STAU SI MA UIT CAT DE PENIBILI SUNT UNI

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike 1.6

Moderator: Moderators

Post Reply
COQs
Nou Venit

STAU SI MA UIT CAT DE PENIBILI SUNT UNI

Post by COQs » 30 Jul 2009, 23:52

Jucam intro zi pe server cum fac mai mereu si il rog pe un amic de-al meu sai intre cu nick-ul COQs (automat la dat afara ca cica nick ul e re zervat)atunci ii zic sa intre cu SIX ,nici o problema vreo 20 min pana a intrat Saber care ii face poze(neiesind nimic in poze) ii da ban pe motiv ca ar fi COQs (ne fiind nici o problema sa joace in continuare avand ip dinamic (ii face si a 2 oara TOT SABER poze iesind bune )il lasa sa joace in continuare(evident juca cu alt nick).CAT DE PENIBIL SA FII CA ADMIN SA DAI BAN UNUI JUCATOR PE PRESUPUNEREA CA E CINEVA(PATETIC)
Last edited by COQs on 30 Jul 2009, 23:54, edited 1 time in total.
vim
Mini tehnicus

Re: STAU SI MA UIT CAT DE PENIBILI SUNT UNI

Post by vim » 30 Jul 2009, 23:54

"Intr-o zi" insemnand cand mai exact ?

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 31 Jul 2009, 08:36

Mai exact acum 2-3 saptamani...Nu mai stiu exact pentru ca nu este foarte important...
Faza a fost asa:
- A intrat cu numele respectiv.
- M-am uitat la ip si era din aceeasi clasa ca si a ta.
- Am facut poze si am cerut id sa le adaug la colectie :D
- Ban oricum dadeam!

Acum presupunand ca i-am facut poze din nou aceluiasi jucator...inseamna ca el are 2 id-uri de mess ca daca il vedeam pe acela nu era logic ca nu mai iau pozele? Sau toate acestea sunt doar aberatii?
Astept cu nerabdare sa te prind pe server :)

Hf in continuare! :D Dar pana cand?
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc
COQs
Nou Venit

Astept cu nerabdare sa te prind pe server

Post by COQs » 31 Jul 2009, 11:52

Pe server nu prea ai cum sa ma mai prinzi pentru ca am ip dinamic (am schimbat providerul) si joc si cu nick diferit de fiecare data cand ma loghez. si atata timp cat pozele ies cum trebuie e greu sa ma prinzi (ar trebui sa dai ban la toti jucatori din galati care intra pe server daca te ei dupa ip).Da tu nu intelegi un singur lucru ca nu s-ar fi ajuns aici daca erai intelegator si mai fi inteles ca atunci chiar nu stiam ce is alea poze si ca chiar le-am sters fara sa imi dau seama (si ca nu am jocat codat niciodata).Dar cred ca problema stiu unde este.problema este a celor care detin aceste serve.dand admin la jucatori fara experienta si cu varste fragede.pe alte servere unde admini au ceva experienta si o varsta mai inaintata nu se intampla asemenea probleme .oricum am vazut ca pe acest server nu sunt apreciiati jucatori de valoare (tot acelasi jucator care a intrat cu nick ul SIX a luat ban mai tarziu de la vim pe motivul ca juca prea bine (I.O.N S.A.F.A.R.I ERA NICKUL CU CARE JUCA)fara poze fara demo direct ban.ca majoritate dintre jucatori de pe server nu inteleg ca sunt uni jucatori care cand jucau ei CS majoritatea adminilor de pe servere nu ajungeau la tastatura .da oricum am observat ca asemenea atitudine nu ramane ne sanctionata (ati ramas pe server admini si cu propritaru exact cum v-am predestinat)numai bine si ne vedem pe server(cat despre locatie cand ma loghez nu apare Galati asta ca sa ii dau bataie de cap lu Saber)
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 31 Jul 2009, 12:01

Tin sa precizez ca media de varsta la noi pe server la nivelul adminilor e 22 de ani.Legat de problema ta, deja incepi sa ma iriti si pe mine cu toate ca am fost pana acum indiferent.Safari ala a fost prins codat, nu a luat ban pe degeaba, aici nu se face asa ceva.Si ce ai predestinat tu e chiar fals pentru ca acum serverul merge foarte bine si e chiar intr-o urcare continua.
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 31 Jul 2009, 12:37

