fy_snow ?!

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike.

Moderator: Moderators

opyum
CS Staff Leaders

fy_snow ?!

Post by opyum » 09 Oct 2008, 11:47

Vreau si eu sa stiu cu ce ajuta harta aceea la server... Dupa parerea mea este doar o harta de frag-uri multe si rapide..o modalitate de a "trisa" pentru top.
Paradox lexical:
Propozitia urmatoare este adevarata. Propozitia anterioara este falsa.
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Re: fy_snow ?!

Post by (sica) » 09 Oct 2008, 13:17

Da :|.....de acord cu tine opyum...eu cred ca nu ar trebuii sa existe pe server.
Dar tot legat de harti este o problema...oamenii nu stiu decat de_dust 2, de_inferno si de_nuke,daca bagam alta harta ramanem singuri pe server :( ...Eu unul as juca si alte harti dar vad ca nu este posibil :|
Image
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 09 Oct 2008, 14:03

Se poate numai ca lumea trebuia invatzata de la bun inceput... eu am mai propus ceva alternative in trecut si sunt sigur ca arhiva de harti EvoSys este foarte bogata :roll: :lol:
Paradox lexical:
Charliee

Post by Charliee » 09 Oct 2008, 17:47

2 persoane cu idei bune. in caz k nu stiati aceasta a fost pana acum si regula noastra. dar dupa schimbarea adresei a serverului am pierdut 94% din vechii nostri clienti, un nr f mare, de aceea acum abia vezi lume pe alte harti dkt cele mentionate de sica iar inainte erau toate full.

fy_snow kt timp a fost bagata a fost bine, pt k a mai intrat lume, dar de acum in colo serverul se va umple ( gasiti adresa serverului si la sectiunea internet a jocului cs 1.6 --- 10x to vim).

Puteti baga fy_snow de la ora 2:00 AM (adica noaptea/dimineata) si pana la ora 7:00 AM.
In afara acestui interval fy_snow este interzisa.
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 10 Oct 2008, 09:37

Bun eu stiam asta Charliee dar totusi a fost o zi in care harta mergea aproape non-stop ceea ce este enervant...si regula nu zicea cumva sa punem o harta mica adica awp_map_nvs sau awp_bycastor pana se strange lumea? Si pana la urma daca e pana acolo intru si fac la spam pe net pentru evosys de serverul ala naco.ro sa para doar o simpla minciuna :twisted: :D
Paradox lexical:
Lucky-Strike
Vorbaret

Post by Lucky-Strike » 10 Oct 2008, 20:27

opyum wrote:Vreau si eu sa stiu cu ce ajuta harta aceea la server... Dupa parerea mea este doar o harta de frag-uri multe si rapide..o modalitate de a "trisa" pentru top.
Opy, din cate observ eu nu mai e important topul, pt ca serverul a ajuns din ce in ce mai pustiu...si din cate se vede Fy_snow e o harta jucata, deci o poti considera un "rau necesar" .
Ioi istenem!
Claya
Membru activ

Post by Claya » 10 Oct 2008, 20:42

Eu nush ce sa zic :? ... imi place fy_snow, poate din cauza k e o harta relativ noua pentru serv. Acum intr-o zi a iesit la vot mjolby3 iar cand a inceput tura nush care a facut gura "k harta e urata" iar adminu a fost nevoit sa o schimbe, k din cauza aluia era gata sa se goleasca serveru... am revenit iarashi la dust, aztec :( nu spun k sunt urate, dar... te cam saturi de ele.
opyum wrote:Se poate numai ca lumea trebuia invatzata de la bun inceput... eu am mai propus ceva alternative in trecut si sunt sigur ca arhiva de harti EvoSys este foarte bogata :roll: :lol:
Aici imi place opyum :D , dar oricum de voi depinde daca lumea va "invatza" sau nu
Eu unu va tzin pumnii si va urez bafta, k si eu ashi juca ceva hartzi noi :D
Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.
Image
Tornada

Post by Tornada » 10 Oct 2008, 21:46

a fost mai demult pe sv..o incercare ca sa ii spun asa cu harti noi..experimentul trebuia sa tina 1 sapt...si pe fiecare zi a saptamani era cate un gen de harta(:ex "luni - fun" "marti-awp" "miercuri-blalblalba s.a.m.d") dar din pacate nu a fost decat 2 zile deoarece numai adminii au frecventat sv pe perioada experimentului..asa ca dak vreti harti noi io zik k ar trebuii sa va invatati a juca doar intre voi adminii.

parerea mea....
Image
Claya
Membru activ

Post by Claya » 11 Oct 2008, 02:06

pfff... nush ce sa zic la chestia asta, dar poate ar tebuii repetat experimentul :? k sigur nu mai sunt aceeasi playeri care
fregventeaza serverul, dar totusi poate majoritatea jucatorilor sunt invatati numai cu hartile astea mai cunoscute (dust, nuke, aztec, bycastor... etc), oricum, e bine si asa cum e acum, doar k mie unul mi-ar placea mult mai mult daca ar fi ceva harti noi...pacat k nu prea sunt playeri care vad lucrurile cum le vad eu
Image
rhaoul

Post by rhaoul » 11 Oct 2008, 10:17

Mai bine inlocuiti fy_snow cu fy_dust. Daca va mai aduceti aminte , o bagam dimineata pana se strangeau jucatori.Atunci mai existau si harti ca awp_dust , de_worldconflict sau westwood...
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 11 Oct 2008, 12:29

aim_map -> harta buna pentru acc. si eff. :mrgreen:
Paradox lexical:
Claya
Membru activ

Post by Claya » 11 Oct 2008, 18:47

si westwoodu e mijto :D , sunt multe care sunt frumoase
dar oricum, poate e bine sa fie si o harta mica, cand nu prea sunt jucatori.... nuh ? :?
Image
Charliee

Post by Charliee » 11 Oct 2008, 19:54

o sa bagam de_dust2x2 adica dust2 long si scarita
Claya
Membru activ

Post by Claya » 11 Oct 2008, 21:08

no ase !!! :D
Image
Lucky-Strike
Vorbaret

Post by Lucky-Strike » 12 Oct 2008, 13:24

Charliee wrote:o sa bagam de_dust2x2 adica dust2 long si scarita
ar fii frumos sa bagati si de_dust2X1 :D
Ioi istenem!
Post Reply