Crosshair la Awp

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Crosshair la Awp

Post by Doppelwhipper » 09 Sep 2008, 18:26

respect baietzii! am facut SS la un tip cu nickname EvasTemplar si am constatat intr'una din poze ca avea crosshair la awp fara sa puna zoom. am discutat problema cu el si mi'a zis ca e de la joc ca are in folderul models din cstrike modelul respectiv. I'am cerut mdl'urile si le'am bagat in folderul meu din cstrike. Si mi'a aparut crosshair la awp. Detin modelurile pls contact me 8) Sunt confuz :shock: ...e legal asa ceva?
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Re: Crosshair la Awp

Post by (sica) » 09 Sep 2008, 18:32

Am vazut si eu poza si parerea mea este ca poate fi considerat "cod" deoarece te ajuta intr-o oarecare masura....
Image
Skynet
Banned
Banned

Post by Skynet » 09 Sep 2008, 18:49

Nu stiu cum e pe alte sv dar aici NU e voie cu asa ceva.
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 10 Sep 2008, 12:43

Am primit si eu SS-ul de la (sica). Cross-ul la awp se foloseste in versiunea 1.1 pe cand noi jucam 1.6 si este total interzis chiar daca respectivul zice ca este script.
Paradox lexical:
Propozitia urmatoare este adevarata. Propozitia anterioara este falsa.
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 10 Sep 2008, 14:36

Deci hai sa va explic...In primul rand tinta aceea nu e de la vrun SCRIPT sau vro comanda din cs!!! Pur si simplu este un model ca toate celelalte modele.Cum adica? Pai acea tinta face parte din textura awp-ului

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 10 Sep 2008, 16:43

Bon, hai sa caut si eu versiunea aia si vedem apoi daca ma mai intrece careva in awp :twisted:
Paradox lexical:
Tornada
Retired - CS Staff Leaders

Post by Tornada » 10 Sep 2008, 17:44

de aceeasi parere cu opyum acea tinta te ajuta..plus k nu esti tu sigur k era model..
Image
Skynet
Banned
Banned

Post by Skynet » 10 Sep 2008, 19:17

E un model, am vazut si eu. Nu aveti ce cauta cu asa ceva pe server !
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 10 Sep 2008, 21:43

Ciocanescu alias Tornada wrote:de aceeasi parere cu opyum acea tinta te ajuta..plus k nu esti tu sigur k era model..
Ba da stiu foarte bine ca era model...(nu aveti mai multe poze, mai ales cand incarca awp sa vedeti ca e model nu vrun cod sau ceva de genu)
Skynet wrote:E un model, am vazut si eu. Nu aveti ce cauta cu asa ceva pe server !
Sky cu model nu ai voie da cu spr ai !! ...nu :lol:

P.S. Acum 10-11 luni (cam asa) am intrebat si eu daca e voie cu asa ceva pe sv, la care nu am primit nici un raspuns, nici pozitiv nici negativ :( (pe timpul ala se ocupa charliee calumea de sv)
Uite unde am intrebat eu:
http://forum.evosys.ro/viewtopic.php?f=8&t=272

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 10 Sep 2008, 21:54

un mic offtopic.
De server ne ocupam si acum, numai ca in ultima perioada serverul a cazut pe locul 2 pentru mine din cauza unei raceli groaznice, iar ptr Charliee din cauza sesiunii.
Vom revenii 8)

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 10 Sep 2008, 22:12

:o #-offtopic Cineva nu si-a luat examenele si vine la toamna ? :twisted:
Paradox lexical:
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Post by Doppelwhipper » 11 Sep 2008, 01:28

Ba da stiu foarte bine ca era model...(nu aveti mai multe poze, mai ales cand incarca awp sa vedeti ca e model nu vrun cod sau ceva de genu)

la intrebarea lui Ciubey...am incercat si eu modelul k i'am cerut tipului mdl'urile. crosshairu' la incarcarea awp-ului urmeaza fidel varful tevii...deci face asa o bucla in jos si se pozitioneaza automat la pozitia initiala...desi la armele normale tinta dispare sau ramane in centru :shock:
SUNT DE PARERE ca e kiar model,fisierele care trebuie bagate in folder sunt in format mdl.
Insa sunt de accord k acest lucru sa fie interzis pe server. E un ajutor major... :evil:
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 11 Sep 2008, 10:28

:lol: Ajutor major ??? :lol: Hai laso in colo de treaba, de parca sunem intro cupa ceva ca sa se interzica acest mdl :lol: Daca e sa o luam asa, hai sa interzicem si orice cfg, orice spr, sa interzicem tot :mrgreen: . Daca crezi ca "E un ajutor major..." baga si u acel mdl , sa se ekilibreze balanta #-love

OFFTOPIC:
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Post by Doppelwhipper » 11 Sep 2008, 14:01

ti-am spus Ciubey ca am încercat acel mdl. daca e sa fie legal atunci hai sa cadem toti la o parere! nu ca :1.tu vii k e voie
2.Skynet k nu e voie
3.Opyum nu e voie
4.Ciocanescu nu e voie
5.Eu hai sa zicem ca daca se pune problema sa nu mai avem nici cfg nici bunny hop nici nimik atunci as zice si eu ca nu...decat sa renunt la cfg. :mrgreen:
DAR VREAU SA CADEM TOTI LA O INTELEGERE! DA SAU BA? :lol: :shock:
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 11 Sep 2008, 22:48

Ajutor este daca sti sa il si folosesti. Reculul la awp este diferit de la taticul "valve" fara zoom, asa ca iti mai trebuie si un pic de stiinta, chiar daca ai modificat un model.
Cat despre interzicerea folosirii acestuia, mie unu imi e indiferent. In fond si la urma urmei e doar un model schimbat. Daca jucatorul e bun si stie sa il foloseasca, ciubucu lui, daca nu, ura si la gara.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
Post Reply