Va deranjeaza modul de votare al hartilor?

Discuţii libere, numai pe marginea subiectului Counter-Strike.

Moderator: Moderators

Post Reply
Charliee
Retired - CS Staff Leaders

Va deranjeaza modul de votare al hartilor?

Post by Charliee » 23 Jul 2009, 07:21

Va deranjeaza (incurca) modul de votare al hartilor? Si daca da, cum?
mtF.Amin
Happy Camper

Re: Va deranjeaza modul de votare al hartilor?

Post by mtF.Amin » 23 Jul 2009, 13:41

Nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi eu, avand in vedere ca sunt nou venit, dar sistemul de votare in sine este foarte bun. Ceea ce ma deranjeaza pe mine sunt sunetele asociate pentru fiecare schimbare de meniu sau prevestirea acesteia. Sunt unul dintre cei care joaca "la sunet" si cand incepe sa-mi "tipe" in casti ca "e timpul sa votez" si incepe numaratoarea inversa etc si timp de 10 secunde nu aud nimic in afara de asta imi cam piere pofta de joc. Repet, sistemul de votare este foate bun doar ca ar trebui sa renuntati la cateva sunete.
Image
Image
mysteriosso
Banned
Banned

Post by mysteriosso » 24 Jul 2009, 18:51

sincer bravo voua nu am mai vazut acest sistem de votare e foarte bun nu ar trebui schimbat ...
Am mult prea multe vicii ca sa fiu baiatu bun..Amestec zi de zi mai multa iarba cu tutun!
Image
Charliee
Retired - CS Staff Leaders

Re:Ce va deranjeaza la modul de votare al hartilor?

Post by Charliee » 29 Jul 2009, 09:50

Mai exista si alte pareri?

Va rugam nu tineti numai pt voi !
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 01 Aug 2009, 12:24

Sa sti ca este o problema cu modul de votare cel putin la mine:

Cand incepe votarea si numara de la 10 la 1 in perioada aia imi sacadeaza enorm si nu stiu inca pe ce sa dau vina :D
De asemenea parere mea ar fi ca 5 sau 6 harti sa fie votate in loc de 9 sau 8 cate se baga.
O mica eroare zic eu este atunci cand se schimba harta dupa votare:
Se numara ultimele 10 secunde in care stai in freez cu "showscores". Nu ar fi mai bine sa se numele cele 10 secunde in care sa mai poti juca apoi dupa ce se termina sa ramai 3-4 secunde cu "showscores" in freez si dupa aceea sa se schimbe harta? Dupa mine este o scurta pierdere de timp in care mai poti da un HS sau doua :mrgreen:
Paradox lexical:
Propozitia urmatoare este adevarata. Propozitia anterioara este falsa.
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 01 Aug 2009, 12:29

Numaratoarea de la sfarsit, cand apare tabelul de scoruri, este o protectie bagata pentru serverele care permit chat-ul si dupa expirarea timpului de joc.
La noi nu este cazul, deoarece dupa expirarea timpului de joc, chat-ul este blocat iar schimbarea hartii se face imediat. Asa ca nu apuci sa stai cu tabelul de scoruri in fata decat 2 - 3 secunde, cat dureaza sa se faca update la tabelurile mysql, sa se afle ce harta urmeaza si sa fie schimbata efectiv harta.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
Post Reply