ms de ban

Nenea, Gigel mi-a furat lopoţica !

Moderator: Moderators

Post Reply
Tana'a
Nou Venit

ms de ban

Post by Tana'a » 06 Jul 2008, 22:25

In primul rand vreau sa stiu daca banul primit e permanent.Stie el cine mia dat.
In al doilea rand ma abtin sa-mi spun parerea despre el pana nu stiu motivul.
Si inca ceva,reguliile alea le-ati pus degeaba daca voi ownerii nu le respectati si asteptati pe altii sa le respecte.
Nicknames: Amar;Layla.jameela.
vim
Mini tehnicus

Re: ms de ban

Post by vim » 06 Jul 2008, 22:48

Daca iubitul/iubita/prietenul/prietena, ce iti este tie messy, are probleme de atitudine si nu se poate abtine de la remarci care nu isi au rostul, i-am dat o pauza de calmare.
Secundo, daca tu ai chef sa te muti pe alt server, nu e nevoie sa afle tot ****-u cand si unde te duci. E de ajuns sa ii lasi un messaj @ messenger sus numitului, pe ce server vreti sa intrati. De regula ptr faze de genu asta dau nelimitat, dar avand in vedere ca ai admin si e prima gafa (din cate stiu eu), ai ban doar o ora si tu si amicul tau.
Cat despre regulament eu zic sa nu te avanti in discutii care nu isi au rostul. Regulamentul ala a fost facut de persoane care au pus serverul pe picioare si l`au intretinut. Asta se intampla cand nu auzise nimeni de aici de tine sau de messy. Si dupa cata munca si cate ore au fost pierdute cu serveru asta, pana sa ajunga in stadiu in care e acum, crede`ma ca nu accept nici eu si nici ceilalti admini, remarci care nu isi au locul (sa nu zic cretine) si comentarii inutile.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
Tana'a
Nou Venit

Post by Tana'a » 06 Jul 2008, 22:58

vim wrote:Daca iubitul/iubita/prietenul/prietena, ce iti este tie messy, are probleme de atitudine si nu se poate abtine de la remarci care nu isi au rostul, i-am dat o pauza de calmare.
Secundo, daca tu ai chef sa te muti pe alt server, nu e nevoie sa afle tot ****-u cand si unde te duci. E de ajuns sa ii lasi un messaj @ messenger sus numitului, pe ce server vreti sa intrati. De regula ptr faze de genu asta dau nelimitat, dar avand in vedere ca ai admin si e prima gafa (din cate stiu eu), ai ban doar o ora si tu si amicul tau.
Cat despre regulament eu zic sa nu te avanti in discutii care nu isi au rostul. Regulamentul ala a fost facut de persoane care au pus serverul pe picioare si l`au intretinut. Asta se intampla cand nu auzise nimeni de aici de tine sau de messy. Si dupa cata munca si cate ore au fost pierdute cu serveru asta, pana sa ajunga in stadiu in care e acum, crede`ma ca nu accept nici eu si nici ceilalti admini, remarci care nu isi au locul (sa nu zic cretine) si comentarii inutile.
NU vad ce tea deranjat..l-am intrebat daca are alt server pe chat,nu am dat nici nume nici nu am zis vreo remarca la adresa serverului(undei problema?)..a doua remarca a fost de genul :nu stiu pe ce motiv se da ban aici..pentru ca iai dat ban lui messi(Adi) ca a zis ca il enervezi.Acum stiu ca nu ai vrut sa am admin pe server dar..sincer daca pot sa-mi zic parerea.. te enervezi prea repede.Si despre ban ul lui messi nu vad nici o jignire in faptul ca a zis ca il enervezi.
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 06 Jul 2008, 23:03

Remarca a fost facuta de el, nu de tine si nu facea referire la server.
Nici nu e nevoie sa dai nume de alt server. Cand ai acces pe un server, reprezinti serverul respectiv in fata tuturor utilizatorilor. Cam ce idee crezi tu ca isi face "x-ulescu" cand vede ca un admin isi cauta alt server ?
Nu te obliga nimeni sa nu joci si in alta partea, singura rugaminte a fost "sa nu mai ganditi in scris".
Daca nu vroiam sa ai admin, nu aveai. Daca vreau sa nu mai ai admin, nu o sa mai ai, Daca ... (sper ca ai prins ideea)

