Banat si remove admin

Nenea, Gigel mi-a furat lopoţica !

Moderator: Moderators

Post Reply
invizibil
Junior

Banat si remove admin

Post by invizibil » 19 Oct 2009, 17:43

Noroc baieti.
Ma vad nevoit sa fac un thread aici pentru a solutiona o problema cu contul meu pe evosys.
Am fost lasat fara admin si banat in cursul zilei de azi. Motivul nu pot decat sa-l ghicesc, deoarece nu mi-a fost prezentat de superiorul in cauza.
Asadar o explicatie va rog. Ce am gresit pentru a mi se ridica adminul?
Image
vim
Mini tehnicus

Re: Banat si remove admin

Post by vim » 19 Oct 2009, 18:10

Te-am rugat a 2-a oara sa incetezi cu mesajele repetate. Ai vrut o explicatie si ti-am oferit`o insa reactia ta a fost una de persiflare ; cu redirecturile stai extrem de prost.
Nimeni nu este superior, toti suntem egali, insa bunul simt si respectul nu trebuie sa lipseasca.

Pana Vineri (23.Oct.2009) stai pe bara.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
invizibil
Junior

Post by invizibil » 21 Oct 2009, 10:30

Redirecturile nu le-am tinut, nu le tin si nu le voi tine deoarece nu sunt deacord cu ele. E alegerea mea personala si nu am influentat pe nimeni cu ea. Sa aducem straini pe server ("publici") nu este solutia. Si asta se vede cu ochiul liber in lista de codati si mai ales pe server cand este latency cat casa.
Toti suntem egali dar eu imi iau ban pentru ca folosesc admin_gag si ca iti vorbesc frumos. Bunul meu simt a fost prezent pe toata perioada jocului, iar respectul; scuza-ma, dar ce intelegi prin respect?; am cerut o explicatie, am primit-o si am incheiat prin a zice, ma parafrazez, "Multumesc!".

Nu trebuie sa ma placi, nu trebuie sa te plac.
Dar asta nu inseamna ca nu ne putem fii oameni. In unul sau doua cazuri ti-am scris cat apreciez ce ai facut pentru server si persoanele care-l populeaza. De cat timp sunt pe acest server (si sunt cu mult timp inaintea ta) niciodata nu ai facut o remarca binevoitoare la adresa mea, desi mi-am jucat mereu rolul "in the grand skeem" si-mi vorbesti mie de respect...
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 21 Oct 2009, 11:37

Nu am cerut si nici nu voi cere vreodata respect de la cineva.

Daca tu ceri sa fi respectat este strict problema ta. Dar ar fi bine sa sti ca respectul nu se cere, ci se castiga.

Chiar daca sunt mai nou pe server ca tine, tind sa cred ca am facut mult mai multe pentru serverul asta decat ai facut tu. Eu si cu Charliee am format echipa actuala de admini, noi am repus pe picioare un server unde domnea haosul, unde adminii erau niste Dumnezei mai mici si unde totul trebuia facut dupa placul lor.

Daca merit sau nu respect pentru ceea ce am reusit sa fac impreuna cu ceilalti, este decizia fiecaruia.
invizibil wrote:Redirecturile nu le-am tinut, nu le tin si nu le voi tine deoarece nu sunt deacord cu ele. E alegerea mea personala si nu am influentat pe nimeni cu ea. Sa aducem straini pe server ("publici") nu este solutia. Si asta se vede cu ochiul liber in lista de codati si mai ales pe server cand este latency cat casa.
Nu esti de acord cu redirecturile, dar e bine cand intri pe server si gasesti lume. Acele persoane sunt acolo datorita colegilor tai care tin asemenea redirecturi. Este bine sa traiesti pe spinarea altuia ?
Daca nu te intereseaza nici acest aspect, spune si iti deschid un alt server numai pentru tine, fara redirecturi, ca sa te poti juca singur, linistit si fara stres.
Cei care au latente mari primesc kick automat.
invizibil wrote:Toti suntem egali dar eu imi iau ban pentru ca folosesc admin_gag si ca iti vorbesc frumos.

10/19/2009 - 17:25:46: "invizibil" triggered "admin_chat" (text " ok, de acum nu o sa mai dau mesaje dcat in caz extrem. Multumesc!")
10/19/2009 - 17:26:02: "vim # no.chef" triggered "admin_chat" (text "nu mai incerca sa pari interesant si incearca sa scapi de comportamentul superior")
10/19/2009 - 17:26:42: "invizibil" changed name to "invizibil^silent"
10/19/2009 - 17:27:40: "invizibil^silent" triggered "admin_gag" (arguments: "invizibil^silent")
10/19/2009 - 17:28:02: Kick: "invizibil^silent" was kicked by "Console" (message ""Banned!"")

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
Post Reply