urat din partea adminilor ...

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

Post Reply
- eazy (e).
Nou Venit

urat din partea adminilor ...

Post by - eazy (e). » 19 Aug 2009, 22:23

Data si ora "incidentului" : 19 Aug 2009 (in juru` orei 22:00)
Motiv ? .. "prea multa discutie" .. :|

Nu cred ca asa se procedeaza corect dar daca asta este politica serverului .....no comment ..
Am luat un ban penibil de la un admin pe care nu l-am vazut niciodata pe server de cand joc pe evosys .. (sica) ..

Nu stiu pe ce perioada de timp am fost banat ...plus ca mi se pare foarte penibil din partea unui admin sa abuzeze in halu asta de accesele sale ...
V-as ruga daca se poate sa imi scoate-ti si mie banu` si sa mai lucrati la atitudinea adminilor (unora) ..
buburuza killed - eazy (e). with glock18
buburuza killed self with worldspawn
(sica) killed B|mBo with grenade
*DEAD* - eazy (e). : p.lm..

coza is joining the Terrorist force (auto)
Unknown command: rifr
*DEAD* >blind< : :))

[ADMIN] Command (sica) used command admin_gag - eazy (e). [5. Minutes ( say / sa

*DEAD* - eazy (e). : sica nu te supara pa mine..dar exagerezi cu gagurile..nu injurasem pa nimeni :|

*SPEC* -kdZ : eazy

AnAnAS (RADIO): Fire in the hole!
-> Message from Admin (sica) : ai zis "p.lm"
*DEAD* - eazy (e). : ?

*SPEC* -kdZ : ai vbit vulgar e de ajuns

(sica) killed >blind< with awp
*DEAD* >blind< : ahhh

*DEAD* -kdZ : nu trebuie sa injuri pe cineva

Unknown command: rifr
>blind< : ms admin

- eazy (e). : pai am zis./..si asta inseamna ca am injurat pe cineva anume?
*DEAD* - eazy (e). : frate..invatati in primu rand ce inseamna limbaj vulgar ofensator ...apoi aplicati pedepse..

PIULITZA killed Dante with m4a1
-> Message from Admin (sica) : orice injuratura se penalizeaza,indiferent ca o adresezi cuiva sau nu
*DEAD* -kdZ : frate daca nuti convine dute pe forum te rog frumos

-> Message from Admin (sica) : asa ca nu mai comenta
Kicked by Console: "prea multa discutie"
Kicked :"prea multa discutie"
] retry
Commencing connection retry to cs.evosys.ro
Connecting to cs.evosys.ro...
You have been banned from this seerver
Am fost si eu admin pe foarte multe servere dar niciodata nu am avut o asa atitudine fata de restu persoanelor din juru meu ..
Eu cred ca putea sa treca cu vederea un simplu "p.lm" nevinovat si neadresat cuiva anume ..
Dar daca se recurge la ban deja incep sa imi schimb parerea despre evosys :(
Daca doriti sa imi scoateti banu` e ok ..daca nu ..v-am salutat si mi-a facut placere sa joc pe evosys :)
Image
GOkU
Vorbaret

Re: urat din partea adminilor ...

Post by GOkU » 19 Aug 2009, 22:29

presupun ,adik nu presupun sunt mai mult ca sigur ca banul l-ai luat pe motiv de retry la gag cel mai probabil 5- 10 minute . Ce nu tie clar : ai zis ce ai zis si pe urma gag , tu dak ai mai fost admin pe alt server ar fi trebuit sa stii ca dak iti dai retry cand ai gag se penalizeaza prin ban , asa ca (sica ) a procedat corect , oricum probabil ca tia si expirat banu .
FIE VORBA INTRE NOI / MAI BINE TE-NTORCI LA OI
BECALI PLEACA DIN GHENCEA
VINDE STEAUA SI PLEACA CIOBANE
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 19 Aug 2009, 22:31

Ti sa spus de ce ai primit gag si tot insistai cu discutile. Un server de jocuri este destinat JOCULUI. Vrei sa discuti, te duci pe chat, pe forum, cu prietenii in bar.

Banul a fost dat de mine, pe o perioada de 15 min.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
- eazy (e).
Nou Venit

Post by - eazy (e). » 19 Aug 2009, 22:45

nup ...nu am dat retry la gag ... :(
*** v1orel killed coza with a headshot from m4a1 ***
*** v1orel killed SoNg[0]Ku with a headshot from m4a1 ***
[INFO] - eazy (e). Is No Longer Gagged
z3r0 killed TINTAX with m4a1
Message Disp
...uitasem sa cuprind si partea asta in postu de mai sus ...dar nu am dat retry ..

...si ca un PS:
Reguli Generale

1. Nu se acceptă un limbaj vulgar, ofensator, defăimator la adresa celorlalţi jucători, din partea NIMANUI. => kick; la repetare ban 5 - 30 min
...nu am ofensat pe nimeni ...era doar un fel de a-mi exprima dezamagirea.. :roll:

-- 19 Aug 2009, 22:43 --
vim wrote:Ti sa spus de ce ai primit gag si tot insistai cu discutile. Un server de jocuri este destinat JOCULUI. Vrei sa discuti, te duci pe chat, pe forum, cu prietenii in bar.