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
Tana'a
Nou Venit

Post by Tana'a » 06 Jul 2008, 23:30

vim wrote:Remarca a fost facuta de el, nu de tine si nu facea referire la server.
Nici nu e nevoie sa dai nume de alt server. Cand ai acces pe un server, reprezinti serverul respectiv in fata tuturor utilizatorilor. Cam ce idee crezi tu ca isi face "x-ulescu" cand vede ca un admin isi cauta alt server ?
Nu te obliga nimeni sa nu joci si in alta partea, singura rugaminte a fost "sa nu mai ganditi in scris".
Daca nu vroiam sa ai admin, nu aveai. Daca vreau sa nu mai ai admin, nu o sa mai ai, Daca ... (sper ca ai prins ideea)
Mai lipseste sa nu mai dai voie userilor sa vorbeasca intre ei..sincer inafara faptului ca erai nervos nu ai avut motiv sa ne dai ban dar o lasam asa.Stii ca am refuzat de mai multe ori admin pe server si nu imi pasa de el deci daca vrei poti sa il scoti cand vrei fara sa mai stam la discutii lungi pe aici.
Charliee
Retired - CS Staff Leaders

Post by Charliee » 07 Jul 2008, 00:41

Tana'a wrote:Acum stiu ca nu ai vrut sa am admin pe server
Ma din kte am observat e k de cand tzi-am dat admin, Amar, Messy tot gaseste anumite chesti kre nu-i plac pe server si insista. Acum nu stiu daca este devina invidia sau este doar o simpla(repetata) coincidenta. Daca Messy are ceva de reclamat este invitat sa o faca pe forum unde sa-si exprime nemultumirile. In caz k va avea dreaptate, chit k nu se va ajunge la niste masuri drastice, te asigur k vor fi tinute bine minte. Chiar si daca va ramane doar in subconstientul persoanei reclamate tot e ceva, dkt sa se desfasoare pe server.
Avand in vedere k pe tine mi te-a recomandat Flame (fost admin pe acest server) si vazand k esti la locul tau, uneori exagerat de rabdatoare cu pustii de pe server, am ajuns la concluzia k nu meriti doar un simplu acces de slot. Tzin sa precizez k noi nu dam admin unei persoane daca unul dintre noi nu este de acord.

La faza cu "stii alte servere"(sau ceva de genu) -indubitabil vim are dreptate. mai ales k esti admin, si puteai foarte usor sa folosesti comanda admin_psay messey
Plus de asta, ca un admin sa se intereseze de alte servere pe chat-ul public nu da prea bine.
Tana'a
Nou Venit

Post by Tana'a » 07 Jul 2008, 02:18

fraza a fost adi(sau bebe) ai alt server..cred ca e mai usor sa apas y decat sa dau minimize la cs si sa il intreb pe mess...bun imi recunosc eu vina. DEspre messy ,vorbeste mai mult e mai glumet poate a fost si cateva aluzii dar cred ca se putea Llama sau Gag sau sai spuna pur si simplu ca nu are chef de glume si aluzii. Oricum ban ul eu l-am primit degeaba,concluzia este ca renunt la admin si nu o sa ma razgandesc.
Looney
Junior

Post by Looney » 12 Jul 2008, 23:28

Offfff Vim ce sa zic te respect si pe tn si pe Charlie cat si pe Sorlag pt ce`atzi facut pt **** asa una la mana.Degeaba va straduitzi sa intretinetzi serv daca apar unii pushti care.....cand se vad cu matza`n sac nu le mai dai de nas,si "isi bat joc de serv" sa zicem asa mai pe intzeles,mai pe scurt prea multzi admini care sufera de ei,ma nene ma oftica faptul ca macar nu au cu ce,cand ii vad asa de prosti si se umfla in pene imi vine "sa ma impushc" inca nu este cazul :D.Eu zic sa luati masuri si sa depistatzi pe acei zisi "suferintze" sa fie penalizatzi.Iar daca nu am spus nimic corect chiar ca ma impushc :lol:
Post Reply