Recoil/norecoil

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike.

Moderator: Moderators

Post Reply
SnakEffect
Incepator

Recoil/norecoil

Post by SnakEffect » 28 Jul 2009, 14:45

Am inteles ca este un script numit recoil, care te ajuta sa nu-ti mai sara gloantele in toate partile. Intrebarea mea este, este detectabil de steam si poti fi banat pentru el? multumesc
Image
DEViANT
Above You

Re: Recoil/norecoil

Post by DEViANT » 29 Jul 2009, 11:46

snakeffect_4s wrote:Am inteles ca este un script numit recoil, care te ajuta sa nu-ti mai sara gloantele in toate partile. Intrebarea mea este, este detectabil de steam si poti fi banat pentru el? multumesc
hmmm .. nu stiu ce sa zic, dar din cate am citit eu pe alte forumuri/site-uri au mai fost oameni care au postat acelasi lucru . "Expertii" au zis ca DA, e detectabil, si nu prea e bine sa il folosesti .. acum, nu stiu ce sa zic .
EvoSys Addicted
Claya
Membru activ

Post by Claya » 29 Jul 2009, 12:05

Din cate stiu eu pentru norecoil se primeste ban. Acum daca este detectat de VAC sau nu, habar nu am.
In schimb, un admin poate gasi norecoil-ul in carul cu fan si poti primii ban pe chestia asta.

Asa ca FARA norecoil :naughty:

P.S - sunt destul de sigur ca nu poti face un script pentru no recoil. Un script indeplineste niste comenzi pe care deja le poti face in joc, dar mai repede. No recoil este un HACK !!!
Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.
Image
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 29 Jul 2009, 19:29

Modalitatea prin care poti detecta o persoana daca are sau nu norecoil este urmatoarea:
Stai spectator si te uiti foarte atent la gaurile care persoana respectiva le lasa in pereti..
In mod normal ele trebuie sa fie rasfirate peste tot dar daca sunt destul de grupate atunci nu este bine (iar aici ma refer la tras din mers nu de pe loc si in rafale de 4-5 gloante). De asemenea sare in ochi si reculul armei (vizibil mai clar la AK-47, M4A1 si Desert Eagle) in sensul ca se retrage mai repede dupa fiecare foc (asemenea unui aim hack).

Sper sa fie de ajutor :)
Daca mai sunt eventuale completari (ma refer la expertii in aceste chestii) -> speak your mind.
La acest subiect era bun de dat explicatii Ciubey :D
Paradox lexical:
Propozitia urmatoare este adevarata. Propozitia anterioara este falsa.
SnakEffect
Incepator

Post by SnakEffect » 29 Jul 2009, 22:58

opyum wrote:Modalitatea prin care poti detecta o persoana daca are sau nu norecoil este urmatoarea:
Stai spectator si te uiti foarte atent la gaurile care persoana respectiva le lasa in pereti..
In mod normal ele trebuie sa fie rasfirate peste tot dar daca sunt destul de grupate atunci nu este bine (iar aici ma refer la tras din mers nu de pe loc si in rafale de 4-5 gloante). De asemenea sare in ochi si reculul armei (vizibil mai clar la AK-47, M4A1 si Desert Eagle) in sensul ca se retrage mai repede dupa fiecare foc (asemenea unui aim hack).

Sper sa fie de ajutor :)
Daca mai sunt eventuale completari (ma refer la expertii in aceste chestii) -> speak your mind.
La acest subiect era bun de dat explicatii Ciubey :D

Pai este bine venit :D.... chiar am nevoie de un sfat
Image
Post Reply