Cica is banned.... reason: "banned"

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

Post Reply
Soricel
Nou Venit

Cica is banned.... reason: "banned"

Post by Soricel » 20 Sep 2009, 22:55

Foarte tare! :))
Sa intamplat acu cateva minute, am intrat pe server si era harta d2x2. Singurul pe care il stiam era TINTAX.
In fine... am jucat ce am jucat... am avut noroc si am facut scoru de 7 killuri fara sa mor. Pana cand ma palit TINTAX cu luneta.
Am incercat sa dau flash sa il fac da degeaba, ma facut. A inceput a doua tura si el a zis: "Am stiut :D" ( sau ceva de genu) si eu am zis.. evident in Gluma ca totusi nu sunt de la tara fara respect fara de ceilalti: You suck.
Imi cer scuze daca am insultat pe careva. Chiar nu a fost cu intentie.
Eu stiu ca pt injuraturi nu se dau banuri, doar MUTE sau cum io zice. :)
Si oricum... am luat ban, am incercat sa ma reconectez, si cica am luat ban pt ca am Aim.... Mno... asta chiar e f tare :)). chiar cu cateva zile in urma am fost verificat ( cu vreo 3 poze de catre Rhaoul).
Ar fi frumos daca totusi as fi verificat inainte sa primesc ban.
Daca mai doriti ceva informatii privitor la chestia asta... sa ma anuntati :).
Cu speranta ca se va rezolva problema cat mai repede... toate cele bune!
Charliee
Retired - CS Staff Leaders

Re: Cica is banned.... reason: "banned"

Post by Charliee » 21 Sep 2009, 02:02

Ban-ul l-ai primit pt o faza dubioasa in tunelul cu porti, cand ai tras foc automat pe inamicul din dreapta si ,dupa ce-a murit, pe acelasi foc (apasat de buton) s-a dus pe inamicul din partea stanga pe care l-ai omorat instant (nu erau unu langa altul si nici unul in spatele celuilalt, ci doar putin indepartati in adancime). Iar ca sa faci asta iti trebuie ori un recul f mic ori un bulan nemaintalnit. Si pe langa asta decizia mi-a fost sustinuta de cum iti vibra arma la exact inainte sa incepi sa tragi. (poate tineai prea tare de mouse)

Avand in vedere ca nu mi-ai parut a fi un jucator cunoscut pe server si intamplarea a facut ca acel traseu diagonal al tintei de la un inamic pe celalalt (pe acelasi foc automat) sa fie bun pt un tutorial de auto-aim, m-am grabit si am dat ban fara demo.

Asadar daca exista sustinatori al faptului ca esti un jucator cunoscut pe acest server neexistenta unei dovezi clare duce la ridicarea ban-ului.
Soricel
Nou Venit

Post by Soricel » 21 Sep 2009, 13:09

Pff...
Oricat de sigur ai fi tu pe tine insuti, nu cred ca ar trebui sa dai ban doar din motivele tale ca tu crezi ca eu am AIM.
Si sunt destul de cunoscut pe server. mam fo lasat o vreme pt ca am avut examene. Vb cu Dopplewipper (sper ca am scris bine) Messy ar trebui sa stie de mine, PIB iar ma stie.
Oricum... tu ai auzit de noroc? si daca nu... iti spun ca am jucat destul CS incat sa ma disper CAT noroc pot avea altii cu 3-4 headuri consecutive.
Si cu faza cu "dupa ce-a murit, pe acelasi foc (apasat de buton) s-a dus pe inamicul din partea stanga pe care l-ai omorat instant". Vrei sa spui ca ai dat pe replay si pe Slowmotion si ai vazut ca gloantele lau palit cum ziceai tu?
Is foarte frustrat cand vad ca iau ban pt ca am avut si eu putin noroc, si pe langa asta.... nici macar nu am fost verificat. Asta mi se pare destul de penibil si aiurea. Fara suparare.
Nu pun prea mare pret pe counter strike, dar serverul asta e chiar fain si imi place sa mai fac niste fraguri pe el.
Oricum... daca prin absurd nu primesc unban... ar trebui sa va verificati metodele de dat ban si de verificare! :)
Din nou... Toate cele bune!

