Clientii UPC au lag pe server.

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike.

Moderator: Moderators

WiZaRd
Incepator

Re: Clientii UPC au lag pe server.

Post by WiZaRd » 27 Sep 2008, 16:08

Da, asta am inteles de cand am trimis mailul la voi, eu eram curios ce timp de raspuns aveti voi in mine, tinand cont de faptul ca si eu am un link in iLink, mai precis eram extrem de curios sa vad cu va ruteaza providerul :p Hai da si tu un mtr in mine plz plz plz plz plz :p
Solus Deus potest me iudicare.
Image
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 27 Sep 2008, 16:18

0.4 ms, 5 hop`uri

L.E vezi ca ai probleme cu http`ul de la site. Duce catre nicaieri :)

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
WiZaRd
Incepator

Post by WiZaRd » 27 Sep 2008, 16:30

5 "hoape" ? Mult, deci nu se face routare din iLink direct, voi ma vedeti prin alt furnizor, euroweb sau mediasat ca prin rds singur nu ma vedeti :) Dupa cum spuneam mai devreme, nu aveti toate comunitatile de peering, va da doar clasa publica, aici trebuiesc trasi de ureci cei de la iLink :) Ziceai ca nu mai are nimeni peering in Astral ? Daca ma uit in peering matrix-ul UPC-ul, vad ca vechiul AS al astralului mai pastreaza aproape 200 de peeringuri, pe cand as-ul UPC-ul are peste 500, din care 100 si ceva ( sper ca nu am gresit la numaratoare ) sunt STM-uri in IEX-uri. Eu as zice ca mai are peeringuri si chiar se tine binisor, a ca nu dau ei drumul la peeringuri asa cum ar fi trebuit, asta e partea a doua. Eu sunt in negocieri cu Congentul la un STM-1, mai nou au prezenta in NXData chiar aici la noi in Bucuresti ( daca si tu zici ca stiai tre` sa ma pun la curent cu noutatile :) ) E si dupa ce voi finaliza si legatura asta, sa vezi tu ce frumos am sa renunt eu la furnizorii de la care iau extern si ma cocoseaza la buzunare uh uh uh abia astept :p
http-ul ? Vai sa-mi dau palme, oricum trebuia sa refac site-ul deci e bine, stiam eu ca am uitat ceva :))
Solus Deus potest me iudicare.
Image
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 27 Sep 2008, 16:50

Atata timp cat latentele se pastreaza in limite bune, nu deranjeaza pe nimeni cum fac ei routarea.
Cat despre UPC, sincer sa fiu sunt satul de subiectul asta. Daca mai au peering`uri, rusine ca au niste latente de mai mare rasul.
Desi inclin sa cred ca nu mai au foarte multe. Am si eu sursele mele 8)
Sti vorba aia, nu tot ce e declarat este musai si folosit. If you get my point 8)

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
Post Reply