Inscrieri!! Dev Team

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike 1.6

Moderator: Moderators

Locked
Charliee
Retired - CS Staff Leaders

Inscrieri!! Dev Team

Post by Charliee » 09 Dec 2010, 13:49

Datorita faptului ca proiectul EvoSys a luat amploare si munca devine din ce in ce mai complexa,
Se creeaza o echipa sub comanda lui vim.

Aceasta va fi echipa ce se va ocupa de partea tehnica a serverului: Creari redirecte, pluginuri, harti, module, etc.
Creditele se ofera pentru orice aplicatie la care v-ati adus aportul.

Acest topic se adreseaza tuturor persoanelor
- creative,
- cu capul pe umeri,
- ce stiu programare
- carora le-ar placea sa-si adauge la lista de hobby-uri, si serverul Evosys.
- ce doresc sa faca parte dintr-o echipa de genii.

Fiecare candidat este indemnat sa-si prezinte portofoliul pt o evidentiere clara a calitatilor si cunostintelor
sale.

Let the Fight Begin!
tuty
Nou Venit

Re: Inscrieri!! Mini-Technicus Team

Post by tuty » 09 Dec 2010, 15:54

Nu prea am chef de portofoliu, dar va zic ceva, stiu mapping si amxx deci daca vreti va pot ajuta. Ceao

Pluginuri... aici http://www.amxmodx.org/compiler.php?mod ... &go=search dar alea is de 1 an sau 2.. acu codez mult mai bine.. desi mam lasat, cred ca ma reapuc =]
cobra
Nou Venit

Post by cobra » 10 Dec 2010, 02:07

Salut :)

Cred ca postul acesta al lui charliee are legatura cu ce vorbeam eu o data cu el si cu white pe server.
Am intentia de a ma implica mai mult in comunitatea Evosys (desi timpul,uneori,nu imi permite acest lucru), dar inainte de toate trebuie sa recunosc ca nu am idee despre programare si chestii de genul asta.

Ideea mea este urmatoarea: Daca nu sunt destule persoane care vor sa faca parte din "Dev Team" si ar fi nevoie de mine.. eu am de gand sa incerc sa gasesc mai mult timp in asa fel incat, chiar daca nu stiu multe, sa incerc sa invat ( internetu e maaare ) si sa va pot ajuta si eu cu ceva.

:mrgreen:
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 15 Dec 2010, 00:41

@tuty cand vrei poti sa ii dai drumu la treaba. Nu cred ca te va refuza nimeni de aici daca faci o harta doar pentru ei.

Daca vrei sa primesti idei de la ceilalti, deschide un topic nou si ii poti da drumul la treaba. Cand termini treaba, imi dai de stire si urc harta pe server.

Cerintele mele:
- harta sa nu fie mai mare de 4 mega.
- wad-urile sa fie incluse direct in harta.
- harta sa nu aiba zone cu "low fps" sau sa fie toata "low fps".

In rest este decizia ta si a celorlalti ce harta faci. Spor la treaba.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS:GO: csgo.evosys.ro | CS:1.6: cs.evosys.ro
tuty
Nou Venit

Post by tuty » 19 Dec 2010, 12:42

vim wrote:@tuty cand vrei poti sa ii dai drumu la treaba. Nu cred ca te va refuza nimeni de aici daca faci o harta doar pentru ei.

Daca vrei sa primesti idei de la ceilalti, deschide un topic nou si ii poti da drumul la treaba. Cand termini treaba, imi dai de stire si urc harta pe server.

Cerintele mele:
- harta sa nu fie mai mare de 4 mega.
- wad-urile sa fie incluse direct in harta.
- harta sa nu aiba zone cu "low fps" sau sa fie toata "low fps".

In rest este decizia ta si a celorlalti ce harta faci. Spor la treaba.
tot timpu fac mape cu wad inclus. :)) niciodata nam facut o mapa cu low fps...
dar in legatura cu 4mega,,,poi daca faci o mapa interesanta sau mare, depaseste. desi nu e cazul la mine :)
Tornada
Retired - CS Staff Leaders

Post by Tornada » 11 Jan 2011, 03:26

Salut.de cateva zile lucrez si eu la o harta.sper sa iasa ceva frumos.si la eventualele greseli astept pareri sau sfaturi.in cateva zile cred k e gata,avand in vedere k e prima data cand fac asa ceva.
Last edited by (sica) on 11 Jan 2011, 03:26, edited 1 time in total.
Reason: Bafta. Asteptam s-o vedem :)
Image
Place
Nou Venit

Re: Inscrieri!! Dev Team

Post by Place » 25 May 2011, 12:11

Vim...am o rugaminte...scoate adminul lui anonim de pe *******...sincer face abuz..ma da afara de pe servar ca cica vrea el sa joace doar cu unul singur...imi da lama si ban fara motiv...ca nu l`am injurat in cs...sincer strica serverul...Multumesc!
Moderator message:
Ai gresit zona de postare si forumul in acelasi timp.

Daca ai ajuns pe un server din lista de internet, care avea un nume asemanator cu CS.EVOSYS.RO, inseamna ca acela era un redirect cu numele serverului nostru, dar care te redirectiona catre alt server.
Incearca CS.EVOSYS.RO - si aici poti ajunge inserand in consola: connect cs.evosys.ro
Locked