PS: 'dubioasa'... Dubios= Nesigur, îndoielnic, suspect.
PiB
Incepator

Post by PiB » 21 Sep 2009, 13:37

eu il stiu,joaca de ceva vreme pe server avea inainte Team-204 Soricel :) coleg de camera cu Portilio :P
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Post by Doppelwhipper » 21 Sep 2009, 14:26

Si eu il cunosc. Joaca de multa vreme la noi pe server. Pe Portilio il cunosc personal. Garantez ca nu joaca cu mijloace ajutatoare. Din partea mea are liber. 8) Ramane la latitudinea ta Charliee sa-i scoti ban-ul. :mrgreen:
Charliee

Post by Charliee » 21 Sep 2009, 16:28

Soricel pararea ta va conta doar daca vei face parte din acest stuff. Pt moment e necesar sa ti-o pastrezi doar pt tine.

Pt unban am cerut ceva si l-am primit. Drept urmare ban-ul il ai ridicat. Distractie placuta pe server iar daca vei mai intampina probleme intotdeauna vei avea forumul unde lucrurile vor fi lamurite.
Soricel
Nou Venit

Post by Soricel » 21 Sep 2009, 19:22

Nu cred ca e nevoie sa iti areti superioritatea pe acest server si forum. Totusi pana la urma e doar un joc.
Dar totusi respect ar trebui sa fie, si nu cred ca eu am aratat opusul.
Etica mea imi spun ca ar fi trebuit sa imi cer scuze.... ceea ce am facut. Se pare ca etica ta e diferita de a mea, la fel si modul de a gandi.
Iti multumesc pentru ridicarea banului.
Charliee

Post by Charliee » 21 Sep 2009, 23:37

Tu tot n-ai inteles. Nu ne intereseaza parerea ta. Tu cand vi aici la noi pe forum vi ca sa ceri ridicarea ban-ului. Nu vi ca sa dai sfaturi sau sa tragi la raspundere pe careva. Ca sa ai acest drept iti trebuie o mai multa implicare in activitatea serverului.

Superior iti e orice admin de la helper in sus. Superioritatea este data de valoarea ce o aduce o anumita persoana acestui server. Faptul ca ti-am aratat-o a fost pur si simplu o reactie naturala. Tu prin primul tau post ai cerut acest lucru. Daca doar ti-ai fi expus problema si nu ai fi comentat in plus, eu nu mai eram nevoit sa ti-o arat. Daca o ceri de cele mai multe ori o vei primi, cum s-a intamplat si in cazul de fata.

Faptul ca ai luat ban pe nedrept a fost doar o greseala, si nu ceva personal ca sa incepi sa comentezi.
Daca te supara ce iti zic, imi pare rau, dar asta e adevarul si doar le zic lucrurilor pe nume, fara alte artificii sociabile, care nu ar face decat sa-ti creeze falsa impresia, ca aici iti poti permite destule. Ce te-ar face, pe viitor, sa gresesti din nou.

Tine minte, este un server public si nu unul privat, unde sa ceri socoteala pt banii tai. Si ca-n orice comunitate publica sfaturile/mustrarile vin numai din interior (staff, jucatori foarte fideli) iar cele din exterior sunt doar niste comentarii care trebuiesc desfasurate in sectiunea Reclamatii sau in sectiunea General.

Iar data viitoare cand vrei sa arati respect limiteaza-te numai la expunerea propiei tale probleme. Degeaba zici ca arati respect daca nu cunosti semnifactia cuvantului.

Spor la joc!!
Soricel
Nou Venit

Post by Soricel » 22 Sep 2009, 00:46

Nici tu nu ai inteles prea mult din ce am vrut sa spun. Oricum nu mai este important.
Iti multumesc inca o data de ridicarea banului si imi cer scuze pentru neplacerile create.
valentin*mzq
Nou Venit

Post by valentin*mzq » 10 Oct 2009, 20:59

nu are aimu mare :)) are pe un monitor doua arme si daia ia omarat pe amndoi :)) numai asa :naughty: le da la cs asta :))
Post Reply