COQs wrote:tot acelasi jucator care a intrat cu nick ul SIX a luat ban mai tarziu de la vim pe motivul ca juca prea bine (I.O.N S.A.F.A.R.I ERA NICKUL CU CARE JUCA)fara poze fara demo direct ban.
https://static.evosys.ro/camo/api/63fa28492e87f4f5350f3f16a6061d72632803d9/687474703a2f2f696d672e65766f7379732e726f2f64756d702f77727132312e6a7067
COQs wrote:ati ramas pe server admini si cu propritaru exact cum v-am predestinat
Cred ca te`ai uitat pe alt server.

Desi acest topic a fost deschis la "General" se vrea a fi mai mult o reclamatie si o tragere de maneca. Totusi nu inteleg motivul.
Din dibuite am inteles ca ti`au fost facute poze in trecut de Saber si tu in loc sa le dai, le`ai sters. Chiar daca nu te pricepeai, un om matur si cu capul pe umeri ar fi trebuit sa realizeze ca atunci cand ajunge la casa de la supermarket daca da foc la bani, in loc sa plateasca produsele achizitionate cu ei, se va linge pe bot de acele produse.

No money ? No goodies !
No screenshots ? No playing !
COQs wrote:Pe server nu prea ai cum sa ma mai prinzi pentru ca am ip dinamic (am schimbat providerul) si joc si cu nick diferit de fiecare data cand ma loghez.
Mai este cazul sa iti reamintesc ca suntem singurul server din romania care nu isi mai ridica problema IP-urilor dinamice ? Avem admini care fac parte din echipa de ani de zile si posibilitatea de a restrictiona accesul pe server partial ori total, pe tari, orase sau clase de ip-uri.
Am mai avut jucatori care se bateau cu pumnul in piept ca ei or sa mai joace chiar si dupa ce au calcat pe bec, insa dupa cateva zile nu a mai auzit nimeni, nimic de ei. Au incercat sa intre in casa prin usa inchisa cateva zile, dar pana la urma si`au traumatizat si putinele perechi de neuroni ramase si au renuntat.
COQs wrote:Dar cred ca problema stiu unde este.problema este a celor care detin aceste serve.dand admin la jucatori fara experienta si cu varste frage
Multi dintre adminii de la noi, au numarul la incaltaminte mai mare decat varsta unora dintre jucatori, asa ca motivul acesta nu prea e valabil si la noi. Desi unii dintre ei ma cam calca pe bataturi ca sunt "mutulica" pe forum, atunci cand sunt pe server, isi fac treaba bine si cu seriozitate maxima, dupa cum spuneam, unii de cativa ani.

Desi topicul are tenta de reclamatie; una facuta dupa 2 saptamani, ceea ce nu prea se pupa cu regulamentul, il voi lasa deschis de dragul conversatiei si pentru a mai primii ceva informatii. Poate totusi ai incurcat serverele :)

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
I retired from here
COQs
Nou Venit

Din dibuite am inteles ca ti`au fost facute poze in trecut

Post by COQs » 31 Jul 2009, 23:28

Nu vim nu a fost asa.el m-ia facut poze si nu a avut rabdare sa le caut (ne stiind cum si unde sa le cau)mia dat ban.dupa care am intrat pe evo 2 unde m-ia facut si Goku poze (avand rabdare si stiind sa de indicati folositoare ca de aia e admin )am reusit sa gasesc pozele si le-am trimis .dupa care am sters pozele fara sa imi dau seama, nemai fiind confruntat cu asemenea reguli pe alte servere.vazand ca banu persista am facut con pe forum sa vad si eu carei treaba . a intrat SICA si mi-a zis de poze si de aici a inceput tot scandalu (eu stergand pozele).da nu vad undei problema ca eu am jucat pe server si mi s-au facut poze si au iesit bune si am jucat si cu nic ul SIX o buna bucata de vreme si mi s-au facut si cu nickul asta poze si nu una mai multe si au iesit bune pana Saber si-a dat seama ca as fi COQs si de aici alt scandal.(da oricum vim daca vrei lamuriri poti sa vezi topicurile precedente) asta e problema cu admini neexperimentati.(si sica tu te lamentezi degeaba ca nu e vorba despre tine sau despre cei care isi fac treaba si chiar isi dau seama care sunt raspunderile lor ca admin e vorba despre restu care sunt admini de dragu de a fi admin
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 31 Jul 2009, 23:52