Banul a fost dat de mine, pe o perioada de 15 min.
ok ..tu m-ai lamurit in privinta banului :)
Probabil ca nu ai nevoie dar o sa te lamuresc si eu cu 2 chestii .
1.nu am ofensat pe nimeni si nu am folosit un limbaj vulgar :) (acum depinde ce intelegi tu prin p.lm..nu stiu ce injuratura iti inchipui tu ca ar putea sa fie si cat de jignit te-ai simtit sau s-au simtit ceilalti playeri)
2.Ban se da la repetarea cuvintelor "vulgare" in nici un caz ca ti se pare tie ca vorbesc prea mult :D (vezi regula)

..in concluzie ..daca vroiai sa dai dovada de caracter ma atentionai "verbal" sa nu mai folosesc cuvantu ala si era ok ..(imi ceream si scuze)
Dar intentia ta a fost sa arati cine e sefu` ...asta se numeste si GRANDOMANIE :)

..oricum multumesc ca m-ati lamurit :D
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 19 Aug 2009, 22:47

Nu este imperios necesar sa insulti pe cineva pentru a se lua masuri impotriva ta. Chiar si o simpla injuratura, poate sa deranjeze. Auzim destule injuraturi cam pe oriunde ne`am duce. Pe server nu vrem sa avem parte de acelasi comportament demn de maidan.

Iti place, ramai. Nu`ti place, ne`a facut placere de cunostinta.
- eazy (e). wrote:...nu am ofensat pe nimeni ...era doar un fel de a-mi exprima dezamagirea..
Exista cateva reguli de bun simt, care sunt de parere ca nu mai este nevoie sa le trec in regulamentul serverului. Sau este ?
- eazy (e). wrote:Dar intentia ta a fost sa arati cine e sefu` ...asta se numeste si GRANDOMANIE
Intentia mea ea fost, este si va fii sa scap de cei cu gura spurcata. Este cazul sa iti amintesc cum se numesc cei fara limita de bun simt ?

Deja tinde catre ridicol aceasta discutie si ai ajuns sa te contrazici singur. Ti sa explicat situatia, vrei sa te conformezi pe viitor, foarte bine. Nu vrei, vezi mai creea un topic la fel de ridicol ca acesta si cu acelasi substrat "eu sunt destept. adminii sunt puerili. vreau unban".

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
- eazy (e).
Nou Venit

Post by - eazy (e). » 19 Aug 2009, 22:55

ok ..nu vreau sa mai continui discutia ca sa ajunge probabil sa ne certam ..
vreau sa ramanem prieteni si sa dam dovada de maturitate ..
Sunt regulile voastre iar eu ca oaspete trebuie sa le respect ..asta am inteles :)
Am vrut doar sa subliniez ca nu e absolut deloc greu sa "cantaresti" cand a fost si cand nu a fost cu intentie si cand e sau nu e nevoie sa facem pe sefii :)
Va salut :D
Image
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 19 Aug 2009, 22:57

De la o vreme incoace, tot timpul acuzati adminii fara a avea macar vreo vina, voua nu va mai comvine nimic, aveti doar drepturi, si nici o indatorire.Omule, ti-am explicat si pe server , ca pe noi nu ne intereseaza ce iti bagi tu si in cine, nu ne intereseaza daca acea injuratura ai adresat-o sau nu cuiva anume.Cand injura careva, primeste gag, iar daca insista primeste si ban.Astea sunt regulile, si va rugam sa le respectati, in caz contrar , sunteti liberi sa plecati pe alte servere.
Image
- eazy (e).
Nou Venit

Post by - eazy (e). » 20 Aug 2009, 14:38

(sica) wrote:De la o vreme incoace, tot timpul acuzati adminii fara a avea macar vreo vina, voua nu va mai comvine nimic, aveti doar drepturi, si nici o indatorire.Omule, ti-am explicat si pe server , ca pe noi nu ne intereseaza ce iti bagi tu si in cine, nu ne intereseaza daca acea injuratura ai adresat-o sau nu cuiva anume.Cand injura careva, primeste gag, iar daca insista primeste si ban.Astea sunt regulile, si va rugam sa le respectati, in caz contrar , sunteti liberi sa plecati pe alte servere.
ok ..nu o sa ma repet :) am spus si mai sus despre ce a fost vorba si care sunt relatiile in care vreau sa ramanem..
nu am injurat si nu mi-am bagat nimic in nimeni..era pur si simplu un "mod" de a-mi expriam nemultumirea (nemultumire despre felu in care jucam..nu ma certam cu nimeni)..
Poate ca am gresit eu ..poate ca nu ati stiut sa "lasati" de la voi ..acum ce mai conteaza? ..treaba am lamurit-o deja :)

-- 20 Aug 2009, 14:38 --
Deja tinde catre ridicol aceasta discutie si ai ajuns sa te contrazici singur. Ti sa explicat situatia, vrei sa te conformezi pe viitor, foarte bine. Nu vrei, vezi mai creea un topic la fel de ridicol ca acesta si cu acelasi substrat "eu sunt destept. adminii sunt puerili. vreau unban".
imi pare foarte ca asta este parerea ta ..si anume ca vreau sa fac pe desteptu` ..
Dar te asigur ca daca vroiam sa imi arat inteligenta sau nivelu` iq`ului ..cu siguranta nu o faceam pe un forum ..mai ales la sectiunea Counter Strike.
Ok ..eu am zis ca vreau sa ramanem prieteni si sa dam dovada de maturitate..asta nu inseamna ca ma contrazic..
Dar daca asta e atitudinea ta fata de membrii comunitatii ..doar pentru faptu ca ai un grad mai mare in lumea asta virtuala deja cred ca ai probleme de personalitate ..fara suparare ..
Atata timp cat eu mi-a exprimat relatiile in care vreau sa ramanem nu inteleg dc faci asemenea afirmatii ..
Cu toate ca e foarte simplu ...simti nevoia sa ai ultimu` cuvant si aici ajungem din nou la Grandomanie ..
Image
Post Reply