Banat fara vina

Cereri unban / Propuneri ban.
Cererile de unban se fac în maxim 48 de ore de la primirea banului.

Moderator: Moderators

Locked
il0n1k
Nou Venit

Banat fara vina

Post by il0n1k » 19 Apr 2010, 15:58

Salutare tuturor numele meu este Justin si joc pe server cu nickul il0n1k. Astazi in timp ce ma jucam, Halexandra mi'a facut poze dupa care mi'a cerut logic id-ul. Fara sa stau pe ganduri i l'am dat , dar spre marea mea surprindere cand am fost nevoit sa i le dau am constatat ca efectiv nu le aveam in cstrike mai precis erau 5 poze facute de alti admini mai demult ( i le'am dat si palea). Dupa procedura mi'a dat ban. E posbil sa fie vreo eroare sau ceva de genu si sa nu sa mi se fi salvat pozele? Aceasta este o cerere de unban , si va rog sa luati in considerare ca pana acum mi'au facut minim 5 admini poze (sa nu mai zic ca tintax imi facea mereu cand ma prindea ) , mai ales in perioadele in care eram primul din top si mereu am iesit curat, asa ca nu vad de ce as juca acum codat daca nu am nevoie si joc oricum bine. E o simpla problema de logica . Multumesc anticipat
invizibil
Junior

Re: Banat fara vina

Post by invizibil » 19 Apr 2010, 16:12

Halexandra a procedat corect si asa ar fii facut oricare alt admin.
Insa cum a spus ilonik, e o problema de logica si eu nu prea vad logica in ideea ca ilonik ar juca cu cod atata timp cat era in top. Adica fiind verificat periodic in momentele sale bune a iesit curat. Acum s-a intamplat ceva si nu gaseste pozele tgv.
Am jucat cu el in aceeasi echipa la concursul precedent si ca admin pe server am jucat de nenumarate ori. De verificat nu mai zic, l-am tot pozat si mereu a iesit ok.
Parerea mea e ca merita prezumtia de nevinovatie.
Image
M1noS
Incepator

Post by M1noS » 19 Apr 2010, 16:22

Invizibil , lucrurile nu stau chiar asa.
Este baiat bun , joaca bine , halexandra a procedat mai mult decat corect , chiar eu am rugat'o sa se uite pe el si eventual sa-i faca niste poze.
Nu sunt singurul care il suspecteaza , m-am uitat pe el din greseala si am observat niste faze clare de wall , nu ma poate contrazice , am jucat cu wall la viata mea de m-am plictisit :) , am jucat si pe servare de top si n-am fost prins pentru ca stiam sa nu ies in evidenta.
Nu am zis ca joaca tot timpul dar azi a jucat cu wall fara discutii , macar sa recunoasca , sa-si ceara scuze si sa numai joace vreodata mai ales ca stie jocu foarte bine.
PS: Nu am nimic cu tine si meriti unban.

Sper ca n-am deranjat pe nimeni cu acest post.
Image
gMrrr
Happy Camper

Post by gMrrr » 19 Apr 2010, 16:27

nu e cazul sa vorbim despre oarece prezumtie de nevinovatie...
nu vreau sa discut despre faze suspecte de wall sau chestii de genul acesta..chiar deloc
dar pozele nu dispar pur si simplu...
imi pare rau ca am ajuns la aceasta concluzie in cazul tau Justine
hurry to meet death or you place will be taken
hale
Junior

Post by hale » 19 Apr 2010, 16:31

Salut. Nu cred in ideea vreunei erori, atata timp cat l-am rugat pe vim sa-mi faca si mie ss-uri. Bineinteles ca le-am gasit.
E si normal sa-i iei apararea, Relu, atata timp cat esti prieten cu el.Dar aici nu se scot banurile pe prietenie. Din partea mea, banul ramane.O zi buna!
Image
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 19 Apr 2010, 16:50

Sincer si mie mi s-a parut k ai avut ceva, dupa d2 te-am tot urmarit si prea le nimerei mereu. ( nu am chef sa dau acum exemple) , dar cine stie poate ma insel (slabe sanse).

Oricum ca sa sar in ajutorul tau ( sau sa iti creez o portita de scapare ) , vezi inainte sa intri in folderul cstrike daca mai ai 2 foldere numite cstrike_lv si valve_lv, daca da intra in cstrike_lv si pozele tr sa fie acolo 100% (automat pui si printscreen-ul continutului folderului sa confirm daca e autentic sau facut de tine:P ), daca nu asta e viata , o sa se considere ca ai wall si banul ramane:) .
OFFTOPIC:
Nu ma intrebati dc se creaza folderul cstrike_lv , deoarece habar n-am dar toate demourile ss etc se salveaza acolo, asa k va rog cand cineva va spune k nu a gasit pozele rugatil sa caute si in folderul cstrike_lv ( se afla in acelasi director/folder cu cstrike sau valve.
Bafta :)

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
il0n1k
Nou Venit

Post by il0n1k » 19 Apr 2010, 17:08

Prieteni imi pare rau ca ganditi asa dar pur si simplu nu am pozele , nu s'au salvat nu stiu ce s'a intamplat dar sincer nu exista nici o logica in ceea ce spuneti. Mi'au fost facute poze de nenumarate ori si mereu am iesit curat plus de asta mereu am fost in top printre primii 3 de ce dracu as juca cu coduri?! Doar nu sunt inconstient ... pur si simplu NU SUNT POZELE acolo unde ar trebuii sa fie! Regret ca in cazul in care nu mi se va scoate banul voi parasii serverul efectiv dintr'o mare prostie...
gMrrr
Happy Camper

Post by gMrrr » 19 Apr 2010, 18:14

logica nu exista in ceea ce sustii tu...cum de "n" ori ai gasit toate pozele facute...si azi pur si simplu aceste poze nu exista
mi se pare foarte ciudat sa sustii o asemenea gogomanie si sa afirmi ca nu ne exprimam logic
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Post by rhaoul » 19 Apr 2010, 19:11

HalfLife00.tga - 900.0 Kb
HalfLife01.tga - 900.0 Kb
HalfLife02.tga - 900.0 Kb
Acestea sunt pozele,in caz ca nu pot fi vizionate revin cu un edit..

[ADMIN] Command: rhaoul used command admin_unban 109.96.172.15
Bafta!
il0n1k
Nou Venit

Post by il0n1k » 19 Apr 2010, 19:23

Din fericire am gasit pozele. Greeala mea a fost ca eu tot cautam in cstrike din steam unde eram obisnuit si am uitat k de 1 sapt joc d cstrike normal. Sincer sa fiu din pozele alea sigur am wall + aim + speed+ce mai vreti voi ...ca park asa ati spus majoritatea ca eram mai mult ca sigur codat. Dar dak chiar vi sa parut dc nu ati luat voi masuri?

Image
gMrrr
Happy Camper

Post by gMrrr » 19 Apr 2010, 20:33

Prietene, masurile unui admin nu se iau dupa "mi se pare, parca" sau orice alta chestie de acest gen. Ai gasit pozele in timp util, ti s-a scos banul...lasa impresiile acum ca nu isi mai au rostul
rhaoul
Retired - CS Staff Leaders

Post by rhaoul » 19 Apr 2010, 20:35

E de datoria lor sa fie sceptici(nu paranoici) in privinta jucatorilor.
Din moment ce tu nu dai pozele in prima instanta,adminul este indreptatit sa creada ca aveai wall.Asta este si motivul pentru care se da permanent.
hale
Junior

Post by hale » 19 Apr 2010, 22:56

Ma bucur ca totusi ai gasit pozele. Spor la fraguri!
Image
Locked