Nu eu ti-am facut poze ci Espada...
Ban ai primit de la mine pentru ca ai reintrat si tot eu am descoperit ca esti SIX pentru ca erai arogant si te bagai aiurea in discutii...
In rest de ce sa zic...

Numai bine!
Hf pe alte servere!
COQs
Nou Venit

pentru ca erai arogant si te bagai aiurea in discutii

Post by COQs » 01 Aug 2009, 10:41

Faza cu bagatu aiurea in discutii nu e adevarat, m-am bagat atunci cand ia retras adminu lu Espada .si eram bucuros ca mai scapase serveru de un admin (parvenit)care nu avea nici o treaba cu administarea unui server (da cred ca era vrun prieten de-al tau de ai sarit asa ca ars cand m-am luat de el).si ti-ai pus ambitia sa nu mai joc pe server
SabeR
Master of Spam

Post by SabeR » 01 Aug 2009, 10:43

Nope, sunt cam 600 km intre noi si nu am vorbit niciodata cu el.
Eu nu am fost de accord cand i s-a dat accesul pe server pentru ca era indisciplinat si inainte sa primeasca primise si ban de la mine pentru ca nu vorbea frumos... Cu timpul a ajuns pe linia de plutire dar se pare ca nu pentru mult timp... :naughty:
COQs
Nou Venit

Post by COQs » 01 Aug 2009, 11:11

``Ban ai primit de la mine pentru ca ai reintrat si tot eu am descoperit ca esti SIX pentru ca erai arogant si te bagai aiurea in discuti``

Deci pana la urma banul meu se trage din cauza unui admin iresponsabil(Espada).acum el nu mai e admin ,da nici eu nu pot sa mai joc pe server cu COQs.cat despre bagat aiurea in seama inafara de topicul in care eram bucuros ca i s-a reatras adminu unui admin [parvenit (Espada)]care nu avea nici o treaba cu administrarea unui server poti sa imi zici in ce discutii m-am mai bagat?
puka
Incepator

Post by puka » 10 Aug 2009, 15:21

Cel putin te-ai descarcat in atatea zeci de cuvinte pentru ca oricum n-ai rezolvat nimic fara niste dovezi evidente + nerespectarea regulilor serverului
Fiecare mai greseste, dar experienta si contributia fiecarui admin de atatia ani este importanta pe acest server.

P.S. Incearca sa vorbesti mai putin, mai concret si numai cand e cazul :idea:
DEViANT
CS Team

Post by DEViANT » 10 Aug 2009, 23:32

puka wrote:Cel putin te-ai descarcat in atatea zeci de cuvinte pentru ca oricum n-ai rezolvat nimic fara niste dovezi evidente + nerespectarea regulilor serverului
Fiecare mai greseste, dar experienta si contributia fiecarui admin de atatia ani este importanta pe acest server.

P.S. Incearca sa vorbesti mai putin, mai concret si numai cand e cazul :idea:

Sa stii ca ai foarte mare dreptate puka ... nu are rost sa scrie atatea posturi pentru nimic, cand le putea scrie toate odata . Si inca ceva COQs , chiar se potriveste numele topicului : "STAU SI MA UIT CAT DE PENIBILI SUNT UNI" ca si eu stau si ma uit cat de penibil esti tu :lol: . Te rog frumos, mai termina odata cu toate "insultele" astea la adresa adminilor, si nu te baga in alte discutii (cum ar fi luarea accesului lui Espada ; sunt 100% sigur ca el era deja suparat ca ii va lua adminul , nu sa mai rasucesti si tu cutitul in rana dandu-ti aere de vedeta pe server)

Asta chiar trebuia sa o zic, scuze de offtopic, dar nu m-am putut abtine :| ! La revedere ;) !
EvoSys Addicted
Post Reply