Droguri si prostitutie

Discutaţi cu membrii comunitaţii despre orice subiect, în limitele decenţei.

Moderator: Moderators

luc14n
Master of Spam

Re: Droguri si prostitutie

Post by luc14n » 24 Sep 2009, 00:27

Nu se fumeaza ca sa fi cool marijuana se fumeaza sa te relaxezi (doar cocalari fac asta ;) ) .. ...... decat sa te duci la o petrecere sa ii vezi pe toti morti de betii care se iau la bataie (ca alcoolul acolo duce uitativa la filmuletul ala care lam pustat cu Teo de la deko si spune ca un bentiv dupa cateva beri tine sticla invers :)) ) ........... mai bine te duci fumezi un joint si nu ai treaba cu nimeni esti in lumea ta .... nu te inetreseaza altceva decat chestile de fizica :)) de ce sa rasteste un bec la tine si multe alte exemple.
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 24 Sep 2009, 08:02

Image
invizibil
Junior

Post by invizibil » 24 Sep 2009, 08:13

Bai baieti, ce tot va certati aici? Oricum o dati e bine si e rau in acelasi timp. Nimeni nu poate fi obiectiv. Sunt persoanele care au luat droguri usoare (si aici nu pricep de ce faceti referire numai la cannabis, exista multe altele) si au incercat "consumul" de prostituate si desigur persoane care nu au incercat nici una sau doar una din ele. De aici nu poate sa rezulte decat subiectivitate; simplu din punct de vedere logic.

Eu sunt un consumator ocazional de droguri usoare. Ocazional insemnand la intervale de timp de la 1 saptamana la 1-3 luni. Depinzand de bani, stare si locatie.
Prostitutia mi se pare o prostie si zic asta pentru ca am incercat acum 2-3 ani, lasandu-mi un gust amar. Nu va ganditi ca era o vagaboanta de prin matasari etc :)) nu, era o "dama de companie" platita la vremea aceea cu 500 de euro pentru toata noaptea (eram 3 prieteni), apartament de lux, in fine, mai ceva ca in filme. Dar e mai mult decat ciudat, pentru ca esti constient de faptul ca e peste tine in pat numai ca ai cotizat la "educatia" ei de zi cu zi. Am plecat satisfacut sexual, insa pot sustine cu tarie ca am avut partide mult mai bune fara sa apelez la experienta "damelor de companie". Concluzia, mai bine dai bani la o intalnire si esti multumit ca la sfarsit femeia cu care esti face sex de placere si nu ca este platita.

Revenind la drogurile usoare, cannabis (cannabis indica, cannabis sativa si cannabis hibrid) amfetamine, metamfetamine, ritaline si preludine, acestea sunt folosite in general in scopuri pur recreative si nu afecteaza in niciun fel performantele profesionale ale celor care le folosesc, in cazul unui consum moderat. In afara cazurilor in care oamenii ajung sa consume si la munca, drogurile usoare, consumate in timpul liber si in cantitati moderate nu ii impiedica pe oameni sa isi desfasoare activitatea in bune conditii. Din punct de vedere statistic, consumatorii de cannabis (sau alte droguri usoare) au o viata absolut normala, atat din punct de vedere afectiv, cat si profesional.
vim wrote: Daca se legalizeaza, probabil ca se vor face si niste campanii de informare a tinerilor si asa vor afla o mare parte dintre ei ca Marijuana nu poate creea decat dependenta psihica, ca THC-ul (substanta activa din Marijuana), poate provoca cateva variatii de tipuri de cancer, poate afecta sistemul respirator, ale organelor de reproducere.
Studiile arata ca THC-ul nu este fatal omului decat in doze exagerat de mari, mai exact 680 kg de cannabis ar trebui fumate in 15 min pentru ca o persoana matura sa decedeze. Tetrahydrocannabinol aka THC e responsabil pentru multe beneficii in medicina, ajutand la tratarea cancerului, SIDA, scleroza etc. Acum va rog sa-mi enumerati partile pozitive ale tutunului 8)
vim wrote: Multi dintre voi vor spune ca efectele adeverse ale Marijuanei, enumerate anterior, seamana cu cele ale tabacului. Intradevar seamana, insa cantitatea de substante nocive continute de un joint este egala cu cantitatea de substante nocive continute de 1 pachet de tigari obisnuite.
Aici as vrea un link, pentru ca sunt sceptic. Nu vad legatura decat daca jointul este realizat prin amestec cu tutun. Nu vad cum ar ajunge altfel nicotina si gudronul in joint :)) zau
Image
Post Reply