video functioneaza mai bine pe rezolutii mai mici). Incearca un update la driverul video.

[2] E de la cfg sau de la conexiunea la internet. Incearca sa opresti programele de download/upload si verifica setarile ratelor din cfg. (cl_cmdrate 100 , cl_updaterate 20 , rate 25000 folosesc eu si imi merge foarte bine). Poti folosi simple rate manager.
Sfatul meu: treci pe cfg default.

[3] Pe modul spectator sunt "fortate" modelele HLTV (cele fara refresh).
Image
Image
Lucky-Strike
Vorbaret

Post by Lucky-Strike » 12 Dec 2009, 22:09

E de la placa video ... probabil
Ioi istenem!
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 12 Dec 2009, 22:16

[*] Prima :

Mdea .... pareri ...

vezi ca in cfg ai urmatoarea setare :

gl_polyoffset "0"

skimba 0 in cu 1 ca in ex urmator

gl_polyoffset "1"

[*] A Doua :

Se numeste "Muzzle Flashes" .. si e din cauza la spr .. ia unu de aici care iti place mai mult :D

[*] A Treia :

Skimba cs.. prea multe buguri .. vin si cu un pach pt modele, sa nu iti mai apare asa ....

Bafta ...

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 12 Dec 2009, 22:45

Ciubey wrote: [*] A Treia :

Skimba cs.. prea multe buguri .. vin si cu un pach pt modele, sa nu iti mai apare asa ....

Bafta ...
am steam ..
Lucky-Strike wrote:E de la placa video ... probabil
mtF.Amin wrote:[1] Am patit si eu asa, am schimbat rezolutia pe 800 X 600 cu 32 biti si s-a rezolvat (unele placi video functioneaza mai bine pe rezolutii mai mici). Incearca un update la driverul video.

[2] E de la cfg sau de la conexiunea la internet. Incearca sa opresti programele de download/upload si verifica setarile ratelor din cfg. (cl_cmdrate 100 , cl_updaterate 20 , rate 25000 folosesc eu si imi merge foarte bine). Poti folosi simple rate manager.

e placa video noua , cumparata in perioada cand am absentat (septembrie-octombrie) nVidia 9400 GT . nu cred sa fie de la placa :)
Sfatul meu: treci pe cfg default.

[3] Pe modul spectator sunt "fortate" modelele HLTV (cele fara refresh).
@ciubey revin dimineata cu un edit sa iti zic daca mai apare asa tatuajul dupa ce schimb chestia aia din 0 in 1 :D
EvoSys Addicted
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 12 Dec 2009, 22:46

ia cfg-ul meu .. tocmai l-am postat ... http://forum.evosys.ro/viewtopic.php?f=26&t=1850

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 13 Dec 2009, 12:41

ai uitat ca ala il am ? :))
EvoSys Addicted
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 13 Dec 2009, 16:09

Nu kiar, asta are mici modificari :)

OFFTOPIC:
Post Reply